Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] klimatyzacja


Gość larosa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapach troszkę usuwa - a syf?
Zapach tak ale jak masz 1/4parownika zalepioną kurzem komarami muchami itp itd to żaden preparat Ci tego nie usunie :/

Ja wyczyściłem to tylko dlatego ze miałem skorodowaną rurkę i tak czy tak musiałem rozszczelnić układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował oczyszczać bez zdejmowania np. pędzelkiem i preparatem do odtłuszczania. Może odkurzacz coś też by wyciągnął przy tym (ale ten nie piorący). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

lepiej jechac do norauto i oni to zrobia bo wiedza jak (Albo i nie) co prawda odgrzybianie kosztuje chyba 100 zl ale mamy pewnoesc ze nic nie zj**....my :D i bedzie smigac ;) u mnie tez by trza zrobic powoli odgrzybianie... ale jakos nikt sie nie pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez by trza zrobic powoli odgrzybianie... ale jakos nikt sie nie pali...

dopóki nie śmierdzi na maxa to sie nie pali wiem to po sobie na wiosne śmierdziało ale sie wyśmierdziało i już nic z tym niezrobiłem :D:D

a nurauto jedyne co zrobią to odgrzybianie ale syfu z parownika nie wyczyszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

po czym poznac ze on jest zasyfiony ? czy trza pol auta rozebrac zeby to sprawdzic... w sumie klima smiga bez problemow jedynie jak na drworzu sie robi fest cieplo to nie daje rady... wieje lekko zimnym powietrzem... jak jest do 25* na dworzu to jak sie wlaczy na 4 to daje rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze raczej ciężko się dostać do tego parownika

To wiem, bo próbowałem się dostać. Czy od wewnątrz samochodu można się do niego dostać. Bo od zewnątrz jest dojście. To wiem.

lepiej jechac do norauto i oni to zrobia bo wiedza jak (Albo i nie)...

U mnie tego nie ma. U mnie we wiosce to można tylko nabić i sprawdzić szczelność (a może aż). Z kompletnym przeglądem w tym czyszczeniem jest problem. Nie widzi mi się też jeździć daleko i płacić parę setek a i tak nie wiem czy nie odwalą chłamu.

dopóki nie śmierdzi na maxa to sie nie pali...

U mnie nie śmierdzi, ale wiem że parownik jest sporo zasyfiony. Jak wymieniałem amorki z przodu aby mieć dobry dostęp do śrub z prawej strony rozebrałem nawiew i go widziałem.

w sumie klima smiga bez problemow jedynie jak na drworzu sie robi fest cieplo to nie daje rady... wieje lekko zimnym powietrzem...

Właśnie o takie działanie mi chodzi. Mam wrażenie, że klima działała lepiej. Może tylko wrażenie. Wiem też że nasze klimy nie są zbyt wydajne, ale moim zdaniem powinna działać lepiej. Nie mam porównania z innymi. Jak samochód się nagrzeje i jest gorąco to na 4 nie daje zbytnio rady. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
//tu masz linka jak dziala klima www.czopochrup.republika.pl/klima.rar ;P

 

Próbowałem otworzyć ale się nie udało. Czy mógłbyś ponowić?

 

[ Dodano: Czw 09 Lip, 2009 10:55 ]

Pojechałem naszą Serenką do napełnienia klimy i na dzień dobry okazało się, że nie mam kondensera. "Czego skraplacza no wie pan chłodnicy klimatyzacji". Pojechałem pod wskazany przez specjalistę adres - koszt nowej 1015 zł. + montaż do 250 zł. + napełnienie 180 zł. :( Gdzie można kupić coś tańszego? Może zamiennik od innego Nissana? :) Pod koniec lipca wyjeżdżamy na wakacje, dzieci odparują z naszego bolidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję starego kotleta, bo wątek fajnie się czytało. Nikt nie podał, a może ktoś to sprawdzał (jest w końcu lato B) ) ile stopni będzie jak się wetknie jakiś termoment (choćby pokojowy) w kratki nawiemu jak klima już chwilę działa ? Podobno powinno być poniżej 10 st. C. Sprawdzał to ktoś ?

Edytowane przez Markoni Rzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej o co wam tu chodzi wogole wiekszasc z tego co piszecie to sa zwykle herezje. Jesli chcecie zglebic wiedze o dzialaniu klimy to najpierw trzeba ja poznac a przedewszystkim zasade dzialania. podstawowa zasada jezeli w ukladzie nie ma czynnika chlodzacego R-134a nie wolno jej uruchamiac na sile poniewaz elementy sprezarek sa bardzo wrazliwe na sucha prace i sie zacieraja. a wlasnie gazu r-12 tzw "freonu juz dawno nie uzywa sie w ukl. klimy.

kolejna rzecz bardzo wazna nie robi sie obslugi w przypadkowym serwisie typu norauto bo to tylko marnotrastwo czasu i pieniedzy przedwszystkim. nie masz zadnej gwarancji wykonania kompleksowej uslugi. ktora zreszta powinna trwac conajmniej 20 min. w cykl takiej uslugi wchodzi odciagniecie gazu w przypadku ukladu szczelnego, regeneracja gazu odseparowanie olejów. próznia conajmniej 15 min celem osuszenia ukladu i test szczelnosci na podcisnienie. potem dopiero nabicie ukladu gazem z dodatkiem oleju tzw PAG + tzw UV czyli barwnik.

Uruchomienie ukladu po nabiciu polega nie tylko na zalaczeniu ukladu ale i kontroli cisnien pracy i czestotliwosci zalaczania sprezarki oraz wentylatora no i kontroli ultrafioletem ukladu pod katem ewentualnych wycieków.

badanie szczelnosci azotem zastanawiam sie jak to kontroluja. ja utrzymuje przy tescie cisnienie ok. 15 bar co pozwala na wykrycie minimalnych wycieków i przedewszystkim liczy tu sie czytanie pracy zegarów na reduktorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam przerabialem temat ,na sprezarce jest taka zielona naklejka na ktorej pisze test ina wysokim cisnieniu cisnienie testowe to2,9mgapascala a na niskim 1,6,megapascala i tak po napompowaniu azotem wyciek zero spuszczono azot ,po pdlaczeniu do maszyny napelniajacej ktora ma swoj ctkl czyli automatycznie robi proznie i po doprowadzeniu do odpowiedniego podcisnienia napelnia uklad do odpowiedniego cisnienia ,po napelnieniu i uruchomieniu silnika temperatura nawiewu wynosila 16stopni na dworze bylo 30 ,ale po 2 tyg. klima przestala dzialac i okazalo sie ze uszczelniacz czolowy bardzo wolniutlo go wypuscil zdemontowalem pompe wyjalem uszczelniacz czolowy (nie wymaga rozbiorki calej pompy )zakupilem w lodzi droga wysylkowa nowy uszczelniacz za 65zl plus 22zl przesylka zamontowalem i tu uwaga musi byc specialny prowadnik co by zabki osadzenia sprzegla nie uszkodzily krawedzi uszczelniajacej ,poskladalem wszystko do kupy ,kompresorem do kol napompowalem 8 at,powietrza i juz 3 tygodzie cisnienie jest w ukladzie czyli trzyma ,zostalo pojechac napelnic uklad ,i tu uwaga jesli ktos by sam naprawial to po napompowaniu powietrzem nie probowac uruchamiac kompresora gdyz sie zalaczy ,bo zadziala czujnik zabezoieczajacy klime ktory znajduje przy takiej bance z produ po prawej stronie i tam jest kostka polaczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...