Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Resor z włókna węglowego


Gość Bertland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bertland

czy ktoś kupował nowy resor do serenki? ja będę musiał coś zrobić z moim bo na mocno falowanej drodze dobija mi tył do końca. Za używany chcą 400zł ale żeby nie był czasami taki sam jak mój. Przypominam, że mam resor poprzeczny z włókna węglowego. Co sądzicie warto kupić używany? A może idzie coś zrobić? może coś podłożyć? ma ktoś jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kupował nowy resor do serenki?

dowiadywałem się ile nowy kosztuje 1700 z groszami :galy

Za używany chcą 400zł ale żeby nie był czasami taki sam jak mój.Co sądzicie warto kupić używany?
:

bardzo dobra cena jeśli niema popękanych włókien co widać gołym okiem,takze jesli jest możliwość oblukać przed kupnem

A może idzie coś zrobić? może coś podłożyć? ma ktoś jakieś doświadczenia?

Idzie wsadzić resor stalowy,ja robiłem to sam, ale poprawiałem już po firmie która wsadziła mi resor jednopiórowy od mercedesa sprintera,który okazał się za sztywny.

Ja wsadziłem tylny resor trzypiórowy od starego VW LT,

Było niezłe

 

[ Dodano: Sro 01 Sie, 2007 16:07 ]

Kużwa wczoraj przepakowałem zlekka serene i przetarłem resor tak że najprawdopodobniej bedzie do wymiany za jakiś czas :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam sie że masz serene 2.0 i powodem twoich zmartwień jest resor z włókna węglowego.

Umieszczony jest w poprzek auta,jesli masz auto około 10letnie to już czas na niego.

Mozna kupić w serwisie nowy 1700 jak sie kiedyś dowiadywałem,używke za 400-500 lub znależć firme która Ci wykona zamiennik stalowy ,albo kombinować ze wzmocnieniem obecnego dodatkowym piórem stalowym.

Narazie jeszcze nie ale we wrześniu bede się brał za to u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

mnie zastanawia jedna rzecz jak sie bedzie zachowywac ten resor ale metalowy ? przeciez obecnie kazda firma produkujaca resory dorobi ci dowolny rozmiar na zyczenie... i to nawet w 1 dzien [wiem bo nam sie w mazdzie zalamal pare godzin i byl resor] w tym ze nie wiem jaka bedzie roznica w resorowaniu przez metal i przez wlokno :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym ze nie wiem jaka bedzie roznica w resorowaniu przez metal i przez wlokno :x

Jak dobrze dobiorą twardośc to powinno być to samo.

W poprzedniej serenie zamontowali mi przedni resor od mercedesa sprintera niestety tylko wymiary zewnętrzne się zgadzały,był tak sztywny że nie dało się jezdzić normalnie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie używanego nie wiadomo jaki on będzie, może być jeszcze gorszy niż obecny prawda? Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego? O wystających włóknach już wiem ale na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jadę do komornik tam robili mi forda to dam znać bo ten resor umnie jest opłakany

Gdzie jedziesz do tych Komornik? ,bo mi właśnie w Komornikach zainstalowali ten resor od sprintera.

Jak wjeżdżasz od Poznania to po lewej stronie to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawny czy nie dowiesz się na 100% jak założysz w aucie

gość handluje częśćami na allegro morze tam wystawić , zobaczyć zdięcia ,dogadać się na gwarancje montażową np. tydzień ,możliwośći jest wiele

z Poznania do Sosnowca kawałek mam, taniej by mi wyszło pokryć koszt przesyłki niż jechać tam i spowrotem. Ja zakupiłem resor w Mikołajkach przyjedzie kurierem dlatego podaje drugie żródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie jakby resor z włókna węglowego obrócić odwrotnie? tak się dzisiaj przyglądałem mu i skoro jest wygięty w jedną stronę a jakby go obrócić może auto stałoby wyżej i byłoby wszystko ok. Czy ktoś myślał o tym lub próbował? Kombinuję bo jakoś nie mam przekonania do używanego. Bonzo co sądzisz o tym?[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie jakby resor z włókna węglowego obrócić odwrotnie? tak się dzisiaj przyglądałem mu i skoro jest wygięty w jedną stronę a jakby go obrócić może auto stałoby wyżej i byłoby wszystko ok. Czy ktoś myślał o tym lub próbował? Kombinuję bo jakoś nie mam przekonania do używanego. Bonzo co sądzisz o tym?[/center]

załżenie resora odwrotnie nie wchodzi w gre ponieważ on nie jest wygięty w drógą strone tylko się przegina i powraca do swojego kształtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonzo dzisiaj przy zakładaniu haka zauważyłem że resorem rarłem o asfalt, pamiętasz jak opisywałem, że na wybojach coś mi trze i pytałem się co jest najniżej położone w Serenie?? To właśnie resorem tarłem i w jednym miejscu jest przetarty a to oznacza wymianę na inny. Jestem przerażony, znowu wydatek. Na razie jeżdżę i nie odczuwam nic złego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonzo dzisiaj przy zakładaniu haka zauważyłem że resorem tarłem o asfalt,

mam dokładnie to samo jak na pusto się jezdzi to jest ok ale,ja mam pomysł na dołożenie pióra stalowego tylko na razie czsu brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...