Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 RolFa


Gość RolF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samochodzik z 91roku. GA16DS+LPG.Kupiłem w opłakanym stanie. Skusiłem sie ze względu na instalacje gazową (dużo jeżdże).

 

ZMIANY:

 

1) Alufelgi 14''

Opony: przód: 185/60, tył: 195/60

 

2) Sprężyny -40mm Jamex z przodu

 

3) Usunięty EGR i AIV

 

4) Nowe przewody wysokiego napięcia BOSCH

 

5) Zamiast miksera i standardowego filtra powietrza- BLOS + STOŻEK (filtr od wczoraj w nadkolu)

 

6) Czarne elementy na konsoli pomalowane pod kolor nadwozia

 

7) Zaciski i bębny pomalowane na niebiesko

 

8) 4 głośniki BLAUPUNKT+ 2 wysokotonowe + skrzynia 750W + wzmacniacz 400W

 

ZDJĘCIA

 

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Primera/11286

 

obraz012fa9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dylson, jest w planie...dzis przy wymianie oleju na valvoline na podnosniku okazalo sie ze felga prawa z przodu do prostowania jest i opona do wymiany :< Moj kierowca z Borska 3km od domu wjechal w dziure...juz myslalem ze nic sie nie stało...a jednak :/

 

P.S. Na tym oleju jakby inny dzwiek tego silnika...taki łagodniejszy..albo mi sie wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fox_tychy, spoko..musimy sie jakoś spotkać i pogadać...ok 10 jade z tymi szybkami :diabel2:

 

foty:

 

obraz015vm4.jpg

obraz013ok7.jpg

obraz009vm5.jpg

obraz008yv0.jpg

obraz005ga7.jpg

 

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 14:03 ]

Dziś oddałem autko do przyciemniania szybek :diabel2: jutro wieczorem bedzie gotowa.

 

W środe zrobie fotki i powrzucam.

 

Pozdr

 

[ Dodano: Sro 04 Lip, 2007 18:15 ]

Zgodnie z obietnicą wklejam foty z pięknymi szybkami :diabel2:

 

dscn0065vh3.jpg

dscn0066hn4.jpg

dscn0053ww3.jpg

dscn0058qo5.jpg

dscn0059el7.jpg

dscn0054ua9.jpg

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

e tam foty, ja widziałem na zywo :DRolf ale jak trafisz na jakiegoś skur....a to za tą folie w przednich drzwiach Ci dowód zabierze a na przeglądzie mogą sie doczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem..o przeglad sie nie martwie.. jak mialem malana to gosc przez 2 lata nie widzial auta a twierdzil ze jest bez zarzutu;)

 

a jak sie doczepią i beda chcieli skroic dowód...to trudno..trzeba bedzie rwać folie...a oni sie beda patrzyć i napie****lać :/

 

ale za to autko sie prezentuje teraz :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prezentuje sie super :one:

 

[ Dodano: Nie 08 Lip, 2007 21:57 ]

no i ten dolot :one:

 

[ Dodano: Nie 08 Lip, 2007 21:58 ]

ja nic nie robie bo mi sie nie oplaca, szykuje sie do zmiany na Primke Kombi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pers2004, mi sie tam podoba Twoje autko...chcialem nabyc ostatnio co stakiego zeby odnowic i wlozyc troche kasy...ale jakos tak wyszlo ze zostaje na swoim ;) niema to jak Primerka :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Rolf,

 

ładna P10 :P chciałbym zapytać sie w temacie ściemnienia szyb, powiedz mi jaką folią obleciałeś szyby , chodzi mi o % czyli 30%,50%,czy 90% i jaką szybe jakim stopniem przyciemnienia. Co do Policji to nie daj sie im zastraszyć, Policja powinna byc wyposarzona w miernik, jezeli go nie posiadają mogą ci skoczyć, policjant musi stwierdzic ze jest to niedozwolone ściemnie szyby,czyli ponad 30% na przednich bocznych. Jak cie złapią to nie zrywaj przy nich folii, skoro masz dojście do przeglądów to luzik, cząstkowy przegląd kosztuje 20zł, oddasz policji dowód, później załatwisz sobie przegląd,a później odbierzesz dowód i dalej bedziesz jeździł ze ściemnionymi szybami az do następnej kontroli. Ja tak robiłem w poprzednim aucie, teraz tez chce ściemnic Primere i zastanwiam sie jak mocno

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Gringo,

Ja mówiłem gościowi że chce średnio tył i mniej przód. Z tego co mi mówił to zrobił 50% tył i 30% przód. Ale i tak do niego musze jechać bo zje**** mi pasek z przodu i jest pare kresek na tylniej szybie...takich ze sam ich nie zozprowadze.

Co do kontroli to z tego co wiem to przód można mieć tylko piecowo. Sznurek mówił że za jego P10 sedan powiedzieli 1000zł. Ale wtedy dostajesz atest jakbyś miał nowe szyby. Tak że jakbym miał kase to takbym zrobił :)

 

Szybki naprawde fajnie sie prezentuja...nie to autko :kosci:

Jak się przyjżysz to widać środek o zewnątrz...ale mi to pasuje.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ROLF za informacje, ja wcześniejszy samochód miałem cały 50%, a teraz wlaśnie nie wiem czy nie zrobić znowu całego 50% albo całego 30% tak tylko żeby były lekko przydmione,co do tego tematu nadal sie zastanawiam. Jeżeli chodzi o piecowe to jest to super sprawa,tez sie nad tym zastanawiałem,ale piecowe prawdziwe 30% to jest naprawde delikatnie,ja jednak musze miec chociaz troche ciemne ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

No przyznam że Primerka ładna, ale zderzaczki jednak w kolorze wiele jej dodadzą. Co do szyb, to w Gdańsku jest zakład co zakłada nawet folie w salonie TOYOTY, oczywiście z atestem. Jak byłem u nich się pytać o cenę to bez przedniej szyby (czyli w zasadzie cały samochód) chcieli 550-600zł. Mam wielką ochotę sobie to zaserwować ale nie chcę mieć problemów z miśkami. Podobno nawet folie 30% przekraczają limit, bo szyba sama w sobie zabiera około 20% światła.

Gratuluję autka i dalej obdarowuj go prezentami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nawet folie 30% przekraczają limit, bo szyba sama w sobie zabiera około 20% światła.

 

Prawda...oryginalna szyba jest juz lekko ścieniowana i nie przepuszcza 100% światła. Zobaczymy przy kontroli jak to sie ma do rzeczywistości...bede zrywał albo nie ;)

 

Zderzaczki i listwy beda pod kolor ale narazie zbieram fundusze.

 

Pozdr

 

[ Dodano: Pon 16 Lip, 2007 17:30 ]

Dziś zamontowałem nofe radyjko JVC i wkoncu mogłęm podpiąć skrzynie czinczami....wcześniej nie miałem radyjka z wyjsciem na wzmacniacz. Traz to wymiata klapą i anteną z tyłu :kosci: :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przegłąd mam do 8.10 także jeszcze czas. Ale wątpie że przejde przegląd. Chyba że wjade z otwartymi szybami z przodu :diabel:

 

Co do pokrywy co pisałeś na priv to podkład standard kupiony w motoryzacyjnym, lakier to samo. Żadne na wysokie temperatury i wszystko trzyma. Można jeszcze pociągnąć bezbarwnym dla połysku, ale ja nie kupiłem i mam tak:

 

 

obraz017nh6.jpg

obraz018zy5.jpg

 

Pozdr

 

[ Dodano: Wto 11 Wrz, 2007 13:23 ]

A oto moja nowa "szybka podłoga" :P

 

obraz197aw5.jpg

obraz198kx5.jpg

 

I nofe lusterka:

 

obraz196ej1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Jeśli chodzi o przegląd to może i będą problemy ale nie masz żadnego "zaprzyjaźnionego" diagnosty :P :?: Ja raz latem zajechałem innym autem na przegląd, ciemne szyby z tyłu, z przodu opuszczone. Zaraz pierwsze co to kazał przednie podnieść. Ale z tyłu miałem bardzo ciemne, co najmniej 50% jak nie lepiej.

Swoją drogą dzowniłem dzisiaj do dobrego zakładu co przyciemnia nawet w solanie toyoty szyby i powiedział mi że nie ma 30% folii, najmniejsze to 50% które są właśnie dość przepuszczające światło. Patrząc na to że szyba oryginalna już ma przejrzystość ok. 80% to całkiem możliwe że najsłabsza folia ma 50%. Powiedział mi że te prawdziwe 30% folie to są zwykłe folie antywłamaniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Noi po przeglądzie...oczywiście nie przeszedł :) Szyby z przodu przepuszczalność 30% a powinno być 70% :diabel2: Pojechałem bo chciałem sprawdzić zawieszenie...

 

Przód- po 75%

Tył - po 55% :< i do wymiany łączniki stabilizatora (już zamówione) ;)

 

No nic....trzeba zanieść dowód do

"zaprzyjaźnionego" diagnosty

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi po przeglądzie...oczywiście nie przeszedł

 

Przód- po 75%

Tył - po 55%

 

A mnie w czoraj przeszedł bez problemu :one:

przód - 81%

tył - 73%

hamulce też żyleta :P

choc jak by sprawdzili spaliny to wątpie aby przeszedł :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...