Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wpływ katalizatora na moc silnika


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DINO P10GT

Dzisiaj katalizator wyleciał w moim samochodzie, powiem że wyrażnie czuje sie róznice w dolnym zakresie obrotów, ale niestety koncowy tłumik zaczął pobrzękiwać, w następnej kolejności on pójdzie na emeryture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zrobic CAI bez psucia auta ;;) za ładnie wygląda żeby wiercic w nim dziury

 

mój nowy nabytek:

www.1879pmw.deviantart.com

To tylko puszka blachy tzn. samochód, nad czym tu się spuszczać, trza ciąć metal i krzesać iskry żeby zabawa była, jak zrobisz to estetycznie to nie będziesz żałować, dobrze zabezpiecz otwór i jazda...

 

Do tego jak chesz więcej momentu z dołu po wciśnieciu gazu do deski to zapraszam do siebie na montaż SMT6/DET i strojenie na hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli byłaby taka możliwość chętnie podjechałbym do Ciebie "czarną" zerknąłbyś co tam u mnie niewielkim kosztem i estetycznie zarazem mozna by zrobic bez ostrego dłubania - raczej dolocik i wydech. Daj znać jak bedziesz miał czas - chętnie poznałbym słynnego Dr. Nismo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzięki za nr. tel... w razie czego będe dzwonilł.. tylko ze do legionowa to mi kompletnie nie po trasie.... ;) ... mieszkasz na grochowie - ja w starej miłosnej... codziennie grochowską wracam z pracki koło 17.30 może jakos, kiedyś byłbyś w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja wczoraj zabrałem się za roboty przy katalizatorze... Planowałem poświęcić max godzinke czasu a zabrało mi to prawie trzy :(

 

Sruby nie dały się odkręcić więc trzeba było ciąć.

 

Wyprułem wnętrzności z katalizatora... odnalazłem u siebie odcinek rury fi 60 mm po zewnątrz i wspawałęm ją w katalizator.

 

Montaż był banalny na nowych śrubach. Najgorsze co zrobiłem to dałem stare uszczelki na kryzy bo nie zaopatrzyłem się w nowe. Okazało się że po obu stronach kata na złączach są spore nieszczelności. autko mocno popierduje na niskich obrotach i kiedy puszczam noge z gazu.

 

jeszcze raz musze się tam dostać, sprawdzić rozmiar uszczelek i poskładać to zpowrotem.

 

Życzę wszystkim forumowiczom Radosnych Świąt Wielkanocnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze rzeczywiście, nie pomyślałem o tym. Mam też gdzieś silikon czerwony chyba do 600 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam po przerwie.

 

Po tym jak wyprułem flaki z kata coraz bardziej daje o sobie znać tłumik końcowy. Gwiźdźe teraz jak stary polonez. Wczoraj jak zaczołem w niego stukać ręką na kanale to miałem wrażenie jakby cały wkład w środku latał. Co mi doradzicie, czy jakiś "sportowy" z allegro czy seria? Dodam że miły pomruk byłby wskazany.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiu83

no właśnie ja zakupiłem końcowy KM dedykowany do P10 się zobaczy jak będzie grał i buczał ;) przy okazji katalizator pójdzie wp....u ;) tylko trza na konsultacje do jakiegoś tłumikarza jechać żeby rurkę w obudowę wstawił bo nie chcę tego dzwięku (jak stare gaznikowe Poldki to po prostu za głośne )mieć przy pustej puszcze kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość jackN16

witam

z zaciekawieniem sie przysluchuje dyskusji ale zastanawia mnie fakt czy po wywaleniu katalizatorow nie ma problemu ze spalinami?? tzn. przeglady techniczne itp..?

i ktos tu juz pisal o N16 1.8 ale nie uzyskal odpowiedzi, mozna wywalc kata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

jackN16 w Twojej Almie jest to na pewno niedozwolone.

Wiem, że to zależy na dzień dzisiejszy od wieku pojazdu ale nie wiem jakie granice dokładnie są brane pod uwagę. Jak masz Almę np. 2001r to musi spełniać normę emisji spalin EUROII a po wyćięciu kata na pewno jej nie spełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackN16

w mojej almie jest to napewno niedozwolone ale dlaczego? :029: koledzy wyzej z tego co pisza wywalali katy w roznych samochodach starszych i nowszych..... :?: a moja jest z 2000 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie siedządwa katay i dwie sondy lambda, jak wywalisz tego kata dalszego to wywali ci Chek Engine, co najwyżej można go zastąpić sportowym - luźniejszym zamiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obiło mi sie o uszy, że samochody które były produkowane przed którymś tam rokiem (bodajże 93) nie muszą mieć katalizatorka... zastanawiam sie czy jak wybebesze moją primerke z grudnia 92r to czy bedzie przechodziła badania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
czy jak wybebesze moją primerke z grudnia 92r to czy bedzie przechodziła badania....

Tak. Mój NX też z 92 przeszedł bez problemu.

Zwrócii uwagę na to, że kat został wycięty ale powiedzieli, że w takim dziadku można i już się nie czepiają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator został zastąpiony rurą. Na analizie spalin wszystko w normie, ale mam odcięty egr i odmy. Osiągi też się poprawiły, jest bardziej elastyczny, dźwięk fajny i nie jest za głośno. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

żaden nissan do 99 nie posiadał dwuch sond lambda (poza sześcio i osmio garowymi...), co najzyżej dwa katy...

hehe ale kotleta odgrzebalismy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...