Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło???


Guest mk_83

Recommended Posts

Guest mk_83

Witam!

Od pewnego czasu zauważyłem, że gdy silnik pracuje już jakiś czas gorzej pracuje skrzynia biegów tzn. biegi wrzuca się z większym oporem, a szczególnie przy wstecznym nawet zgrzyta.. Nie wiem czy to wina sprzęgła czy coś się dzieje ze skrzynią biegów. przy zimnym nie ma takiego problemu. Jeśli ktoś może mi powiedzieć co jest nie tak byłbym wdzięczny! :-)

Link to comment
Share on other sites

Sprzęgło.

Coś się z nim dzieje. Wsteczny nie jest synchronizowany, a więc zgrzyta. Może pomoże podciągnięcie, czyli zmniejszenie luzu na lince. Chociaż normą jest, że w miarę zużywania się tarczy, luz powinno się zwiększać. Może też z linką być coś nie tak, np. zaczęła pękać i się trochę wyciągnęła.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź ten luz na pedale lub lince przy skrzyni. Zajechana tarcza daje efekt ślizgającego się sprzęgła, a w końcu całkowity brak napędu. Jeśli regulacją linki nic nie wskórasz, to demontaż sprzęgła się kłania.

Link to comment
Share on other sites

Guest mk_83

ok, sprawdzę!! nie wiem czy wszystkie micry tak mają że sprzęgło już na samym początku chwyta???Nie zauważyłem żeby się ślizgało, ale tak jak mówię bardzo wcześnie łapie. mAmam nadzieję że wystarczy tylko kosmetyczna poprawa naciągu linki ;-)

DZIĘKI

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...