Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprawdzanie i kasowanie kodów usterek Almera Primera


Gość holender
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w tym problem że świeci. Nie wiem czy to ma związek ale w poniedziałek rano siostra wyjeżdżała z garażu i jej zgasł a po zapaleniu jakoś koślawo chodził. Wieczorem już było wszystko ok a dzisiaj zaświecił się silnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa :|. Będzie trzeba w końcu się zaopatrzyć w jakąś kosteczkę. Polecacie coś konkretnego czy brać najtańszy jaki w łapy wpadnie?? A Primera P11 sprzed liftu ma OBDII?? Tyle czasu mam a jeszcze nie musiałem sprawdzać :P. Miałem jedynie błąd poduchy po rozebraniu kiery ale ogarnąłem go czujnikiem otwarcia drzwi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Google mi powiedziały że chodzi o grzałki sond i że przyczyną może być na przykład uszkodzona kostka albo jakiś kabelek. Możliwe żeby obydwie padły w tym samym momencie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że znalazłem przyczynę problemu. kilka dni przed awarią tata sprawdzał bezpieczniki bo coś nie świeciło czy coś tam i ten od sondy wpiął gniazdo obok które według schematu nic nie zabezpiecza. Bezpiecznik wpiąłem wczoraj a dzisiaj podpiąłem komputer i wyszło że ma tylko te 2 błędy zapisane a aktualnie nie występuje. Zgasiłem kontrolkę i zobaczymy jutro co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się do tematu.

N16 2.2DI. złącze 16 pin pod kierownicą. Rok 2000.

Mam błędy w sterowniku silnika. Kontrolka na desce się świeci. Próbowałem wymigać kody. Zadziałał dopiero sposób:

1. Stacyjka na ON

2. Zworka ON

3. Kody błyskają. 7 długich 5 krótkich 7 długich 4 krótkie i powtórka.

 

Nie wygląda to na standardowy sposób wyświetlania kodów jaki był wspominany na forum.

Może ktoś wie, albo ma odpowiednią tabelę, żeby pomóc w diagnostyce? Ew, może ktoś z Warszawy (Praga Pn.) zechciałby się pofatygować z interfejsem i spróbować się połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...