Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wygłuszyc drzwi. Czyli krok po kroku, jak ?


Gość ABT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szynszyl: dzięki ze info.

 

No i stało się. Korzystając z ładnej pogody w niedzielę zabrałem się za wygłuszanie drzwi.

Ktoś pisał, że zajmuje to 2h na jedną stronę. Mi zajęło znacznie dłużej, ale to pewnie dlatego, że miałem sporo czyszczenia.

 

Do wygłuszenia użyłem Bordowej taśmy dekarskiej Tytan 10m x 30cm kupionej w Lioroyu za 99zł.

Rolka wystarczyła mi na zrobienie odbydwu przednich drzwi w N14 Hatchback.

Dwie warstwy wewnątrz i jedna na zewnątrz. Boczków tapicerskich nie obklejałem.

Faktycznie jest jak piszecie, taśmę klei się bardzo ładnie, trzeba tylko uważać żeby przykleić od razu równo, bo później ciężko to odklejać. Uważajcie też na to żeby tej folii zabezpieczającej po odklejeniu od taśmy nie przykleić białą stroną, bo strasznie trudno ją odlepić, zwłaszcza jak manewrujemy w środku drzwi :).

Żeby rolka wystarczyła na dwie strony, trzeba umiejętnie gospodarować taśmą. Do środka wchodzi na długość ok 97 cm, a na szerokości 30cm + 20cm.

Jakby ktoś chciał więcej szczegółów, to pytać.

 

 

Polecam wszystkim wygłuszenie, naprawdę rewelacja. Na zwykłych głośnikach Pioneer 13cm da się już całkiem miło posłuchać muzyki. Bas faktycznie jest znacznie lepszy.

 

Spodobała mi się zabawa w car audio :) , zastanawiam się teraz co dalej.....

Przydały by się większe głośniki i lesze radyjko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz pytanie kompletnego laika, mam micre k11, i chcę wymienić fabryczne głośniki na jakies ciut lepsze, znalazłem trójdrożne pioneera za 115zł (nie są rewelacyjne, ale chyba na początek wystarczą), no i tak sobie pomyślałem, że jak już wymieniać głośniki, to od razu zajrze w ten wątek może sie czegoś dowiem(np. jak zdjąć plastiki z drzwi), no i dowiedziałem się, że przy okazji wygłuszyłbym drzwi:P, ale od podstaw, bo gdzieś wyczytałem, że aby zdjąć drzwi to wystarczy odkręcić 2 śruby w podłokietniku, a potem sie pojawią jakieś inne 3 śruby, po których odkręceniu będę mógł śmiało zdjąć wszystko, ale zastanawia mnie, co z gałką od szyb i klamką? jak je zdjąć? klamke też trzeba zdejmować? Czy przy takim niskim nakładzie finansowym na głośniki (cena=jakość) jest sens wygłuszania? No i osobiście dbam o auto i naprawdę nie chce nic popsuć, a z moimi zdolnościami manualnymi naprawdę kiepsko, a tak w ogóle może na forum jest ktoś z olsztyna, kto mógłby mi w tym pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydaloby mi sie wygluszyc drzwi w p11 - nie chce pasty dekarskiej ani APP ze wzgledu na mase pierwszej a zle opinie o drugiej. postanowilem kupic cos tkaiego : http://sklep.barieradzwieku.pl/produkt/1191439251.html

czy wystarczy mi to na zaklejenie otworow technologicznych i wyklejenie blachy w dzwiach wewnatrz za glosnikiem? i czy takie czesciowe wygluszanie wogole ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocen

 

Ze ściąganiem boczku Ci nie pomogę, bo mam Sunny, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wygłuszenie drzwi daje efekt nawet przy takich zwykłych głośnikach. sam mam Pioneery trójdrożne i naprawdę polecam - różnica w dźwięku jest zasadnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie to rewelacyjna sprawa, dzięki serdeczne dla kolegiDJSzmer, dzięki jego radom i poleceniom sam to zrobiłem i uważam, że bez tego nie było by dobrego basu.

Ostatnio stojąc w korku w ciepły październikowy dzień chłopaczek w BMW seria 3 dał najgłośniej jak się dało klimaty radia eska czy cuś. To nic, że wszystko latało, pierdziało etc.... :) U mnie tylko na twarzy pojawił się rogal i świadomość, że niedużym wkładem finansowym i własną pracą osiągnąłem efekt o niebo lepszy.

Takie małe OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle aby zrobic kombinacje jesli chodzi o wygluszanie drzwi przednich - chcialbym uzyc takich mat : http://sklep.barieradzwieku.pl/produkt/1191439251.html . opakowanie ma 8 mat o wymiarach 375x265. wiec pewnie starczy mi na zrobienie srodka drzwi jako - tako (primera p11 sedan). a moze sie myle? w takim razie pozostanie zakryc otwory technologiczne od srodka - maty twarde app podobno pękaja. aby dokonczyc wygluszanie kupie chyba tasme dekarska - ale czy nie bedzie zbyt miekka na przykrycie tych otworow? jaka rolke musialbym kupic aby dolozyc do tych mat? 10mb x 15cm wystarczy? rozwiazania typu wstawianie ksztaltownikow odpadaja. doradzicie cos? mowa o parze drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lewandoree

I ja dzisiaj zabrałem sie za wygłuszenie drzwi dokładnie taka sama taśma jak kolega ABT .Musze powiedzieć ze w mojej almerze 3dr 2005 , zajęło mi to troche czasu od 18 do 20 zrobiłem jedne drzwi dokładnie prawe już bez tapicerki zamykały sie z przyjemnym dla ucha dźwiękiem , naprawdę super sprawa !

 

[ Dodano: Wto 04 Lis, 2008 21:04 ]

przy okazji zdejmowania tapicerki połamało sie tej super jakości spinek trzymających tapicerkę mój samochód do n16 2005 3dr ,ale raczej nie ma to znaczenia , mam pytanie gdzie w Warszawie dostane takie coś , nie mam czasu na allegro bo na dniach montuje system audio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

Prace zakończone efektem końcowym jest jak dla mnie wspaniale grający system odseparowany SINUSLIVE NEO25S +Sinuslive Sl165W. wszystko pod wzmacniaczem Velocity V250. Polecam wygłuszanie drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Taka gabke Ci tylko dali i to w ten sposob?? Jak sie domyslam efekt byl oszalamiajacy?? :P Jestem ciekaw ile za to Cie skasowali...

 

Można powiedzieć, że robili to przy okazji montażu głośników i cena powiedziałbym była atrakcyjna.... jednak jak widać cena miała się podobnie do jakości wykonania ;/

Dlatego najlepiej się dokładnie dowiedzieć co i jak i samemu robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie moge dostac ta matę dekarską? Castorama czy cos? czy przez neta trzeba zamówic?

 

a przeczytaj cały temat, dowiesz się wszystkiego, zobaczysz zdjęcia, na pewno Ci się przyda

 

[ Dodano: Czw 20 Lis, 2008 09:53 ]

Witam!!

 

Oczywiście również polecam wytłumienie drzwi :) Kierowałem się dokładnie wskazówkami DJSzmera, któremu oficjalnie dziękuję za wszystkie informację(nie tylko te dotyczące wytłumienia ;) )

Dla przykładu wstawię fotki, jak zostało to u mnie wytłumione przez firmę "CarAudio"

[/url]

 

Super!! Gratuluje. Ja również czytałem i sugerowałem się tym co pisał w moim i inych tematach DjSzmer ale niestety z powodu mojego lamerstwa w tych sprawach, na montażu dałem zarobić innym. Sam wygluszalem tylko drzwi i boczki.

 

PS Strasznie podoba mi się obszycie skórą wycierających się elementów we wnętrzu no i podłokietnika ze schowkiem! Pierwsza klasa. Dużo zaścieliłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewandoree

mi te 10 metrów wystarczyło na obklejenie pary drzwi w mojej almie 3d , ale juz nie wystarczyło na obklejenie dystansów z mdf'u wiec nie wiem dodam ze nie robiłem specjalnie jakiś wycinanek tylko porostu w miejscach gdzie były większe otwory naklejałem folie od wewnątrz drzwi i od zewnątrz tworząc naprawdę zwarta konstrukcje taki wielki ostwor jest np w n16 w miejscu gdzie jest przykręcona metalowa poprzeczka trzymająca boczek tpicerki na trzy śruby nie wygłuszałem wewnetrzej części drzwi bo są tam wspawane belki i wzmocnienia nie wiem jak w wersji 4d i 5d może ale 3d ma dłuższe drzwi i nie było tam możliwości obklejenia wewnątrz m.in. przez wzmocnienia konstrukcyjne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale juz nie wystarczyło na obklejenie dystansów z mdf'u

ich nie obklejaj tasmą, bezpośrednio do nich przykręć głośniki, najlepiej zaimpregnuj je , bo w drzwiach panuje wilgoć.

 

nie wiem jak w wersji 4d i 5d może ale 3d ma dłuższe drzwi i nie było tam możliwości obklejenia wewnątrz m.in. przez wzmocnienia konstrukcyjne .

 

U mnie w N15 się udało wewnątrz wykleić ładnie taśmą, nawet ,lepiej niż tą konstrukcję bliżej boczków, bo poszycie zewnętrzne jest gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
a za głośnikami również zakładać mate? moje głośniki maja 56mm głębokości, jak położe mate to będę potrzebował dystansów, a w ogóle zmieszczą mi sie? mam K11

Również, a może przede wszystkim. To, że będziesz musiał załaożyć dystanse, to tylko powinieneś się cieszyć, zakładając, że nie są to głośniki fabryczne ( zabudowane z pseudo plastikowym dystansem ), jak i do czego je przykręcisz? Do dystansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zdejmuje panele drzwiowe w swoim nissanie micra k11, utknąłem na klamce, proszę szanownych kolegów o pomoc, ten plastik za klamką zdejmuje sie razem z całym panelem drzwiowym czy najpierw plastik za klamka a potem reszta drzwi?

z góry dziękuję za szybką odpowiedź, proszę na gg: 2751730 lub na kom: 508739029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to jest jedna całość, mi sie w koncu udało, ale nie obyło sie bez pomocy zaprzyjaźnionego mechanika, żeby zdjąć obwódke klamki trzeba (w przypadku drzwi od kierowcy) odgiac delikatnie plastik po lewej a w prawa strone stuknac czymś, w moim przypadku była to drewniana końcówka młotka, fotorelacja za chwile

 

1. najpierw wyłożyłem mate w środku drzwi

 

2.jpg

 

2. tak wykorzystałem peszel

 

3.jpg

 

3. in progress

 

4.jpg

 

4. efekt końcowy

 

1.jpg

 

 

pośpieszyłem się z założeniem obwódki na klamke, a skleiłem sie dopiero jak juz skonczylem przykrecac wszystko, musiałem odkrecic i zdjac obwódke klamki, trzeba włożyć ją na końcu

;-)

 

PS. nie wiem ile daje samo wygłuszenie, bo przy okazji wygłuszania wyminiłem głośniki, właściwie to odwrotnie:), ale tak jak zrobiłem naprawde mi sie podoba, jest całkiem sympatycznie w aucie, jak wczesniej przy 110kmh czułem ze odgłos kręcących się kół zagłusza muzyke, tak teraz takie odczucie mam przy 140kmh, wiec jest lepiej :)

 

[ Dodano: Wto 23 Gru, 2008 01:09 ]

nie no po dłuższej przejażdżce stwierdzam, że efekt jest niesamowity, samo wygłuszenie daje dużo, wystarczy przy 140 kmh wyłączyć radio:) poza tym jakość dźwieku,czystość i w ogóle, jak na zaledwie 2 głośniki w miejsce fabrycznych efekt jest niesamowity, polecam wszystkim audiofilom i fanom dobrego dźwięku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...