Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wygłuszyc drzwi. Czyli krok po kroku, jak ?


Gość ABT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaka mniej wiecej jest waga kompletu mat na drzwi do przodu i mniej wiecej gabarytowo jak sie to prezentuje, bo musialbym wzlozyc w bagaz podrozny:P i nie wiem czy da rade, bo inne bagaze do torby jeszcze beda musialy wejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka mniej wiecej jest waga kompletu mat na drzwi do przodu i mniej wiecej gabarytowo jak sie to prezentuje, bo musialbym wzlozyc w bagaz podrozny:P i nie wiem czy da rade, bo inne bagaze do torby jeszcze beda musialy wejsc

 

Zależy jakiej wielkości maty kupujesz, są 25x25 i 50x50cm, co do taśm dekarskich, rolka 10mx30 cm waży ok 1,5-2 kg może mniej.

 

Ktoś, chyba DJSzmer, pisał, że taka rolka wystarcza na na 3 warstwy drzwi przednich. Ja swojego czasu jak to robiłem, chyba za bardzo się przyłożylem, bo starczyła na oklejenie jednych drzwi w N16 i dokładne wyklejenie boczku i na pewno nie były to 3 warstwy ;)

Musiałem dokupić drugą rolkę i kolejne drzwi poszły szybko, dokładniej i przy użyciu większych płatów taśmy.

Acha, do wyklejania wewnętrznej strony, polecam taśmy węższe ( 10 cm ) jest zdecydowanie wygodniej i poręczniej.

Dodatkowo na oklejony taśmą boczek tapicerski, nakleiłem maty z filcem ( czymś takim jak fabrycznie "wygłuszony" był boczek ) co się zowie fachowo POROSO. Dokładnie TAKIMI przez co po złożeniu wszystkiego w całość, wszystko do siebie dokłądnie przylega, nic nie drga, nie trzeszczy i skrzypi.

 

Reasumując - drzwi po wygłuszeniu, stały się masywniejsze, mam wrażenie, że lepiej się "zatrzaskują", a jeszcze przed zamontowaniem nowego sprzetu, zauważyłem, że to wszystko lepiej gra, ale to chyba tylko odczucie bardzo sugestywne :D

 

Jak będę miał chwilę, wrzucę zdjęcia. Zrobiłem kilka, ale tylko z etapu wyklejania taśmą samych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzieki za odp, bo sprawa jest taka ze musze wrzucic to do bagazu a ograniczenie mam 20 kg:P a bedzie sprzet audio w tym no i wiadomo jakies inne rzeczy, ale jesli 2 kg wystarcza to spokojnie ( napisales rolka na 3 warstwy drzwi przednich.. w sensie para drzwi czy jedne drzwi, bo jezyka polska brak ma odmianowywania drzwiuf jednych lób dwuh:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzieki za odp, bo sprawa jest taka ze musze wrzucic to do bagazu a ograniczenie mam 20 kg:P a bedzie sprzet audio w tym no i wiadomo jakies inne rzeczy, ale jesli 2 kg wystarcza to spokojnie ( napisales rolka na 3 warstwy drzwi przednich.. w sensie para drzwi czy jedne drzwi, bo jezyka polska brak ma odmianowywania drzwiuf jednych lób dwuh:) )

napisałem jedne drzwi tzn 1 szt, nie para, ale że rolka starcza na 3 warstwy to pisał DJSzmer, mnie starczyło na jedną warstwe i dokladne oklejenie boczku tapicerskiego.

Dlatego jak nie chcesz zostać z nieskońćzoną robotą i wkurzać się, kup dwie rolki. Jak to mówią, od przybytku głowa nie boli :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam, nie chciałem zakładać nowego tematu, a mam pytanie kiedyś w ulotce reklamowej fmy rover wyczytałem, że zmniejszenie hałasu uzyskano poprzez wypełnienie elementów zamknietych (profile?) pianką. moje pytanie -pomysł brzmi: czy jest sens np po uprzednim zabezpieczeniu przed korozją np progów i wnętrza nadkoli zapakować tam piankę jaką stosuje się do osadzania okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnętrza nadkoli zapakować tam piankę jaką stosuje się do osadzania okien?

:D:D:D dobre :) słyszałem, ale nie wiem czy to do końca prawda, że znajomemu po zaaplikowaniu takiej pianki w maluchu progi się trochę "rozeszły" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam, nie chciałem zakładać nowego tematu, a mam pytanie kiedyś w ulotce reklamowej fmy rover wyczytałem, że zmniejszenie hałasu uzyskano poprzez wypełnienie elementów zamknietych (profile?) pianką. moje pytanie -pomysł brzmi: czy jest sens np po uprzednim zabezpieczeniu przed korozją np progów i wnętrza nadkoli zapakować tam piankę jaką stosuje się do osadzania okien?

 

NIGDY!!!! :!!: :!!: :!!: Pewnie chodziło o piankę vel. masę/pastę aukustyczną, broń Boże piankę do uszczelniania jaką stosuje się przy montażu okien!!!!

Możliwe że coś takiego

http://www.allegro.pl/item365862283_pasta_..._wa_od_ss_.html

http://www.allegro.pl/item381064252_sinusl..._tapicerke.html

 

ale bardziej do tego o czym piszesz, pasuje TO

 

Pianka uszczelniająca ma silne właściwości rozprężne i jedynym co by narobiła, to poważnych problemow.

Swojego czasu kiedy przy okazji małego remontu w domu, wstawiałem w piwnicy stalową framugę drzwi w nowy otwór, nie wlozyłem kołków w jej środek i użyłem własnie takiej pianki uszczelniającej ( fakt, chyba za duzo ), to tak się rozpręzyła, że wygięła całą ościeżnicę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja uzylem mat boll, od wew drzwi dalem te sztywniejsze a na zewnatrz miekkie, nie uzylem opalarki - czy wystarczy na tym kleju co na matach jest?

moze nie najdokladniej wyklejone, bo ograniczona ilosc mat ktora zdolalem zabrac bagazem lotniczym:P ale chyba zawsze lepiej, niz by nie bylo ich wcale? po 8 mat 25x50 na 1 drzwi.

wazniejsze jest zakrycie jak najwiekszej powierzchni blachy, czy zeby wszystkie otwory byly zaklejone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro DjSzmer nie napisał, to ja się wymundrze.

Otwory po to, żeby stworzyć coś na podobieństwo skrzynki czyli przestrzeni zamkniętej, niezbędnej dla wytworzenia ciśnienia dla głośnika.

A blachy, po to, żeby poprawić ich sztywność i zmniejszyć rezonans, o ile się nie mylę i dobrze rozumuję.

Jezeli jest inaczej, niech mnie ktoś poprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herson, dzieki bardzo,o to mi chodzilo :)DJSzmer, rowniez dzieki, rozumiem czemu czasem krotko i skrotowo, nie raz pewnie tematy omawiane a czasem pytania juz mecza:) a wracajac do tematu, lepiej bedzie teraz wyszukac wszystkie dziury i je zakleic niz łatac wolne miejsca nieoklejone no nie? bo naprawde zostaly niewielkie skrawki niezaklejonej blachy, wiec na 90% usztywnione chyba jest,a lepiej jak to mowicie, zrobic to cisnienie dla glosnika? wtedy bedzie wieksza glebia basu tak? sprobuje i zobacze co wyjdzie. mam tez pod reka cos podobnego do tych mat, tzn material do uszczelniania, taka jakby papa w rolce, ktora sie opalarka rozgrzewa i sie robi klejaca, moze tez tego uzyc na koniec? czy musi to byc typowo mata typu audio car?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w P11 mam juz dośc tego wyklejania. mam srebrą TYTAN ALU, warstwa bitumitu jest cholernie klejąca. przykładam i już. nawet za szczególnie nie musiałem myć drzwi. na stary klej od tej folii na drzwiach szkoda czasu. zalepiłem i już - trzyma!

w srodku boki sobie odpuscilem. na jednaj stronie prowadnica i wiazka z drzwi. na drugiej jakaś blacha/osłona na cięgna i prowadnica. z wierzchu pod klamką wyciąłem otwór w tasmie, żeby zamontować ją do blachy i okleiłem. w miejscu gdzie ciegna wchodzą z wierzchu drzwi w srodek, dałem gumowe rurki ok. 10-12 cm. jeden pas tasmy idzie pod ciegnem, a drugi już oblepia rurki/ciegna. na otwory dałem 2 warstwy maty, na tyle mi starczyło.

reasumując. chciałem sobie boczek/tapicerke pod spodem wykleić, zeby nie trzeszczał, ale brakło mi tasmy. miałem dwie rolki 10mx15cm. jedna wystarczyła na 2 warstwy w srodku i jedna na wierzch + wzmocienia na otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynszyl, widać że nie przeczytałeś całego postu lub masz gdzieś porady w nim zawarte :)
ja mam akurat takie dwie rolki. bo kolega po pieniadzach załatwiał.

a cvo do Bordo a Antracyt, to się w dwóch sklepach pytałem z takim towarem. nie ma różnicy. zreszta odwinąłem sobie po cichu i różnicy nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha... 10mx15 cm nie jest takie złe! przy przymierzaniu akurat szerokośc taśmy pasowała w otwory drzwi. wygodnie było więc kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wszyscy tutaj opisuja wygluszanie drzwi poprzez ich cale obklejenie. a o ile gorsze bedzie wyklejenie drzwi takie jak na przykladzie : http://www.powe.pl/lanos.html ? czyli naklejenie mat wewnatrz i tylko zaklejenie otworow a potem nalozenie fabrycznej folii?

pytanie co do mat dekarskich : niektorzy naklejaja 3 warstwy. tak poprostu,jedna na drugą? jedna nie wysarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danolek, szczerze to darowałem sobie 100% wyklejanie koło zamków, czy przepustu przewodów. wykleiłem co dostałem, bo denerwowało mnie wpadanie w drgania elementów tapicerki/boczków. faktem jest ze wyklejenie ma zniwelować wzbudzanie sie drgań mechanicznych.

jak zakleisz szczelnie otwory uzyskasz przestrzeń do wytworzenie ciśnienia dla głośnika.

niektorzy naklejaja 3 warstwy. tak po prostu, jedna na drugą? jedna nie wysarczy
tak naprawde to muzyka ma być w środku a nie na zewnątrz. zatem jest sens wykleić wewnątrz, ale bez przesady - drzwi jeszcze opadną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam plany żeby zabrać sie za wygłuszanie drzwi w almerze n15 tylko ciekawi mnie w jaki spasób przeciągneliscie przewody do głosników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak od siebie dodam żeby zrobić to dokładnie a zwłaszcza odtłuszczenie, wygłuszyłem dzwi juz dwa miesiące temu i wszystko było ok ale wczoraj nie mogłem zamkną szyby - okazalo się że taśma przykleiła się do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melo, ja swoje przewody przeciagnalem pod boczkiem , wychodzą na wierzchu ( ale nic nie haczy) przy ograniczniku zamykania, potem wstrzelilem sie do wewnatrz auta przez ta umowa oslone, jak chcesz to zagadaj na priv a umieszcze foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...