Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Resor z włókna węglowego


Gość Bertland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bonzo wcześniej pisałeś, że zastosowałeś 60x8. To ile w końcu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekam na opinię Was obydwu po jakimś czasie. :)

Niech się trochę ułożą. Może to opatentujemy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są oryginalne wymiary resora węglowego? Tak się zastanawiam, czy nie powinien być cieńszy. A wie ktoś jakie są wymiary tego resoru od wołgi? Na schemacie jest tylko długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego resoru sprawa wyglada tak:narazie nie mialem okazji jechać obciążonym ani nigdzie dalej auto stoi b. ładnie koła też ,ale na pusto jest trochę za sztywno, podobnie jak pisze Bonzo ma tendencje jak by chciał sobie podskoczyć i też mam jakies dziwne odglosy takie jakies delikatne trzeszczenie nadwozia szczególnie na nieregularnych nierównościach. Zastanawiam się nad wymianą bo pomysł dobry tylko nie mam narazie pojęcia na jakie pióro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy na początku grudnia pęk miresor stalowy w SOPOCIE przy okazji narobił niezłego bałaganu pod spodem. po rodzince z Gdańska znalazłem warsztat zamontował dwa pióra z autobusu Autosan niezłe wykopaliska bo autobus stary ogórek, gość naprawił auto w 24h wjadę do garażu zrobię fotki i podam wymiary,jest o niebo lepiej niż na starym zapakowany ideał, pusty troszkę sztywny brakuje mi porównania z dobrym orginałem za całą naprawę dałem 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz z jednym piórem klops przy dwóch zawsze jest szansa z e do domu jakos dojedziesz ,chyba ze główne pióro przy mocowaniu peknie

tak było tylko za mocowaniem powyrywało co nieco wymiary nowego 110-10-0,8 dodatkowe 92-10-0,8 wymiary w cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie lepiej by było gdyby dodatkowe pióro było pod spodem,resor lepiej by pracował

napewno pracuje innaczej ale problem jest w połączeniu między piórami stalowymi,rozwiązanie rosyjskie jest OK.ale w moim wypadku robił to starszy gość i go nieznał i tak byłem w szoku jak postawiłem samochód o 17 i odebrałem na drugi dzień o 16. BONZO możemy się spotkać i porównasz jak się jeżdzi ty masz paten kolegi ze wschodu i większe doświadczdnie z tym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

witam panowie i zapytam czy ktorys z was widzial jaki resor ma chrysler voyager ,to auto wazy wiecej od naszych o ok 200kg i jest resor tylko jedno piorowy i to auto po jezni po prostu plynie nie czuc praktycznie najechania na dziure ,ja mam nissana europe to jest to samo praktycznie co vanette cargo z tym ze jest to osobowka na 8 osob i zastanawiam sie nad zastosowania resoru z chryslera voyagera ,tylko czekam az kolega wroci z trasy zeby dokonac pomiary ,a dostepnosc do tych resorow jest spora na allegro i za nie wielkie pieniadze co o tym sadzicie ,mysle ze spelnil by swoja role bo nowsnosc chryslera jest wieksza niz mojego auta a ja woze tylko w nim corke na wozku inwalidzkim i rampe wjazdowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem nowym właścicielem sereny 2.0 16v i mam ten sam problem co wy z resorem auto z tyłu siedzi bardzo nisko, też uważam że ten pomysł z dołożonym resorem jest ok. bardzo chciąłbym żebyście wypowiedzieli się trochę więcej na temat tej dokładki metalowego resoru do resoru z włókna , czy daje radę ten sposób na dłużej czy szkoda czasu na kombinowanie. z góry dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawienie mnie.

 

Proszę o pomoc w sprawię sereny 93' trochę podnosi temperature w jeżdzie po mieście,na trasie nie ma problemu, gdzie szukać przyczyny czy to termostat czy czujnik temperatury a może to coś innego.Wętylator włącza się ale tylko na chwileczkę może około 10 sekund i wyłącza się tak że silnik nie zdąży się ostudzić, dodam jeszcze że płyn chłodniczy nie ucieka poziom jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już inny problem. O problemach z układem chłodzenia było dużo, choćby tutaj

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/36348-problem-z-ukladem-chlodzenia/page__hl__ch%C5%82odzenia

Poczytaj trochę.

 

Użyj wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

No rarytas. Kto pierwszy ten lepszy. :) Ciekawe ile chce.

Witam

 

Całkiem niedawno nabyłem Serenę 2.0 16V z poprzeczym resorem.

Na forum piszecie, że Wasze Sereny 2.0 16V mają resory z włókna węglowego.

Moja ma zdecydowanie resor z włókna szklanego.

Na zdjęciach dostępnych w Internecie, jedyne resory jakie znalazłem, to takie jak mój.

Czy możecie mi wyjaśnić które Sereny miały resory z włókna węglowego?

 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez ajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

widzę że dawno tu nikogo nie było, a temat ciekawy.

Oryginalny resor jest wykonany dokładnie z żywicy. Ja do oryginalnego dołożyłem drugi dodatkowy również z żywicy z tylnego zawieszenia Renault Master który kosztował mnie 80 zł.

Edytowane przez kokol2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

milo ze ktos odswiezył temat, widac ze serenki jeszcze jezdza :)

kokol2 powiedz czy dobrze Ci sie to sprawuje i jak wygladał montaz?

czy dolożyłes go bez zadnej przerobki?

czy wystarczylo odkrecic sruby i wstawic drugi? 

czy ma takie same wymiary?

czekam na odpowiedz bo juz moj wola o naprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...