Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć


Gość Zetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jaka mapę byś polecił?

powiem tak:

na polskę :

auto mapa

na europę :

tomtom

 

co do nawigacji - nazwijmy je z biedronki tu jest dośc ciekawe forum:

http://www.my-navia.pl/

tam jest wiele o tym jak scrackować te tanie navigacje i nie tylko o tym

 

jeśli ktoś potrzebuje nawigację na sporadyczne wypady (nie do pracy) to te tanie spokojnie wyrabiają

 

tanie nawigacje często są sprzedawane tylko z ładowarką samochodową - w domu można podładować ją np.: z usb w komputerze

 

sam używam od ponad pół roku akiry gepard kupionej w auchanie z 199 zł i jak na moje potrzeby to jestem bardzo zadowolony - byłem i ponad 500 km w niemczech i po polsce i w pełni wystarcza (prawdę mówiąc nawet lapiej się sprawiała niż oryginalna navi w mercu mojego szefa)

 

oczywiście nawigacja nawigacją a głowy też trzeba używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polskę :

auto mapa

na europę :

tomtom

A ja jednak na Europe tez polecam automape. POI z http://poi4am.prv.pl + trasa najszybsza naprawde spoko. Duzo jezdzilem po UK z (automapa 4.cos), niemcy, holandia, belgia (5.1 chyba) i teraz 5.5.1 uskutecznialem w czechach, austrii i na wegrzech i musze powiedziec ze nawet w budapeszcie (gdzie jest multum jednokierunkowych ulic) dawala rade.

Co do sprzetu to wazne (przynajmniej dla mnie) zeby mialo sirfa III i 4,3 ekran oraz schowek na rysik w nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie bedę jeździć po Polsce, wiec mapa Europy to byłby taki dodatkowy gadżet ;) , natomiast chciałabym, aby dało sie wpisać w tej mapie punkty przelotowe w ilości wiekszej niż 1. wyznaczana trasa ma byc tylko sugestią, cos takiego jak na necie "docelu " - rozróznia najszybszą, najkrótsza i dowolna ilość punktw przelotowych.

 

Automapa to ta z Hołowczycem? bawiłam się nią na kompie bez gps ;) , ale sama mapa bardzo fajna.

 

urzadzenie ma mie conajmnie 4,3", ekran dotykowy "na palec", proste w obsłudze, może byc bez bajerów, które nie są konieczne w gps, ma mówic z odpowiednim wyprzedzeniem lewo czy prawo no i podobno ten SIRF jest pomocny.

 

wygląd to kwesti gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak tam wasze nawigacje? Działają bez problemu? Ostatnio są problemy z III i nie lokalizuje polożenia. Kto ma SF III i mu działa?

u mnie wszystko śmiga bez problemu na mio moov 200 posiadam i automapkę i miomap jeśli ktoś nie chce stracić gwarancji i miec odblokowaną mio moov 200 pisać z chęcią powiem jak to zrobić (oczywiście za free) po co płacić pajacykom z allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze nawigacje? Działają bez problemu? Ostatnio są problemy z III i nie lokalizuje polożenia. Kto ma SF III i mu działa?

 

Moje SF III działa bez problemów, z tego co pamiętam to był wątek nie działania modułu GPS tylko u jednego producenta który używał SF III....

Potem po cichu w nowych modelach wymieniły modul GPS na inny (ale w papierach nadal została informacja że chipset to SF III)...

 

Już wygooglałem - problemy miał Lark.

http://media2.pl/technologie/52508-uwaga-na-problemy-z-gps.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym kupić nawigację i tak naprawdę nie wiem na co patrzeć miałem do czynienia z TomTom-em i nie narzekałem głównie będę jeździł po Irlandii i UK (ale mapy chciałbym mieć całej europy). Jakie mapy teraz są najlepsze i urządzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym kupić nawigację i tak naprawdę nie wiem na co patrzeć miałem do czynienia z TomTom-em i nie narzekałem głównie będę jeździł po Irlandii i UK (ale mapy chciałbym mieć całej europy). Jakie mapy teraz są najlepsze i urządzenia.

 

Pozdrawiam

 

 

Na UK poleciłbym Ci Garmina - jedna z najlepszych nawigacji na swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dużo ludzi mi poleca Garmina ale sam nie wiem menu mi nie dokońca pasuje. Może wypowie się ktoś kto miał do czynienia z TOmTom-em i Garminem która navi lepsza a może jeszcze jakaś inna nawigacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o AutoMapę w UK to niestety trochę potrafi się zamotać ;) także bardziej polecałbym najnowszego TomToma...Garmina nie testowałem także się nie wypowiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

zdecydowałem się na Tomtom-a 730t lub 930t nie wiem czy ten drugi jest wart dopłaty? Widzę że przy zakupie tych modeli jest teraz promocja 2 lata aktualizacji map czy to prawda czy jakiś kit?

Pozdrawiam

łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

troszkę na łatwiznę idę, bo przyznam się mało co szukałem (czas...... i jego chroniczny brak)

dobiega mi czas zmiany komórki, i zastanawiam się nad GPSem

na razie jeździmy rodzinnie z nosem w mapie co jest całkiem fajne, ale może by tak coś elektroniki?

 

i zastanawiam się -

nad osobnym urządzeniem

lub GPS w telefonie

lub odbiornik GPS połączny bluethootheem z komórką

 

bardziej by mi zależało na tym, żeby o tym poszukać, poczytać, douczyć się, a nie sugestie , jaki konkretny model kupić - czyli które rozwiązanie jest OK, które blee i dlaczego, które jest wygodne które nie.

 

przyda się do samochodu, ale częśćiej może na rower?

 

dziękuję z góry za odpowiedżi i linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jezdze po znanych mi trasach i GPSa potrzebuje rzadko. W zwiazku z tym mam telefon z GPSem, wczesniej mialem Nokie N73 z dodatkowym odbiornikiem i mapami TomToma calej Europy i bardzo chwalilem sobie to rozwiazanie. Teraz mam 5800 i Garmina i nie jestem zadowolony. Glownie przez to, ze nie moge miec mapy calej Europy, a jedynie 3 kraje na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeździłem przez jakiś czas na GPS podłączonym bluetheem i mogę stwierdzić, że ani to poręczne ani wygodne nie jest w dodatku często jak napisał wyżej GRZECHu zrywa co jakiś czas połączenie. Jeśli się jest w trasie to jest szczególnie uciążliwe. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wg mnie zakup zwykłego urządzenia GPS, które nie będzie na pewno sprawiało takich problemów jak jakieś łączenie GPS-u z telefonem. Po nieudanych próbach swojego pierwszego GPS-u kupiłem na lucasgsm.pl za 650zł dobrego Garmina i całkiem dobrze się sprawdza. Doradzam właśnie zakup czegoś stacjonarnego, bo jest to rozwiązanie i wygodne i funkcjonalne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może na forum robił ze swojego laptopa nawigację do samochodu???? Wiem, że musi być odbiornik GPS i jakaś mapa. Odbiornik już zakupiłem czekam aż przyślą. W sumie to problem mam z mapą. Podobno najlepsza na komputer jest "PC Navigator 6". Czy ktoś to już to przerabiał????????????????

Witaj . od 10 min jestem na tym portalu i tak naprawde nie wiem jak sie poruszac.Poszukuje CD do nawigacji Nissan P12.Moze jestes wstanie mi cos podpowiedziec.Serdecznie z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . od 10 min jestem na tym portalu i tak naprawde nie wiem jak sie poruszac.Poszukuje CD do nawigacji Nissan P12.Moze jestes wstanie mi cos podpowiedziec.Serdecznie z gory dziekuje.

wystarczy użyć wyszukiwarki a w niej wpisać "nawigacja" i zaznaczyć dział "primera" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja się ostatnio rozglądam za nawigacją i znalazłam takiego Tom Toma, który mnie bardzo przekonuje. Po pierwsze, po opisie sądząc jest idealny dla kogoś, kto zaczyna dopiero przygodę z nawigacją i się na niej nie zna, podróżuje po Europie i szuka czegoś nieskomplikowanego. Ponadto tutaj ta nawigacja jest na promocji a całkiem sensownej cenie. Pytanie jednak mam, czy na pewno ten producent, czy ktoś używa i wie jakie to urządzenie posiada wady. Bardzo proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czołem. Znaleźć nie znalazłem to pytam.

Kupiłem dziś z tatkiem X-TRAILe'a z konca 2001 roku 2.2dCI.

 

Posiada nawigację montowaną jakby na statywie powyżej wbudowanego radia, a komputer od nawigacji jest pod siedzeniem pasażera.

Cała navi jest po francuzku/hiszpańsku oraz jest opcja podmontowania języka "alternatywnego" z płytki.

 

Navi ma z tyłu nalepkę VDOdayton MM5000/00.

 

Czy ma ktoś pojęcie o tej navi, czy to w tym jest tylko navi oraz, czy posiadacie update języka dla tego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Odswieżam temat. Czekam na nowego X-Traila, którego dealer ściąga z Holandii.

Pytanie, by nie wcisnęli mi starej wersji- jaka obecnie jest najnowsza wersja, jakiej firmy, na płycie czy na SD, mapa Polski+Eu?

 

Pozdrawiam,

Ziemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam w swoim X-trailu z 2008 roku taki problem. Od pewnego czasu z ekranu nawigacji podczas jazdy znikła mi informacja na mapie dotycząca nazwy ulicy po której obecnie się poruszam. Pamiętam, że była wyświetlana na pasku na dole nawsze nazwa ulicy, ewentualnie nr drogi krajowej, po której aktualnie się poruszamy. Być może gdzieś w ustawieniach się to włacza/wyłącza, ale nie mogę dojść gdzie to było. Na zdjęciu to jest ten pasek nad informacjami o stacji radiowej. Może ktoś też miał taki problem.

post-89598-0-70772500-1421791031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Andrzej G

Ciekawostka - Galileo już działa http://tech.wp.pl/galileo-nowa-lepsza-nawigacja-satelitarna-dla-europy-juz-dziala-6069116251464321a


Są nowe mapy do naszych Nissanków http://nissan.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Pulsar_2014/Europe-NISSAN-Connect-3-V2/sku/T1000-25359/en_GB/NissanEMEA/EUR

Europe - NISSAN Connect 3 - V2

Part number T1000-25359

Compatibility:

Micra (from 2015)
Note (from 2014)
Pulsar (from 2014)
Tiida (from 2014)
Juke (from 2014)
Qashqai (from 2013)
X-trail (from 2014)
Navara (from 2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

Przejrzałem wszystkie tematy w dziale ale żadne mi nie pasuje do problemu.

Mam X T30 z navi. Czy ktoś wie jak permanętnie wyłączyć to ostrzeżenie które pojawia się po włączeniu zapłonu (o tym, że trzeba uważać podczas jazdy itd) lub jak zmienić aby zamiast navi startowało na innym ekranie (np dane o podróży)?

 

Wkurza mnie ten komunikat bo i tak map nie mam polski (płyta w wersji x6) ale chociaż zegarek by był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich. Nie dawno zakupilismy QQ model tekna z 2009r. 1.5 motor. Nawigacja znajduje sie w gornej czesci deski rozdzielczej. aktualne may sa przestarzale i chcialbym wgrac aktualne. i teraz mam pytanie gdzie znajde sama karte czy ona znajduje sie na gorze nawigacji pod spaecjalnym plastikiem czy moze gdzies indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...