Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć


Gość Zetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dograłem sobie Automapę 4.1.2, przetestowałem na trasie i jestem cholernie zadowolony :D . Starsza Automapa i TomTom poleciały do kosza :)

I co dziwnego...jak miałem założone gumy letnie 175/60/13 licznik mi przekłamywał w stosunku do GPS ok. 10-12 km/h

Na zimowych kapciach 155/70/13 licznik przekłamuje w stosunku do GPS tylko...2-3 km/h ...dziwne

W lato jak celowali do mnie "suszarką" w terenie zabudowanym to mogłem jechać licznikowe 60 km/h i miałem ich w nosie a teraz trzeba będzie się pilnować... :D

 

Trzeba przelicznika uzyc przy nastepnym zakupie opon :) nie bedzie zdziwienia, moja maxi na fabrycznych felach przy predkosciach ponad 100 pokazuje o 10 wiecej na liczniku niz GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeba przelicznika uzyc przy nastepnym zakupie opon :) nie bedzie zdziwienia, moja maxi na fabrycznych felach przy predkosciach ponad 100 pokazuje o 10 wiecej na liczniku niz GPS.

Właśnie chodzi o to, że micra powinna mieć fabrycznie takie wąskie gumy i na nich jest takie minimalne przekłamanie licznika w stosunku do GPS :galy: (a jest to jakby nie patrzeć szesnastoletnie auto). Przekłamanie na poziomie ponad 10 km/h wydawało mi się normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co sądzicie o nawi tomtom która jest w katalogu BP, nie napisali co to za model, być może już w tym wątku go omawialiście, napisali że ma mapy Polski,Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Słowenii, Litwy, Estonii, procesor 266 MHz, wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala, slot kart SD, wymiary 96 x 82 x 25 mm, waga 174 g. I nic więcej o tym produkcie nie wiem niestety, znać też sie nie znam :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie jestem w stanie sprecyzować modelu, napisałem to wszystko co jest w tym katalogu, może ktoś z Was ma katalog BP i jest w stanie rozpoznać model, ja sie nie znam zupełnie ale popatrze na allegro, może coś podpasuje ;)

 

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 14:39 ]

znalazłem, to będzie dokładnie to, chyba ;)

http://www.allegro.pl/item268668694_tomtom...l_raty_vat.html

 

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 14:47 ]

a może to ? http://www.allegro.pl/item269531823_tomtom...gwar_24mce.html

pojęcia niemam, musze chyba sie jakoś skontaktować z tym całym BP żeby podali mi konkretnie jaki to model

 

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 15:04 ]

sie dowiedziałem :)

 

- producent Tomtom

- model Onev2

- procesor: 266 MHz

- pamięć wewnętrzna 32 MB RAM

- wyświetlacz: 3,5"TF, rozdzielczość 320x240 pikseli

- wewnętrzna bateria litowo-jonowa (czas pracy 2 godziny)

- wymiary 96 x 82 x 25 mm, waga 174 g

- slot kart pamięci typu SD

- temperatura pracy od -10 do 55C

- mapy: Polska, Słowacja, Czechy, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Litwa, Estonia

- gwarancja: 24 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BP - TOMTOM ONE V2 > na allegro ok 1000 pln

z jedną mapa w tym przypadku europa wschodnia, jeśli to wystarczy to ok,

za każdą mape dodatkow kasa - europa zachodnia ?,

Ja przekalkulowałem i kupiłem TOMTOM GO910 -

zamiast karty sd 20 GB dysku z tego 11 wolne np na mp3, lub inne mapy, może działać jako urz. głośnomówiące z telefonem. funkcjonalnie więcej a tylko o jakieś 600 z droższy jak dobrze poszukasz. Nowa wersja mapy jest ok .

Przez Niemcy, Austrie, Włochy czyli na zachód od Odry idealnie pod drzwi prowadzi, nawet w małych wiochach. Mam go od 2 lat i ani razu nie było padu.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki nouuej, tego co Ty masz - TOMTOM GO910 - w tej chwili niema na allegro, tzn jest jeden, używany jakiś, myślałem o tym z BP bo nie mysze wydawać kasy, za punkty by poszło ale może sie wstrzymam :)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno kupiłem smartfona Asus P535 z GPS. Kilka dni temu wskoczyła Automapa 4.1.2 (426) + POI 20-10-2007. Jestem zadowolony bo przesiadłem się z nawigacji laptopowej na bardziej podręczną o dużo mniejszych rozmiarach. Niestety innych map nie próbowałem więc nie mam porównania. Ostatnio ładnie prowadziła mnie po centrum Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automapa 4.1.2 (426) + POI 20-10-2007.

A może posiadacie jakieś nowsze POI :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was korzystal z nawigacji samochodowej firmy Goclever, z softem pt mapamap w wersji 4.0,slyszeliscie cos na temat tego ustrojstwa ,deklaruja pokrycie kraju w 90%....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bombel, mam takie pytanie bo chce sobie zakupic wlasnie taki telefon, czy podczas korzystania z gps ktos dzwoni do Ciebie

A rozlacza mape konczy prace aplikacki i musisz wpisywac dane od poczatku

B odbierasz, i aplikacja wlacza sie z poprzednimi ustawieniami

C nie odbierasz

Aktualnie mam SE K700i i joy lubi sie zawieszac, czy P990i ma jakies slabe punkty????

 

 

Moze ktos wie czy warto doplacac ok 400zl do modelu P990i czy bardzo sie rozni od P910i ???

Doradzi ktos?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hyde Parku jest temat o smartphonach. Co do P910i i P990i to jakbys porownywal Primere P10 do P12 pod wzgledem wyposazenia

 

P10 jest ładniejsza :D

 

dzieki za info, i bardzo proste wytlumaczenie roznic w telefonach :D ide na HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zauwazylem juz ze czasami niema malych miejscowosci nawet podpisanych albo jak wpisujesz jakas wies gdzie na mpie ja widac to niemozsz jej zaznaczyc bo przy wyszukiwaniu jej nie znajduje. kolomnie np sa tory i pokazuje mi ze jet to droga. czesto wjezdzam w pole bo niea tam drogi, i rondo w moim miescie ktore jest juz od kilku lat nie jest zaznaczone(zwykla krzyzowka) Mozna np sciagnac jakas lepsza mape?? albo kupic automape i wgrac?? bedzie to chodzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy mozna wgrac nawigacje przez CD do Nissana Primery 1.8 s benzyna P12 2004

 

[ Dodano: Nie 20 Sty, 2008 13:30 ]

Czy mozesz mi podac wiencej informacji jak sciongnac mape do nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z Autopilota? Po upgrade nowej wersji mam małe problemy z wytyczaniem tras i fotoradarami. Obecnie mam ver 7.2.37 poprzednio 6.2.5. Stara chodziła bezbłędnie i byłem zadowolony, Teraz nie widzi fotoradarów i zniknęła funkcja wyszukiwarki miejscowości o takiej samej nazwie. Pokazuje je na mapie w formie punktów a nie opisuje który jest który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji wymiany telefonu mój wybór padł na N73... do którego dokupiłem sobie moduł GPS i tak mam kawałek nawigacji ;)

Przy okazji znalazłem prościutki programik o nazwie GTx który za pomocą GPS-a mierzy przyspieszenia itp - taki skromniejszy G-tech. Nawet to działa - wyniki z uwagi na obecną przyczepność jezdni wydają się być wiarygodne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Ty sie nie nauczysz ze Nokie sa ble?? :P

Znowu rozpętujesz wojnę? :diabel2:

No dobra.. dla mnie najgorsza firma to SE... pół roku walki z serwisami z nowym telefonem, dlatego im :fuckyou: .

TT 7 na symbiana ma być pokazany podobno na targach Cebit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się sprawuje pełna Automapa 4.1.2 za granicą? Podzielcie się swoim doświadczeniem w tej sprawie :D :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje pełna Automapa 4.1.2 za granicą? Podzielcie się swoim doświadczeniem w tej sprawie :D :one:

Tez jestem ciekaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel wlasnie wrocil z niemiec, zrobil z automapa europy (1200km w jedna strone), pod drzwi hotelu go doprowadzila bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

ze wzgledu że ciągle błądze po Warszawie, mam zamiar kupić jakąś tanią nawigację. Urządzenie ma być tanie a zarazem sprawne, co polecanie w klasie economik

 

 

do ceny max 500-600zł

 

GPS AKIRA MM517 + MAPAMAP PL MM 517, 3.5" cena 399zł

 

Medion MD 95892, 3.5" cena 399zł

http://www.allegro.pl/item316714014_najtan...ktura_vat_.html

 

GPS EasyDriver + ROCZNA AKTUALIZACJA MAP Autopilot 3.5"

http://www.allegro.pl/item319605737_nawiga...izacja_map.html

 

Motivo ekran 4,3 cala - 4.3" - 596zł

http://www.allegro.pl/item318273045_motivo...ps_promaco.html

 

GOCLEVER 4330A 4.3"+Mapa Map 4.0 - 575zł

http://www.allegro.pl/item317019204_goclev..._0_fv_raty.html

 

inne............

 

dobrze żeby miała Bluetooth

 

nie musi być markowa ! ! ! , jak dobre to nawet weznę no name

 

ekran fajnie ze min 4"

 

jak coś fajnego do dorzucę te dodatkowe 100-200zł do 500-600

 

zwłaszcza o pomoc prosze młodych ludzi bo oni są na bierząco w nowinkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...