Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć


Gość Zetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam taką dość szybką prośbę.

Potrzebuję rady w/s zakupu nawigacji i tu się zaczynają schodki, bo nie mam o tym pojęcia.

Otóż tą nawigację potrzebuję dla kolegi i to do ciężarówki, stąd moje rozterki.

Drugi dzień googluje i jestem coraz głupszy niestety :zly:

Co radzicie kupić? biorąc pod uwagę późniejsze możliwości wymiany map na inne.

Cena max to okolice 800zł ale chętnie taniej. Znacznie taniej ;)

Kolega musi urządzenie kupić w tym tygodniu.

 

[ Dodano: Pią 17 Kwi, 2009 07:30 ]

Przepraszam za post pod postem ale nikt niema nic do powiedzenia :?: :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesli do ciężarówki to Lark 35.0 lub 43.0 ale raczej ten drugi bo wiekszy i oba mają możliwość wgrania map bez odblokowywania,tylko serwis to idioci więc jesli by się coś psuło musisz czekać na nowy sprzet od sprzedawcy wiec kupuj w miejscu którym uznaja szybko rękojmie.Mapa do ciężarówki to problem ja słyszałem że Igo bo przydało by się coś z tonażami i wysokościami wiaduktów oraz zakazami wjazdu czego niestety niema w automapie,wszystko zależy gdzie chce jezdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie mapa map to wielkie G.... ja jezdzę z automapą bo do Larka jak pewnie już czytałeś mozesz wgrać każdą mape na windowsa bez grzebania w oprogramowaniu czyli zostaje ci gwarancja http://www.my-navia.pl/viewforum.php?f=89 patrz na tym forum tam też znajdziesz wiele innych ciekawostek,mapę ściagnij z http://thepiratebay.org/search/igo/0/99/0 lecz z instalacja juz pomogą pewnie koledzy z tego drugiego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z ewentualnymi kontrolami ?

Sprawdza ktoś legalność map? Potrzebuje to dla kumpla i on wolał by coś z legalną mapą.

Na jednym z forów doradzono że wystarczy mieć jedną legalną mapę w navi, zaś tą co się używa :diabel: i nikt się nie czepia.

PS. Czy ta iGO jest po PL ? Która z podanego linka będzie ok na EU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie wiem ale nie myślę żeby chłopakom z drogówki albo ITD chciało się grzebać w oprogramowaniu żeby sprawdzać licencję a w razie kontroli wyjmujesz kartę pamięci z mapą ta dograną i masz w larku orginalną przecierz mapę map.Link do torentów jest przypadkowy i był tylko przykładem skąd możesz to ściągnąć więc niewiem jakie tam są wersje map,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. moja dziewczyna nabyla p11.144 (ona jezdzi, ja doprowadzam pomalu do idealu technicznie i elektronicznie w miare mozliwosci i cierpiwosci forumowiczow :one: ) w temacie gps jestem totalnie niedoswiadczony, za chwile bede sie edukowal, ale w miedzy czasie mam pytania

 

1. w autku jest sprzet EONON e 837 - z 7"lcd dotykowym, ma on mozliwosc trybu gps - rozumiem ze musze posiadac do tego jakies urzadzenie gps? bo koles cos mowil, ze sa wgrane juz mapy w to... nie wiem, nie znam sie, co polecacie?

2. poczytalem troche o nokii 6120, ze po dokupieniu urzadzenia gps (ok 200zl) moge rowniez korzystac z gps, pozniej potrzebuje tylko oprogramowania (tomtom, garmin itd)

 

chcialem prosic kogos, kto moglby pomoc - jak taki sprzet najlepiej skonfigurowac - tzn co dokupic, co wgrac, aby w pelni korzystac ze sprzetu jaki mam, dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się tak dzieje, że w Polsce moje Mio 168 na AutoMapie momentalnie łapie zasięg GPS a jak odpalam navi w UK to muszę czekać chyba z 10 minut zanim GPS zacznie w pełni funkcjonować? :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość papa smerf
bo do Larka jak pewnie już czytałeś mozesz wgrać każdą mape na windowsa bez grzebania w oprogramowaniu czyli zostaje ci gwarancja

 

Ale to się tyczy każdego modelu Larka? Bo ojciec ostatnio przedłużał umowę na neo, dali mu jakiegoś larka i szczerze mówiąc nie wiem jak tam jest z wgrywaniem map...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo do Larka jak pewnie już czytałeś mozesz wgrać każdą mape na windowsa bez grzebania w oprogramowaniu czyli zostaje ci gwarancja

 

Ale to się tyczy każdego modelu Larka? Bo ojciec ostatnio przedłużał umowę na neo, dali mu jakiegoś larka i szczerze mówiąc nie wiem jak tam jest z wgrywaniem map...

poszukaj w Google...np. tu:

-> http://peb.pl/sprzet-do-nawigacji/233079-l...5-1-opinie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli

Witam !

Mam pytanie do posiadaczy TomTomów (mam GO630).Mianowicie potrzebuje pomocy od kogoś kto zna patent zaktualizowania do najnowszych map,oczywiscie znam sposób kupna na stronce Tom Toma ale nie o to chodzi.

Może ktoś ma lub wie skad pobrać bo ja szukalem ale słabe rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris172
Jaka jest aktualnie najlepsza/najdokladniejsza mapa na Symbiana w Nokii 5800? Najlepiej taka z cala Europa Zachodnią plus Chorwacja.

 

McGuider Sygnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka słuchajcie jest do kupienia nawigacja Navia nv47 za 199zł (tam różnie pierdoły wchodzą w skład plus MapaMap). czy jest sens to kupować ? zaznaczam że raczej chce odblokować ten sprzęt i wgrać coś innego. Wiem że porównują to z Lark-iem i Mantą ale podobno jest to sprawdzony sprzęt. Ma to ktoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris172
Siemka słuchajcie jest do kupienia nawigacja Navia nv47 za 199zł (tam różnie pierdoły wchodzą w skład plus MapaMap). czy jest sens to kupować ? zaznaczam że raczej chce odblokować ten sprzęt i wgrać coś innego. Wiem że porównują to z Lark-iem i Mantą ale podobno jest to sprawdzony sprzęt. Ma to ktoś ??

 

Moim skromnym zdaniem nawigacji 3,5" nie ma sensu kupowac, wyswietlacz jest zbyt maly mialem 3,5 teraz mam 4,3 i roznica jest ogromna, wiem nie zawsze trzeba patrzec ale czasem trzeba zerknac i zwykle wtedy kiedy sie ma tylko chwile na zobaczenie gdzie jechac, ja osobiscie wszystkie 3,5" odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, to właśnie chciałem wiedzieć, więc jeszcze będę musiał poczekać, ale z drugiej strony może trafię na jakąś fajną promocję lub stanie się to co ploty głoszą że GPS przestanie działać :029: (hahaha), faktycznie dzisiaj miałem to w rękach i takie "małe" się wydawało, za "małe". Ale z jakością nie było źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaela ja tak ostatnio się rozglądałem, przejrzałem parę tematów i szukałem na forach co można w dobrej cenie kupić. Za tę cenę co podałeś to możesz kupić Mantę GPS420 lub 430 podobno zacny sprzęt i łatwo z crakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale ta manta 420 na ceneo kosztuje ponad 400zl, ma słabsze oprogramowanie - AtlasII, a w tym Syngio jest AtlasIII, manta ma baterie polimerową, a polimer podobno boi sie niższych temperatur, nie ma ładowarki sieciowej, nie ma SIRF.

polecano mi jeszcze TomToma i Garmina ale to jest dużo droższe.

a co myslisz o

1. NavRoad 460

2. Navigo 2100max

troche drozsze, ale parametry tez ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE kolego coś nie ten z tą mantą, sprawdź przykładowo tę aukcję:

http://www.allegro.pl/item649310358_nowa_n..._gw24_odss.html

 

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 22:13 ]

A baterie polimerowe są obecnie najlepszymi bateriami jeżeli chodzi o żywotność i możliwość ładowania kiedy się chce bez efektu pamięci. Ale w aucie i tak większość czasu każdy GPS będzie na ładowarce.

 

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 22:14 ]

Ta manta co pokazałem w linku ma wszystko co napisałeś że nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE kolego coś nie ten z tą mantą' date=' sprawdź przykładowo tę aukcję: [/quote']

 

ja jestem baba :diabel2:

 

co do ceny z aukcji masz racje, bardzo atrakcyjna jak na 430, na ceneo oglądałam 420.[

 

quote=Jastrząb]

A baterie polimerowe są obecnie najlepszymi bateriami jeżeli chodzi o żywotność i możliwość ładowania kiedy się chce bez efektu pamięci.

 

zgadza się, chodziło mi o to że polimerom nie służą duże różnice temeeratur, ja nie mam klimy :/ , a trzymanie baterii stale pod ładowarka też niszczy jej zywotność.

 

czy to mozliwe żeby były w jednym urzadzeniu różne parametry?

bo na stronie producenta nic nie pisze o SIRF i ładowarce sieciowej, a na tym by mi zależało, pozatym roducent podaje, że ta bateria ma 1500 mah, a w linku jest 1300mah.

 

a jaka mapę byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...