Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wygłuszyc drzwi. Czyli krok po kroku, jak ?


Gość ABT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, gdzie mozna kupic te maty :?: Obszedlem wczoraj cala Castorame i nie maja takich, o ktorych pisze

 

W castoramie są firmy SOUDABAND, to jest dokładnie to samo tylko inna marka, sam testowałem

 

dzieki, a nie ma krotszych, bo 10 metrow na dlugosc chyba nie zuzyje

 

mi na micre poszło 7 metrów a resztę co została dokleiłem na podwójną warstwę w miejscach otworów;) Raczej będziesz potrzebował 30x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A możecie poradzić, czym i jak najlepiej wyczyścić wnętrze drzwi ? Nosze się z zamiarem wygłuszenia drzwi, ale po 20 latach troche brudu się zebrało. Próbowałem zwykłej wody i szmatki, ale ciężko to idzie :zly:

 

I co lepiej przykleić potem ?

Maty APP miękkie - (to tylko przykład) http://allegro.pl/item296441751_app_maty_w...szawa_fvat.html

czy właśnie maty dekarskie tytan, czy jakieś inne z marketów budowlanych ?

 

[ Dodano: Pią 18 Sty, 2008 17:37 ]

I jak ma się to przy dłuższym użytkowaniu - ma to jakiś zły wpływ na blachy ? Przyśpieszy to korozje czy wręcz przeciwnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie poradzić, czym i jak najlepiej wyczyścić wnętrze drzwi ?
benzyna ekstrakcyjna

 

I co lepiej przykleić potem ?
maty sa drozsze a efekt praktycznie ten sam

 

I jak ma się to przy dłuższym użytkowaniu
te maty to sama smola ;) moga sie jedynie odklejac jak zle przykleisz.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie poradzić, czym i jak najlepiej wyczyścić wnętrze drzwi ? Nosze się z zamiarem wygłuszenia drzwi, ale po 20 latach troche brudu się zebrało. Próbowałem zwykłej wody i szmatki, ale ciężko to idzie :zly:

 

I co lepiej przykleić potem ?

Maty APP miękkie - (to tylko przykład) http://allegro.pl/item296441751_app_maty_w...szawa_fvat.html

czy właśnie maty dekarskie tytan, czy jakieś inne z marketów budowlanych ?

 

[ Dodano: Pią 18 Sty, 2008 17:37 ]

I jak ma się to przy dłuższym użytkowaniu - ma to jakiś zły wpływ na blachy ? Przyśpieszy to korozje czy wręcz przeciwnie ?

 

Tak jak wczesniej pisalem, ja mam maty dekarskie Tytan i jestem naprawde zadowolony. Wydaje mi sie, ze jak dobrze wyczyscisz benzyna ekstrakcyjna, to smola to zabezpieczy przed rdza. Z drugiej strony maty jest folia aluminiowa, po ktorej woda splywa do kanalikow odplywowych w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszkę inne pytanie dotyczące mat ... czym je najlepiej usunąć?

bo mam malutki problem ... w zeszłym roku wygłuszyłem drzwi a jakies 3 miesiące później padł mi mechanizm podnoszenia szyb i chciałbym go wymienic/naprawić?! ... i niestety muszę ściągnąć maty z jednych drzwi ... ma ktoś jakiś pomysł jak to zerwać?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakiś pomysł jak to zerwać?!

 

Jedyne co mi przychodzi na myśl to podgrzanie suszarką/ostrożniej opalarką i odrywanie na ciepło, a resztki benzyną ekstrakcyjną/jakiś rozpuszczalnik.

 

Wydaje mi sie, ze jak dobrze wyczyscisz benzyna ekstrakcyjna

Odtłuścić przed przyklejeniem - z tym problemu nie ma, ale jak łatwiej wyczyścić brud/błoto które przez 20lat naleciało do środka. Niechciałbym używać myjki wysokociśnieniowej jak mam elektryke w drzwiach :/ Chyba trzeba będzie poświęcić z 2-3godziny na samo czyszczenie 1 drzwi :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coyot napisał/a:

ma ktoś jakiś pomysł jak to zerwać?!

 

 

Jedyne co mi przychodzi na myśl to podgrzanie suszarką/ostrożniej opalarką

 

Ja swoją jedną matę oderwałem podgrzewając ją opalarką i ładnie się wykruszyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zakupiłem taką matę jak widać na zdjęciach DJSzmer'a - Mata dekarska z alu TYTAN (bordo). Kupiłem 4 rolki 10cm x10m (stwierdziłem że węższą latwiej będzie się wykładało) ale dopiero później pomślałem że chyba ciut za dużo :) . Czy lepiej wykleić kilkoma warstwami przednie drzwi (3-4) warstwy, czy może położyć 2 warstwy na przednie drzwi i tym co zostanie obkleić też tylne żeby lepiej wygłuszyć auto? Czy konieczne jest podgrzewanie tej maty po położeniu, bo wczoraj uciąłem kawałek na próbę, i przykleiłem do imadła (akurat było pod ręką). Mata bardzo ładnie się ułożyła bez podgrzewania i ciężko było ją odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patriot

Domin, ja podgrzewalem przed polozeniem, zeby latwiej bylo ja "modelowac". Masz z tylu glosniki :?: Jesli tak, to tez obklej. Poza tym zewnetrzna strona drzwi ma byc dokladnie obklejona, zeby bylo szczelnie, bo chyba o to w tych matach chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne jest podgrzewanie tej maty

nie, ta taśma jest dość miękka i dobrze się układa

pamiętaj odtłuścić powierzchnie

czy może położyć 2 warstwy

wystarczy, na otworach możesz dać 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Inni mi pomogli więc i ja się podzielę swoim wykonaniem. Może nie jest najlepsze, ale jak widziałem wykonanie niby profesjonalnych zakładów CA to moje jest naprawdę OK:

 

wygluszenie_1.jpg

 

wygluszenie_2.jpg

 

wygluszenie_3.jpg

 

wygluszenie_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką rolę pełni fabryczna folia, posłużę się zdjęciem kolegi ABT

img4876kg0.jpg

Rozbierałem drzwi i przy składaniu nie przykleiłem ponownie tej folii, czemu ona służy :?:

 

 

Dopiero po założeniu nowego radia i nowych głośników widzę, że bez wygłuszenia przynajmniej przednich drzwi nie obejdzie się. Jedynie cały czas rozważam czy mata APP czy folia dekarska lepsza :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wszystkie wypowiedzi w tym temacie troszkę się pogubiłem. Jedni z Was stosuje Maty Bitumiczne inni Maty dekarskie.

W ten weekend mam zamiar zabrać sie za montaż głośników i wytłumienie. I nadal nie wiem co zastosować czy maty z allegro czy z castoramy :zly:

Jeśli maty z allegro to ile powinienem kopić na parę przednich drzwi w N16 5D, a ile maty dekarskiej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne czego można by było sie czepiać to za małe kawałki

"czepiać" się można, nawet wskazane :) Za małe kawałki tzn chodzi ci o powierzchnię samej maty ? Bo to co na zdjęciach i to co teraz trochę się różni, brakujące miejsca uzupełniłem taśmą dekarską widoczną gdzieniegdzie na moich zdjęciach. Generalnie z samego basu i jego głębi jestem zadowolony efekt który mnie mile zaskoczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam ze fuszerke z wygluszeniem mala zrobilem..ale co czlowiek poradzi jak robil ez piwa, w mrozie i w ciemnosciach :P juz cieplo wiec bedzie czas na poprawki, jak cos tasmy zostanie to polke wygluszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Sro 14 Maj, 2008 22:10 ]

maniek, ta taśmę to chyba nie TYTAN użyłeś, wygląda mi na Soudal czy coś podobne

Nie pamiętam, być może był to Soudal, ale jeśli chodzi o samo wytłumienie to nie powinno mieć to znaczenia czy Soudal Czy Tytan, mają zbliżone parametry jesli chodzi o skład i właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...