Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Autopoziomowanie xenonów


Gość lutecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lutecki

Witam serdecznie,

Ojciec kupił sobie Nissana Primerę 2003 r. Wykonując wczoraj wieczorem jazdę próbną zauważyłem, że światła mijania są jakby za nisko ustawione przez co oświetlają jedynie kilka metrów przed samochodem. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ już kilka metrów dalej nic nie widać. Światła drogowe świecą znakomicie, jednak, gdy jadą samochody z naprzeciwka nie można ich używać i znów widoczność staje się fatalna :/ Nie ma możliwości jakoś "podnieść" xenony (coś a'la ręczna regulacja)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jest :-) myślę, ze masz źle ustawione światla,

pojedź na stacje diagnostyczna i poproś zeby ustawili tobie światła

reguluje sie tak samo jakbys nie mial xenonow

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie tym pokrętłem po lewej strony od kierownicy (obok ustawień lusterek)? Bo o to chodzi, że tutaj tego nie ma :/

 

Nie, w obudowie reflektora są pokrętłą dwa do regulacji świateł w pionie i poziomie.

Pokrętło o którym mówisz a którego nie ma jak są xenony (bo jest autopoziomowanie) służy do regulacji świateł (w pionie) w zależności od obciazenia samochodu a nie do poprawnego ustawiania świateł.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lutecki
Nie, w obudowie reflektora są pokrętłą dwa do regulacji świateł w pionie i poziomie.

Ok, dzięki :) To dziś wyregulujemy wieczorem.

 

Pokrętło o którym mówisz a którego nie ma jak są xenony (bo jest autopoziomowanie) służy do regulacji świateł (w pionie) w zależności od obciazenia samochodu a nie do poprawnego ustawiania świateł.

Tak właśnie myślałem. Ale w głowie chodziła mi myśl, że może prócz autopoziomowania jest takie pokrętło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar napisał/a:

Nie, w obudowie reflektora są pokrętłą dwa do regulacji świateł w pionie i poziomie.

 

Ok, dzięki To dziś wyregulujemy wieczorem.

 

Zeby poprawnie wyregulowac musisz miec urządzenie "wózek na kółkach z ekranem" :-) napewno wiesz o czym mówię, które przystawia się do reflektora.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lutecki
Zeby poprawnie wyregulowac musisz miec urządzenie "wózek na kółkach z ekranem" :-) napewno wiesz o czym mówię, które przystawia się do reflektora.

Wiem, wiem :) Ale i tak dziś trochę do góry je podniesiemy, żeby chociaż do następnego tyg dało się jeździć. Na pewno nie będą "buchały w kosmos" oślepiając innych kierowców - spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem Ale i tak dziś trochę do góry je podniesiemy, żeby chociaż do następnego tyg dało się jeździć. Na pewno nie będą "buchały w kosmos" oślepiając innych kierowców - spokojnie

Jak już chcecie to zrobic w ten sposob, to dobrze jest postawic obok samochod, ktory ma dobrze ustawione swiatla, w tej samej odległości od ściany ułatwi to tobie regulację bo będziesz mial punkt odniesienia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomirek
Witam serdecznie,

Ojciec kupił sobie Nissana Primerę 2003 r. Wykonując wczoraj wieczorem jazdę próbną zauważyłem, że światła mijania są jakby za nisko ustawione przez co oświetlają jedynie kilka metrów przed samochodem. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ już kilka metrów dalej nic nie widać. Światła drogowe świecą znakomicie, jednak, gdy jadą samochody z naprzeciwka nie można ich używać i znów widoczność staje się fatalna :/ Nie ma możliwości jakoś "podnieść" xenony (coś a'la ręczna regulacja)?

 

u mnie bylo to samo. Przed urlopem podjechalem na stacje diagnostyczna, zeby mi amorki, hamulce i luzy posprawdzali i gratisowo mialem regulacje reflektorow bo tez za nisko swiecily.

kilka ruchow kluczykiem i juz duzo wyzej patrza (zastanawiam sie jaki magik je poprzednio regulowal, ze tak nisko swiecily :zly: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Ojciec kupił sobie Nissana Primerę 2003 r. Wykonując wczoraj wieczorem jazdę próbną zauważyłem, że światła mijania są jakby za nisko ustawione przez co oświetlają jedynie kilka metrów przed samochodem. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ już kilka metrów dalej nic nie widać. Światła drogowe świecą znakomicie, jednak, gdy jadą samochody z naprzeciwka nie można ich używać i znów widoczność staje się fatalna :/ Nie ma możliwości jakoś "podnieść" xenony (coś a'la ręczna regulacja)?

 

u mnie bylo to samo. Przed urlopem podjechalem na stacje diagnostyczna, zeby mi amorki, hamulce i luzy posprawdzali i gratisowo mialem regulacje reflektorow bo tez za nisko swiecily.

kilka ruchow kluczykiem i juz duzo wyzej patrza (zastanawiam sie jaki magik je poprzednio regulowal, ze tak nisko swiecily :zly: )

 

obawiam sie ze troche zle myslicie nikt ich nie wyregulowal ze tak nisko swieca.padl system autopoziomowania a jak jest awaria systemu to xenony przyjmuja najnizsza pozycje dla bezpieczenstwa.sprawdzie czy dziala samopoziomowanie niech 2 ludzi usiadzie na zderzak tylni i bedziecie widziec czy dziala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof jot
......i koła 18" niskoprofilówki :) Może chce ktoś kupić felgi bo ojcu się nie podobają :D

tu truno mowić o podobaniu - na 17-tkach po polskich drogach jeździ sie już malo przyjemnie tym "twardym" i mało komfortowym autem, a przy 18-tkach to jazda po miejskich dziurach musi być koszmarem :) ... w P12 oczywiście, bo znam samochody o przyjemniejszym zawieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 10 lat później...

Mam kolejne pytanie, na które odpowiedzi nie widziałem nogdzie. Mianowicie chodzi o swiatła drogowe.

Ostatnio byłem na przeglądzie i tam regulowali światła mijania. Ustawili je ideolo =) ale za to światła drogowe świecą prosto w kosmos. Wie ktoś jak to wyregulować?

Edytowane przez Mokolotada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie, na które odpowiedzi nie widziałem nogdzie. Mianowicie chodzi o swiatła drogowe.

Ostatnio byłem na przeglądzie i tam regulowali światła mijania. Ustawili je ideolo =) ale za to światła drogowe świecą prosto w kosmos. Wie ktoś jak to wyregulować?

Nie ma możliwości wyregulowania drogowych osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. z zasady to światło drogowe ma świecić we wszystkich kierunkach, więc oświetlanie koron drzew nie jest niczym niepokojącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

przy wymianie palnika pamiętać o kolejności demontażu i momtażu najpierw przewód elektr, później obsada xenonu wymiana palnika ,montaż obsady xenonu a na koniec wiśenka na torcie przewód elektryczny bo inacej zatrzaski nie pozwolą i coś połamiecie ja straciłem na słowacji 2 godz przy wymianie w 30 st upale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...