Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Zetek

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć

Recommended Posts

Guest miszcz69

a ja dzis bede mial nowa automape co sie instaluje jak oryginal bez zabawy w crackowanie itd :]

jak cos ktos- pw badz gg

Guest Brt85

Co do AutoMapy to uważajcie:

Hacking.pl

Nie wiem ile w tym prawdy,czy to tylko chwyt marketingowy żeby kupować oryginał.Ostrożności nigdy za wiele...

Guest miszcz69

ja mysle ze to moze byc sciemna majaca na celu zniechecenie do instalowania 'pirata'.

skanowanie programu kilkoma antywirusami nie wykazalo obecnosci w nim zacnych szkodnikow.

GRZECHu

Nie chce robic offtopa ale to Wielka sciema :), faktem jest, ze co jakis czas pojawiaja sie takie "kraki" z "trojanami", jednak kazdy wie ze automapa nie musi sie laczyc z netem wiec przy pierwszej probie firewall (pewnie duzo osob uzywa) wywali komunikat i zaraz na forach posypia sie komentarze.... a tu cisza.

Wald

Ja mam 4.1.2 z Polska i Europą, dziala elegancko i jednak jest fajniesza od 3.9xx.

A "cale ckrackowanie" polega na zamianie pliku exe takze wiele roboty nie ma.

Guest dariuszt

Hej,

kolejny etap kopiowania map europy na PPC :) tym razem idzie przez activesynca, juz chyba z 2 godziny :D moze tym sposobem sie uda.

A co do hacking.pl to tez uwazam ze to jedna wielka sciema majaca na celu odciagniecie "nieuczciwych" przyszlych posiadaczy AM4 od pirackiej wersji.

Ciekaw jestem kiedy bedzie cos jak AmpoiSync tylko darmowe a nie jak teraz sie wycwanili i dali tylko dla wersji oryginalnych. Widzialem ze chyba mozna sciagnac same pliki z POIami i zaimportowac sobie, fajnie jednak by bylo miec cos co by sie samo aktualizowalo:)

pozdr

--------------------

Update:)

Udalo sie, nie wiem dlaczego nie chcialo tej mapy przegrac normalnie przez czytnik kart, moze e wzgledu na wielkosc pliku, moze podczas przegrywania AS cos skonwertowal w tym pliku...nie mam zielonego pojecia, w kazdym razie dziala, jedyne co teraz to przy wyznaczaniu tras po europie czasem mi sie wywala ze za malo pamieci, zeby zwolnic zasoby przez zamkniecie innych programow. Wbudowanej mam wolnej ponad 80MB, na SD okolo 30MB, wiec w sumie nie widze gdzie jest problem. No nic da sie z tym zyc pewnie, moze jeszcze pogrzebie gdzies po innych forach co z tym fantem zrobic.

Trzymajcie sie!

mimier
Ja mam 4.1.2 z Polska i Europą, dziala elegancko i jednak jest fajniesza od 3.9xx.

A "cale ckrackowanie" polega na zamianie pliku exe takze wiele roboty nie ma.

Czy mogli byście bardziej rozwinąć ten temat. Crackowanie dotyczy tylko wersji Polska+Europa, czy dotyczy również wersji z mapami samej Polski (torrent po ściągnięciu 113 MB) :?:...bo mam takową i cracka w niej nie ma...

GRZECHu

Chlopaki, to chyba zle miejsce na takie tematy, sa specjlane fora gdzie dowiecie sie co i jak uruchomic. Forum nissana nie powinno sluzyc jako poradnik do lamania prawa, nie powinnismy do tego zachecac. Proponuje wrocic do tematu postu, konczac dyskusje o lamaniu softu.

mimier
nie powinnismy do tego zachecac.

OK a więc nie będziemy zachęcać :D:D:D

Wald
Czy mogli byście bardziej rozwinąć ten temat. Crackowanie dotyczy tylko wersji Polska+Europa, czy dotyczy również wersji z mapami samej Polski (torrent po ściągnięciu 113 MB) :?:...bo mam takową i cracka w niej nie ma...

Dotyczy wszystkich map, poprostu zadnej nowo wgranej mapy nie trzeba rejestrowac.

Guest miszcz69
Widzialem ze chyba mozna sciagnac same pliki z POIami i zaimportowac sobie

mozna. dysponuje, sluze.

Guest nouuej

Witam,

podobnie jak mimier zaczynałem od Automapy (legalnej) z HP i odbiornikiem, ciągłe zwiechy nawet na głownych drogach, Europy jeszcze wtedy nie było w Automapie.

Kupiłem TOMTOMA 910 Ma wszystkie mapy, po Europie (np na narty) prowadzi pod drzwi, w Polsce troche gorzej ale moim zdaniem wystarczająco dobrze. Nigdy się nie zwiesił, nadkładam drogi jak go nie słucham.

Trochę śmiesznie się jedzie np od Strykowa do Poznania - przez pola, lub na niektórych kawałkach w Czechach. Myślę, że update map to załatwi. :)

Ogólnie nie absorbuje uwagi, mówi kiedy trzeba itd.

Fotoradary stacjonarne też zazanaczone. Jazda bez stresu.

[ Dodano: Sro 07 Lis, 2007 12:56 ]

PS w samochodzie obsługa pilotem .

mimier

Dograłem sobie Automapę 4.1.2, przetestowałem na trasie i jestem cholernie zadowolony :D . Starsza Automapa i TomTom poleciały do kosza :)

I co dziwnego...jak miałem założone gumy letnie 175/60/13 licznik mi przekłamywał w stosunku do GPS ok. 10-12 km/h

Na zimowych kapciach 155/70/13 licznik przekłamuje w stosunku do GPS tylko...2-3 km/h ...dziwne

W lato jak celowali do mnie "suszarką" w terenie zabudowanym to mogłem jechać licznikowe 60 km/h i miałem ich w nosie a teraz trzeba będzie się pilnować... :D

GRZECHu
Dograłem sobie Automapę 4.1.2, przetestowałem na trasie i jestem cholernie zadowolony :D . Starsza Automapa i TomTom poleciały do kosza :)

I co dziwnego...jak miałem założone gumy letnie 175/60/13 licznik mi przekłamywał w stosunku do GPS ok. 10-12 km/h

Na zimowych kapciach 155/70/13 licznik przekłamuje w stosunku do GPS tylko...2-3 km/h ...dziwne

W lato jak celowali do mnie "suszarką" w terenie zabudowanym to mogłem jechać licznikowe 60 km/h i miałem ich w nosie a teraz trzeba będzie się pilnować... :D

Trzeba przelicznika uzyc przy nastepnym zakupie opon :) nie bedzie zdziwienia, moja maxi na fabrycznych felach przy predkosciach ponad 100 pokazuje o 10 wiecej na liczniku niz GPS.

mimier
rzeba przelicznika uzyc przy nastepnym zakupie opon :) nie bedzie zdziwienia, moja maxi na fabrycznych felach przy predkosciach ponad 100 pokazuje o 10 wiecej na liczniku niz GPS.

Właśnie chodzi o to, że micra powinna mieć fabrycznie takie wąskie gumy i na nich jest takie minimalne przekłamanie licznika w stosunku do GPS :galy: (a jest to jakby nie patrzeć szesnastoletnie auto). Przekłamanie na poziomie ponad 10 km/h wydawało mi się normalne :)

Guest nouuej

mam już ostatnią wersję mapy polski tomtoma, jest ok aktualna - stan z czerwca 07

deklarują 70% pokrycia adresowego :) , przy okazji nowa wersja navigatora. Jest dobrze.

jaca V6

Powiedzcie mi co sądzicie o nawi tomtom która jest w katalogu BP, nie napisali co to za model, być może już w tym wątku go omawialiście, napisali że ma mapy Polski,Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Słowenii, Litwy, Estonii, procesor 266 MHz, wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala, slot kart SD, wymiary 96 x 82 x 25 mm, waga 174 g. I nic więcej o tym produkcie nie wiem niestety, znać też sie nie znam :029:

Guest nouuej

jaca sprecyzuj model, lub zajrzyj na allegro i zobacz czy go tam nie ma wraz z opisem

jaca V6

właśnie nie jestem w stanie sprecyzować modelu, napisałem to wszystko co jest w tym katalogu, może ktoś z Was ma katalog BP i jest w stanie rozpoznać model, ja sie nie znam zupełnie ale popatrze na allegro, może coś podpasuje ;)

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 14:39 ]

znalazłem, to będzie dokładnie to, chyba ;)

http://www.allegro.pl/item268668694_tomtom...l_raty_vat.html

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 14:47 ]

a może to ? http://www.allegro.pl/item269531823_tomtom...gwar_24mce.html

pojęcia niemam, musze chyba sie jakoś skontaktować z tym całym BP żeby podali mi konkretnie jaki to model

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 15:04 ]

sie dowiedziałem :)

- producent Tomtom

- model Onev2

- procesor: 266 MHz

- pamięć wewnętrzna 32 MB RAM

- wyświetlacz: 3,5"TF, rozdzielczość 320x240 pikseli

- wewnętrzna bateria litowo-jonowa (czas pracy 2 godziny)

- wymiary 96 x 82 x 25 mm, waga 174 g

- slot kart pamięci typu SD

- temperatura pracy od -10 do 55C

- mapy: Polska, Słowacja, Czechy, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Litwa, Estonia

- gwarancja: 24 miesiące

Guest nouuej

W BP - TOMTOM ONE V2 > na allegro ok 1000 pln

z jedną mapa w tym przypadku europa wschodnia, jeśli to wystarczy to ok,

za każdą mape dodatkow kasa - europa zachodnia ?,

Ja przekalkulowałem i kupiłem TOMTOM GO910 -

zamiast karty sd 20 GB dysku z tego 11 wolne np na mp3, lub inne mapy, może działać jako urz. głośnomówiące z telefonem. funkcjonalnie więcej a tylko o jakieś 600 z droższy jak dobrze poszukasz. Nowa wersja mapy jest ok .

Przez Niemcy, Austrie, Włochy czyli na zachód od Odry idealnie pod drzwi prowadzi, nawet w małych wiochach. Mam go od 2 lat i ani razu nie było padu.

pzdr.

jaca V6

dzięki nouuej, tego co Ty masz - TOMTOM GO910 - w tej chwili niema na allegro, tzn jest jeden, używany jakiś, myślałem o tym z BP bo nie mysze wydawać kasy, za punkty by poszło ale może sie wstrzymam :)

Dzięki

Guest nouuej

jak za punkty bez kasy to bierz, na poczatek wystarczy, dokupisz jka bedzie potrzebna europe zachodnia i bedzie działało.

zwolcio

Niedawno kupiłem smartfona Asus P535 z GPS. Kilka dni temu wskoczyła Automapa 4.1.2 (426) + POI 20-10-2007. Jestem zadowolony bo przesiadłem się z nawigacji laptopowej na bardziej podręczną o dużo mniejszych rozmiarach. Niestety innych map nie próbowałem więc nie mam porównania. Ostatnio ładnie prowadziła mnie po centrum Rzeszowa.

mimier
Automapa 4.1.2 (426) + POI 20-10-2007.

A może posiadacie jakieś nowsze POI :?: :?: :?:

norbert

czy ktos z was korzystal z nawigacji samochodowej firmy Goclever, z softem pt mapamap w wersji 4.0,slyszeliscie cos na temat tego ustrojstwa ,deklaruja pokrycie kraju w 90%....??