Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Czy obudowy łożysk przegubów i półosi mają być gorące???


competer

Recommended Posts

Dzisiaj musiałem niestety udać sie pod swój samochód aby poprawić mocowanie jakiegoś kabelka przy rozruszniku ( siem obluzował drań :027: i nie chciał działać rozruch) i zauważyłem, że powyższe elementy ( obie półosie i przeguby z obudowami łożysk) są bardzo gorące. Czy to od temperatury silnika, czy też od wewnętrznych tarć, nieważne, ale jednak mnie to zaniepokoiło. To norma czy już powinienem się zacząć tym interesować bardziej?

Link to comment
Share on other sites

Guest jarkk

Pierwsze co przychodzi na myśl, to to że klocki nie odbijają i przez to się grzeje.

Czyli najpierw sprawdź czy to nie od hamulców.

 

Druga myśl to łożyska, nie huczy coś podczas jazdy po zakrętach ?

Link to comment
Share on other sites

Guest matt28

Witam

 

Specjalnie sprawdzilem to w swoim samochodzie po przejechaniu dluzszej trasy - u mnie nic takiego nie wystepuje.

 

Jak jeden z kolegow napisal powyzej, mi rowniez przyszedl do glowy pomysl z nie odbijajcymi hamulcami.

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego dzieje sie to w obu kolach, mialem kiedys podobny przypadek w Uno, lecz tylko na jednej osi - spuchniety byl wezyk gumowy. Tutaj raczej wyglada to na uszkodzenie wezyka glownego hamulcow przenich.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest bullitt

Nie ma raczej czegoś takiego jak wężyk przednich hamulców, 99,9% samochodów ma tak zbudowany układ hamulcowy, że przednie lewe koło jest razem z prawym tylnim, a prawe przednie z lewym tylnim (jest to klasyczny dwuobwodowy układ hamulcowy) a klocki z przodu mogły się oba przytrzeć, jak nikt do nich nie zaglądał dawno i prowadnice są brudne i przyśniedziałe, ale wtedy felgi też byś miał gorące, spróbuj podnieść samochód i sprawdzić jak się koła obracają (będzie ciężko bo z przodu kręcą się półośki ale jak hamulec trzyma troche to powinieneś wyczuć że trze. (najlepiej podnieść cały przód a nie tylko jedną strone.

Link to comment
Share on other sites

No więc nic nie huczy, nic się nie dzieje z hamulcami ( nowe Brembo + Ferodo), na zakrętach cisza. Czyżby za mało było smaru w tych obudowach??

Link to comment
Share on other sites

Guest bullitt

co do smaru to raczej mało prawdopodobne, może łożyska się przycierają już? ciężko wyczuć tak, a może poprostu tak jeździsz że hamulce dostają popalić i potem wszystko w koło nich gorące?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...