Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć


Gość Zetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie jeszcze nie zrobili porządnego smatpha.

 

ni zgodze sie....osobiscie używam produktu firmy HTC, jak dla mnei swietne urządzenia, pomimo że nia mam modułu GPS (zew na bluetooth) to stwierdzam że to jest urządzenei ktore mnie w pelni satysfakcjonuje. Przed zakupem rozwazalem MIO - jeden minus słabe procesory. Na rynku jest wiecej ciekawych smartów jak np Asusy czy Ipaq, nie tylko MIO człowiek żyje, mimo że popularne i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

Smatph... ja potrzebuję komórkę, przez którą rozmawiam codziennie ok 1 do 1.5h i trzyma minimum 3 dni (wskazane do 5) - bez wyłączania na noc oczywiście. Wszelkie notatki/kontakty/plany itp. itd. mam w komórce...

Któryś z nich ma taki akumulatorek wytrzymały...? Jeśli tak, to wycofam się z tej opinii. Fakt, miałem możliwość zabawy 3ma urządzeniami PDA i 2 smartph (w tym asusa). Niestety, jeden smartph nie miał ekranu dotykowego, co mnie całkowicie zraziło chyba... ;/ i baterie krótko trzymały...

Stąd moja opinia :) (co nie znaczy, że się nie mylę, ale póki co, zdania nie zmieniam na dzisiejszy dzień... akumulatorek to 80% sukcesu jak dla mnie).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polece inne cudeńko do GPS jest to Lark 35.0 kupiłem carrefour za 299zł i jest z mapa map 4 czy cos takiego i jezdzic sie na tym da ale jest fajna opcja bo to urządzonko moze chodzic z automapą bez odblokowywania i utraty gwarancji link tutaj to jest forum o nawigacji.

 

Potwierdzam, potwierdzam - zakupiłem u siebie w firmie, znajomy podegrał od razu najnowszą automapę i hula w najlepsze. Oryginalnie wgrana mapamap, wymięka przy tym.

Co do wgrywania, wystarczy zmienić ścieżkę dostępu i chodzi wszystko co potrzeba.

Pamięć wew + slot na karty + duperele typu przeglądarka zdjęć, mp3 czy możliwość odczcytywania plików doc czy txt - za te pieniądze THE BEST

 

Ludzie obracający się w temacie GPS, wielokrotnie wyrażają zaskoczenie po testowaniu urządzonka, że takie małe niepozorne, a tyle i tak potrafi.

Jedyny ZONK to dźwięk przy włączaniu urządzenia, ani to wyciszyć ani wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smatph... ja potrzebuję komórkę, przez którą rozmawiam codziennie ok 1 do 1.5h i trzyma minimum 3 dni (wskazane do 5) - bez wyłączania na noc oczywiście. Wszelkie notatki/kontakty/plany itp. itd. mam w komórce...

Któryś z nich ma taki akumulatorek wytrzymały...? Jeśli tak, to wycofam się z tej opinii. Fakt, miałem możliwość zabawy 3ma urządzeniami PDA i 2 smartph (w tym asusa). Niestety, jeden smartph nie miał ekranu dotykowego, co mnie całkowicie zraziło chyba... ;/ i baterie krótko trzymały...

Stąd moja opinia :) (co nie znaczy, że się nie mylę, ale póki co, zdania nie zmieniam na dzisiejszy dzień... akumulatorek to 80% sukcesu jak dla mnie).

Pozdr.

Powiem Ci tak, rozmawiam sporo na prawde, PDA to tez czesto zabawa i te 3 dni trzyma, nie dluzej ale daje rade. Tytan HTC nawet mysle ze wiecej da rade ale kosztuje duzo wiecej, jednakze uwazam ze HTC daje rade. Oczywiscie sa wersje (chyba jeden model bez ekranu) ale takich nie biore pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny ZONK to dźwięk przy włączaniu urządzenia, ani to wyciszyć ani wyłączyć.

 

 

A co do tego dzwieku to tez wiele czytałem o tym ale w tym który ja teraz kupiłem w carrefour już chyba zlikwidowali tę niedogodnosć poieważ mój tylko pokazuje właczanie urzadzeia na ekranie a dzwieku niewydaje

 

[ Dodano: Sro 28 Maj, 2008 09:53 ]

No to chwaliłem chwaliłem i mam drodzy nissan maniacy,mój lark zgasł i juz sie niezaświecił w momencie gdy miałem go zabrac do pracy,zawiozłem do carrefour żeby mi wymienili albo zwrócili kase to powiedzieli ze akurat tego sprzetu wymienic niemoga a zwrot pienizakow moze nastapic dopiero po powrocie z serwisu czyli za trzy tygodnie,jasny gwint i co mam teraz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dostąlem nawigację GARMIN NUVI 200, golasa czyli bez mapy itd. Teraz zakupiłem kartę pamięci, ale nie wiem jak wgrać poprawnie na nią mapę tak aby Garmin ją odczytał. Czy trzeba poza samym skopiowaniem mapy na kartę pamięci wgrać jakieś oprogramowanie ?

Prosiłbym o poradę kroczek po kroczku :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem za 450zł full zestaw PDA Palmax GPS używkę z oryginalnym Destinatorem i Automapą XL po zaktualizowaniu Automapy do wersji 5.0.5 nadal widzę że wiele małych miejscowości (wsi) nie ma nazw ulic. Jaką inną mapę polecacie która ma większe pokrycie i można "testowo" wgrać i sprawdzić przed zakupem?

 

 

Jako że nie dostałem przez cały tydzień odpowiedzi na moje pytanie to domniemam że nie ma lepszej mapy niż Automapa 5...

testowo wrzuciłem sobie iGO 8 ale jakoś mi nie odpowiada :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i koledzy serwis lark to wielka sciema niepolecam już na 100% sprzetu i serwisu pracują tam buraki czekam juz dwa tygodnie a gps jest mi niezbedny do pracy a z tego co sie dowiedziałem od jakiegoś madrali to mam sobie poczytac w instrukcji ze maja na gwarancje 28 dni roboczych i urzadzenia ze sklepów sa robione w dalszej kolejnosci ja jestem ciekaw co to za standard i czy według prawa naprawde maja tyle czasu,urzadzenia zastepczego niemoge uzyskac bo oddałem sprzet w carrefour a nie wysłałem do nich (koszt kuriera w jedna strone jakies 30zł czyli 10% sprzetu)nawet bym wysłał ale skad miałem to wiedziec,nawet odbierałem kompa i miał byc w ciagu 14 dni a był w tydzien,a telefon miał byc w 14 dni a był w dwa i wszystkie urzadzenia dostałem zastepcze chociarz wysyłałem je przez sklep w którym kupowałem.Lark to wielkie G...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam sobie poczytac w instrukcji ze maja na gwarancje 28 dni roboczych i urzadzenia ze sklepów sa robione w dalszej kolejnosci ja jestem ciekaw co to za standard i czy według prawa naprawde maja tyle czasu

Warunki gwarancji ustala gwarant i moze sobie napisac ze naprawa moze trwac np do 3 miesiecy. Nie nie zrobisz, lepiej w tym wypadku skorzystac z niezgodnosci towaru z umowa wtedy na rozpatrzenie sprawy maja 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

nigdy nie używaj reklamacji... wykaż, że urządzenie zachowuje się inaczej, niż jest napisane w instrukcji - tak najlepiej, jeśli się da. Wtedy masz 100% niezgodność z umową. Jak nie można podciągnąć pod niezgodność, trzeba na gwarancję...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie dostałem przez cały tydzień odpowiedzi na moje pytanie to domniemam że nie ma lepszej mapy niż Automapa 5...

testowo wrzuciłem sobie iGO 8 ale jakoś mi nie odpowiada :027:

 

AM ma najwiecej adresow w polsce, jest najczesciej aktualizowana jednak w Borsku nie bylo drogi przez las ktora jechalismy na zlot a iGO8 ma ta droge, uliczki osiedlowe w mojej okolicy sa lepsze na iGO8 bo w rzeczywistosci tam sa czego nie moge powiedziec o odwzorowaniu AM, wiec ciezko powiedziec co jest dokladniejsze, osobiscie uzywam AM bo mam aktualna baze radarow i interfejs jakis przyjemniejszy, nie moge sie do iGo przyzwyczaic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś bazę radarów pod iGO8?

Bo się tak przez weekend zastanawiałem, poczytałem i wychodzi, że teoretycznie iGO powinno być lepsze od AM

 

I jeszcze mam drugie pytanie - załóżmy, że drogę znam, czy jest taka możliwość żeby informował mnie wyłącznie o radarach bo tego jest za dużo do spamiętania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w iGO 8 jest baza radarów tylko trzeba wejść do zaawansowanego menu i załączyć ( przynajmniej w mojej wersji tak było) :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a teraz nich się wypowiedzą Ci co przetestowali AM 5.0.5 + Europa ;)

Ja testowałem na trasie Płock-Wiedeń i z powrotem. Jest ok, aczkolwiek radzę trasę obejrzeć z grubsza, żeby nie okazało się, że się np. 100 km nadłoży :D Ja sobie wymyśliłem inną trasę niż AM i było ponad 100 km krócej, aczkolwiek trasa AM była w większości po autostradach, a moja czasem z nich zjeżdżała. iGo też mi pasowało, ale wolę interfejs AM. Co do szczegółowości - raz iGo jest górą, raz AM. Obydwie są na tyle szczegółowe, że raczej doprowadzą w większość miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a teraz nich się wypowiedzą Ci co przetestowali AM 5.0.5 + Europa ;)

Ja testowałem na trasie Płock-Wiedeń i z powrotem. Jest ok, aczkolwiek radzę trasę obejrzeć z grubsza, żeby nie okazało się, że się np. 100 km nadłoży :D Ja sobie wymyśliłem inną trasę niż AM i było ponad 100 km krócej, aczkolwiek trasa AM była w większości po autostradach, a moja czasem z nich zjeżdżała. iGo też mi pasowało, ale wolę interfejs AM. Co do szczegółowości - raz iGo jest górą, raz AM. Obydwie są na tyle szczegółowe, że raczej doprowadzą w większość miejsc.

 

czy w AM terzeba trase ustawiac do granicy, a na granicy zmienaic mape? nie umie trasy wyznaczyc jak mapa nie jest zaladowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a teraz nich się wypowiedzą Ci co przetestowali AM 5.0.5 + Europa ;)

Ja testowałem na trasie Płock-Wiedeń i z powrotem. Jest ok, aczkolwiek radzę trasę obejrzeć z grubsza, żeby nie okazało się, że się np. 100 km nadłoży :D Ja sobie wymyśliłem inną trasę niż AM i było ponad 100 km krócej, aczkolwiek trasa AM była w większości po autostradach, a moja czasem z nich zjeżdżała. iGo też mi pasowało, ale wolę interfejs AM. Co do szczegółowości - raz iGo jest górą, raz AM. Obydwie są na tyle szczegółowe, że raczej doprowadzą w większość miejsc.

 

czy w AM terzeba trase ustawiac do granicy, a na granicy zmienaic mape? nie umie trasy wyznaczyc jak mapa nie jest zaladowana

Jest taka wersja ze nie trzeba ja taka mam i moge polecic fakt ze mapy czasami nie sa zbyt aktualne (np zdaza sie ze na ekranie pokazuje ze jedzie sie szczerym polem a tymczasem jedziemy nowo wybudowana trasa), tudziez czasami w miastach kieruje na bus lany, lub kaze skrecic na zakazie skretu ale to sie rzadko zdarza i naprawde jesli sie choc troche patrzy na znaki to mozna spokojnie ocenic na 5- :) Ahm mapa testowana na trasie gdansk-coventry i ogolnie po calych wyspach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka wersja ze nie trzeba
jaka dokladnie to wersja? ja uzywam 5.0.5

Automapa.5.0.5.Europe.&.Polska.PPC.Only a w opisie "Automapa 5_0_5 Europe & Polska

 

Wersja mapy Europy w jednym katalogu [nie trzeba

juz otwierac kilku map przy planowaniu trasy

przez cala Europe]." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...