Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzanie i kasowanie kodów usterek Almera Primera


Gość holender
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspominałem wyżej, sprawdź w tematach Almera, i Primera tematy dotyczace instrukcji oraz linki tam zamieszczone, jak pamiętam były linki które prowadziły do zbiorów instrukcji róznych modeli. Poszukaj serwis manual'a, znajdziesz w nim schemat do połączeń AUDIO, a oprócz tego znajdziesz (chyba) wszystko o Tino (może się przydać do kłopotu z ABS'em). Jeśli tu linki byłby juz nieaktualne, to "zagoogluj" sobie np "tino serwis manual", i raz dwa na jakimś rapidzie, czy inszych torrentach znajdziesz spakowaną zawartość, lub obraz płytki serwis manual'a.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, ja w swojej N15 sprawdziłem sposób ze zworką i otrzymałem kod: 5 długich 5 krótkich czy to oznacza że wszystko jest okej? normalnie check engine mi się nie swieći ale chciałem sprawdzić czy wszystko jest okej bo mam problem z dużym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "bawiłeś" się zworką to znaczy, że "odrobiłeś pracę domową", ale jak widać nie "do końca" ;) W wątkach "zworkowych", i w "zrób to sam" (Primera) koledzy opisali diagnostykę byłyskową, i jak dobrze pamiętam długi=10, krótki=1, biorąc to pod uwagę to chyba wyszedł Ci kod=55, a jak kojarzę z zapisków, oznacza on: "błędów brak".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od początku roku borykam się z kontrolką check engine, już się nawet przyzwyczaiłem do mrugania bo nikt nie potrafi jej usunąć i nie wie dlaczego mruga.

Ale do rzeczy, może Wy koledzy pomożecie.

Jakiś czas temu nagle zaczęła jednostajnie mrugać ta parszywa kontrolka :),

zauważyłem też że przestała świecić dioda od NATS.

Zrobiłem test kompa na zworkę i wymrugało 55, czyli brak błędów, kasowanie i odłączanie aku na noc nie nie dało, kontrolka gasła tylko na pierwsze uruchomienie, potem znowu to samo i brak błędów.

Primerka została także przebadana przez diagnostę i podpięta 2 razy pod kompa CONSULT II

wykazało oczywiście też brak błędów, oto wydruk:

CAR COMP RESULTS / OK

SENSOR-INTAKE / OK

ACTUATOR-ITAKE / OK

SENSOR-EXHAUST / OK

ACTUATOR-EXHAUST / OK

SENSOR-COOLING / OK

ACTUATOR-COOLING / OK

SENSOR-FUEL / OK

ACTUATOR-FUEL / OK

SENSOR-COMMON / OK

ACTUATOR-COMMON / OK

SYSTEM DIAG / OK

COMMUNICATION / OK

OTHERS / OK

 

SELF-DIAG RESULTS

DTC RESULTS TIME

CHAIN OF ECM-IMMU 0

 

Dla mnie to jest czarna magia i nie wiem o co chodzi, może wpadniecie na jakiś pomysł co z tym zrobić bo oszaleje.

Dodam że primerka jeździ normalnie, wszystkie płyny i filtry wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

potwierdzam działanie triku z kasowaniem mrygającej poduszki

 

sposob 3 razy na ACC ( opisany na poczatku tematu )

potem on->off->on

dziala w almerze listopad 2003 1.5 dci

 

 

blad zrobil sie dlatego ze jak wykrecalem fotele i odpinalem kable od poduszek to nie odlaczylem akumulatora

po ponownym podloczeniu foteli zaczelo mrygac dziadostwo

znajomy mechanik krzyknal 120 za podpiecie do kompa i wywalenie bledu

 

dzieki bardzo !!!! jestem 120 do przodu

az pojade sobie po piwo :D moze nawet kilka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

noweeu0.jpg

w596.png

Czy ktoś wie jak sprawdzić błędy migowe na takim interfejsie? Nie pamiętam dokładnie(to auto znajomego) ale interfejs był podobny do tego, ale nie taki jak na zdjęciu z początku tematu(ja taki mam - almera 03.2000 ). Jego Almera pochodzi z 12.2000(tak napisalo po rozkodowaniu VIN) i niestety nie moge sprawdzić błędów a auto już ledwie zipie :)

 

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Mam problem wczoraj czyściłem przepustnice po czyszczeniu i montażu przepustnicy zaświecił mi się CHECK ENGINE i świeci na dal non sto jak tylko przekręcę stacyjkę.

Próbowałem sposobu na zworkę i nic.

Jak można się pozbyć tej usterki?

Almery do końca 2001 bez OBD2 można tak naprawiać, nowsze Almerki z OBD2 tylko komputer pomoże.

 

PS.

Gdzie można we Wrocławiu tanio podpiąć Almerkę pod kompa? (znalazłem tylko serwis Nissan - we wrocku nikt się nie bawi z Nyskami :( ).

 

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez Denver1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

witam

dzisiaj sprawdzałem w nissanie primera 2000r 1,8 benz kody błędu z zworką tak jak jest opisane na , ale nie mogę odczytać błędu chek miga mi 10 długich 10 krótkich 10 krótkich 10 krótkich co to jest za błąd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ostatnio pojawił się u mnie check engine (ostatecznie błąd 0302 - zalałem elektrykę ;/). Metoda na zworkę nie podziałała nic a nic. Natomiast drugi sposób, z pedałem gazu bez problemu. Błąd zdiagnozowany, wykasowany Check engine i jest pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

kurde, sprawdzałem u siebie w primerce 2.0td i pokazuje 5 długich i 5 krótkich i tak w kółko... nie wiem czy to oznacza 55 ale takiego bledu nie znalazlem w spisie, wiec niby ok. Ale dobra to dlaczego pali mi sie check od czasu do czasu i wtedy np. gdy wejde na wysokie obroty i puszce nagle gaz auto potrafi zgasnąć ? Co to moze oznaczac ?

Edytowane przez Kimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kurde, sprawdzałem u siebie w primerce 2.0td i pokazuje 5 długich i 5 krótkich i tak w kółko... nie wiem czy to oznacza 55 ale takiego bledu nie znalazlem w spisie, wiec niby ok. Ale dobra to dlaczego pali mi sie check od czasu do czasu i wtedy np. gdy wejde na wysokie obroty i puszce nagle gaz auto potrafi zgasnąć ? Co to moze oznaczac ?

objawy masz jak przy zacinającym się nastawniku wolnych obrotów HDK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

mam almerę 2.0D '99

gniazdo 14 pinowe, spinam zworką odpowiednie piny w kostce i nie ma żadnej reakcji, czek nie gaśnie, nie mruga

parę osób miało tak na forum, jednak nikt nie otrzymał odpowiedzi co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz silnik cd20E . Jesli tak to moze spinasz nie te piny. Trzeba zewrzec przedostatni i ostatni prawy pin w gornym rzedzie . Reszta tak jak opisie dla gniazda prostokatnego. http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bedow/Wlasnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz silnik cd20E . Jesli tak to moze spinasz nie te piny. Trzeba zewrzec przedostatni i ostatni prawy pin w gornym rzedzie . Reszta tak jak opisie dla gniazda prostokatnego. http://forum.nissank...-td-kody-bedow/Wlasnie tak

 

 

witam, dzieki za odpowiedz

mam silnik CD20E (egr, elektroniczny pedal gazu) - mowi o tym rok almery - '99

spinam dokladnie te piny o ktorych mowisz i o ktorych jest mowa na 1 stronie tego wątku dla gniazda 14 pinowego

 

w linku który mi podesłałeś tez parę osób miało problem z diagnostyka przez zworkę..

wie ktoś jak wymigać błąd w tym aucie ? CD2.0E, 14 pinowe łącze

Edytowane przez hape222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanko jesli chodzi o diagnostyke na zworke w almerze n15 1,4 benz.

Co prawda nie wiem jeszcze jakie jest gniazdo .

W swojej primerce p11 mam diagnostyke 14 pinowe gnizdo i działa obok siebie te gorne i sa 2 liczbowe kody np 55.

I gdzie jest spis kodów do almerki n15 czy n16 bo to juz nowsza i moze sie cos zmienić.

z góry dz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w WP11.144 SR20DE z 2001 roku nie działa ani metoda na zworke ani z pedałem gazu. Zworke chyba podłączam dobrze

15zilog.jpg

na zapłonie pali mi sie check, ładowanie i olej co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego CI nie wychodzi bo to sie nie robi dwoma kabelkami tylko jednym. Jeden koniec kabelka do jednego skrajnego pinu a drugi koniec do drugiego skrajnego pinu. U ciebie widac dwa kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem kilka razy nawet zworkę z przełącznikiem zrobiłem może coś nie tak robię

View My Video

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...