Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Serenę/Vanette? Zapytaj tutaj


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tata przymierza się do zakupu Serenki, ale z tego co widziałem na forum, nie wszyscy jesteście z niej zadowoleni...

Kiedyś czytałem, że jakiś jeden model im się udał, ale nie mogę tego odnaleźć. Zleży nam oczywiście na bezawaryjności no i koniecznie żeby kupić zagazowanego lub też go zatruć.

 

Byłbym wdzięczny za wasze opnie...

 

Sprawa jest dla mnie ważna z racji tego, że ja jestem spadkobiercą Sunny' ego :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

zalezy na jakiego trafisz ale tu jest wielka zagadka nigdy nie wiesz czy glowica nie jest j**nieta a jak jest to pozamiatane bo dostac glowice do tego autka to miszyn imposible ;x to samo zawieszenie czesto trza je naprawiac gumy na resorach padaja laczniki... amorki reszta w zaleznosci od exploatacji... blacha raczej powinna byc oki bo te auta nie maja zwyczaju gnic :x jeszcze sprawdzic czy dziala klima przed zakupem... i najwazniejsze SILNIK najjczesciej ludzie maja tu problemy wlasnie z silnikami to ze glowica peknieta albo rozrzad im halasuje ;p reszta czesci jest do wymiany bez problemu ;p aha i jeszcze czy TYLNI most nie hałasuje ;x jak jedziesz to w srodku sie czujesz jakbys byl na lotnisku taki huk jest (Ponoc u mnie tego jeszcze nie ma :D) to narazie tyle ja ide d roboty p jak mi sie cs przypomni to dopisze pewnie zara reszta ludu wpadnie i tez popisza co i jak :F

 

//aha moze byc tak ze biegi beda ciezko wchodzic wtedy trza wyregulowac linki z drazka do skrzyni ale to te nie problem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Serene z silnikiem 2,0 1996r mam ją od maja 2007r i jestem zadowolony, wymieniłem gumy na drążku stabilizacyjnym i jeden łącznik. Jeździ mi się super, jestem z niej zadowolony i spalanie jest mniejsze niż np. T4 lub jakiś amerykaniec typu Windstar. Części do niej są i myślę , że ojciec będzie zadowolony również. ZObaczymy co będzie dalej a na razie jestem zadowolony. Klimy nie mam ale mam dwa szyberdachy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Pierwszy raz pisze na Wasze forum a pisze ponieważ nosze sie z zamiarem kupna Sereny.Chiałbym zasiegnac Waszej opini na temat tego samochodzika samochodzika ,szczerze mowiac to sie troszku przerazilem czytajac forum a w nim opisy problemow z tymi autkami a mianowicie:

-problemy z glowicami (ale tyle poczytalem a itak nie wiem czy to dotyczy akurat tego modelu silnika)

-problemy z dostaniem czesci itp...

-problemy z resorami i zawieszeniem

-no i duze spalanie powyzej 10 litrow :/

-i podobno te silniki zaslabe do takiego auta :/

 

no ale autko mi sie podoba ,ma duzo miejsca w srodku a ja potrzebuje nieraz przewiezc trochu gratow wiec autko idealne jak dla mnie

 

napisze troszke o autku teraz:

 

a wiec 1998 r. produkcji

silnik 1.6 benzyna

przebieg 155 tys. (realny ??? na kierownicy guma jest dosc luzna :/)

wspomaganie kierownicy

autko ma zainstalowany hak

elektryczne szybki

z tylu dwoje bocznych drzwi

klimy niema niestety (tak mowi gosciu u ktorego stoi ale om sie cos malo zna :/ jak sprawdzic czy faktycznie nie ma ?)

auto jest swiezo co sciagniete z niemiec

auto nie jest zniszczone

ale z tego co widze to bylo przodem pukniete bo lacznik pomiedzy lampami (ten pod grilem)

nie wyglada na to zeby mialo jakies uszkodzenia wady wyglada ze jest ok

 

-autko ma jedna wade otoz zauwazylem ze kolo pompy hamulcowej a dokladnie w miejscu wkrecenia jednej rurki (krzywo jest wkrecona)leci plyn wiec prawdopodobnie pompa do naprawy albo raczej wymiany:/ wiec z jakim kosztem bym sie musial ewentualnie liczyc ? i czy ta pompa to od jakiegos innego nissana pasuje ?

cena autka to 2800 eu aledojada oplaty jeszcze

 

-napiszcie czy warto sie interesowac tym modelem czy lepiej innego szukac ?

-czy cena dobra?

-na co zwrocic szczegolna uwage ogladajac je ponownie?

-i jak podniesc te siedzenia zeby zobaczyc silnik(odpielem zaczepy pod siedzeniami ale nie moge uniesc do gory poniewaz wyglada jakby cos trzymalo kolo drazka zmiany biegow)

-aha a jezeli w tym modelu problemu z glowica to czy to mozna jakos sprawdzic czy cos sie juz dzieje zlego ?

 

pozdrawiam i prosze o szybka odpowiedz

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 1.6 w zupełności wystarczy, choć czasami brakuje mu trochę przyśpieszenia. Ogólnie problemów z dostaniem części nie ma, tylko są drogie nawet używane.

10 litrów to nie pali, chyba że ktoś ma ciężką nogę. Mieszczę się między 8-9 w cyklu mieszanym.

Jeśli miał hak sprawdź dobrze zawieszenie.

Jeśli ma dwoje bocznych drzwi, to nagrzewnica na tył znajduje się pomiędzy środkowymi fotelami, po złożeniu ich wystaje puszka. Czy ma klimę wystarczy spojrzeć na panel sterowania nawiewem (jest przycisk) lub spojrzeć pod maskę.

Czy pompa pasuje od innego nissana to nie wiem, ale jest dostępna używana choćby na Allegro za nieduże pieniążki.

Żeby zobaczyć silnik należy najpierw zdjąć środkową konsolę (panel) pomiędzy siedzeniami - z tyłu gdzie popielniczka jest śruba, którą trzeba odkręcić. Potem wyjąć ów panel od tyłu do góry. Z przodu trzyma się na zaczepach, po podniesieniu trzeba delikatnie

pchnąć do przodu. Potem zostaje odpiąć zaczepy pod siedzeniami i zaczep koło dźwigni zmiany biegów trzymający oba fotele.

Cena zależy jak jest utrzymana. Dobrze by było sprawdzić ją na stacji szczególnie zawieszenie, podłączyć do komputera itp. Nawet sprawdzić grubość lakieru jak sprzedający się zgodzi jak nie jesteś w stanie stwierdzić czy była bita. Nie przewidzisz co się popsuje. Nie znam obecnego kursu euro, ale z opłatami nie wyrobisz się chyba w 12.000. A to cena, która nie zwala z nóg.

Mogę tylko dodać, że bez klimy bym nie kupił. Latem przy takiej ilości szkła jest solarium.

Sorry, że tak chaotycznie ale padam z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy z glowicami (ale tyle poczytalem a itak nie wiem czy to dotyczy akurat tego modelu silnika)
zalezy czy poprzenid wlasciciel mocno ja zylowal - jak nie i jezdzil spokojnie to o glowcie sie nie masz co martwic :D
problemy z dostaniem czesci itp...
procz samych glowic nie ma wiekszych problemow allegro - kopalnia czesci!
problemy z resorami i zawieszeniem
1.6 nie ma takich problemow jedynie przednie laczniki stabilizatorow ;/ i tyl gumy na resorach ale te gumy sa tanie ;p
no i duze spalanie powyzej 10 litrow
w miescie 10L pb ponizej nie zejdziesz! z klima kolo 11 mowie oczywiscie przy spokojnej jezdzie ;p
-i podobno te silniki zaslabe do takiego auta
no formula to to nie jest i czasem trza pogarowac troszke na 3 jak chcesz wyprzedzic 2.0 jesto wiele lepszym silnikiem XD
-aha a jezeli w tym modelu problemu z glowica to czy to mozna jakos sprawdzic czy cos sie juz dzieje zlego ?
jakos sie sprawdzalo ze jak sie odkrecilo korek chyba z chlodnicy i sie patrzalo czy pluje plynem z olejem albo paruje czy jakos tak.. :D albo to byl korek z silnika?:D lol :F nie pamietam ;p

 

auto bez klimy to porazka... w lato idzie umrzec w srodku nawet jak sie otworzy okna bo to jest jak napisali wyzej szklarnia;p

 

od siebie dodam iz mam 1.6LX 98r. obecny przebieg 129.000 [bez paru km] od prawie 30 tys na gazie jezdze i 0 problemow jedynie ostniao czyscilismy przepsutnice ob byla max ufajdana, nowy krzyzak nabilismy od skrzyni bo padl [typowe] 1 wymienilismy laczniki i 1 raz gumy na resorach wicej problemow nie mielismy... ;) silnik chodzi jak talala i zawsze odpala xD buehehe;d psss 98r. to juz jest wielopunkt co daje duza przewage nad starszymi 1.6 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje za wszytkie opinie :)

 

ale przypomniala mi sie jedna wazna rzecz a mianowicie jak lukalem pod autko to widzialem ze skrzynia biegow jest lekko zapocona od dolu

 

-normalne to jest ? czy moze to sugerowac wiekszy przebieg niz na liczniku ?

-no i jeszcze jedno auto stalo na dworze i pierwszy raz byloo odpalane dla mnie wiec bylo zimne ladnie odpalilo itd... ale ja sie przygazowalo to troszu dymka puszczalo ale to moze dlatego ze zimna? (dla porownania odpalilem micre ojca ktora przyjechalismy i tam ani sladu dymka a ma juz 180 tys na liczniku ) no ale ona juz rozgrzana dobrze byla bo 90 km przejechala

 

no ijeszcze jedno jakby ktos kto ma klime mogl mi ktos pstryknac fotke w srodku te pokretla czy raczej suwaki (poprostu jak to wyglada w aucie z klima) i gdzie jest wlacznik klimy ewentualnie co powinno byc pod maska jezeli jest klima dwie chlodnice czy jak ? naprawde nie mam pojecie :/ a ten co to u niego stoi to zielony albo udaje durnia tylko ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zapocenie to jeszcze nie tragedia i w serenach sie zdarza, ze przydymiła przy odpaleniu to też nie tragedia z silnikiem,może tylko uszczelniacze na zaworach ,może !!

Generalnie auta z tymi silnikami śmigają bez większych problemów co zresztą powie Ci każdy na tym forum ,a psuja sie wszystkie :D

Jeżeli chodzi o klimę włącznik powinien być w lewym dolnym rogu panelu z suwakami wentylatora o ogrzewania

Pod maską idzie poznać że jest klima po dwóch rurkach które wychodzą ze ściany grodziowej po lewej stronie jak stoisz przed autem

na foto tam gdzie czerwone kółko zamiast tej zaślepki powinny byś rurki od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje serdecznie za wszyskie odpowiedzi i podpowiedzi

 

musze sie z tym przespac :) i pomyslec :)

 

ale jednej rzezy sobie nie oblukalem inie sprawdzilem a Wy wiecie i moze mi powiecie :) otoz:

 

-czy pod siedzeniami tymi srodkowymi jest wilna przestrzen ze mozna cos wlozyc?

-no i moze ktos mierzyl jak dlugie cos (powiedzmy ze rure) moznaby wlozyc pod siedzenie (o ile sie wogole da) tak od tylnej klapy az po siedzenia kierowcy i pasarzera ?

 

a pytam dlatego ze dorabiam sobie wykonujac instalacje C.O. w domkach i czasami bym musial przywiesc trochu gratow z hurtowni a wsrod nich rurki miedziane 2,5 mb i pewnie nie wliza tak jak mysle i by trza bagaznik dachowy (ale do puga 205 rurki wkładam)hyhy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-czy pod siedzeniami tymi srodkowymi jest wilna przestrzen ze mozna cos wlozyc?
jest mozna wsadzic ja mam szczotke ;d zestaw kluczy i napoj ;d
moznaby wlozyc pod siedzenie (o ile sie wogole da) tak od tylnej klapy az po siedzenia kierowcy i pasarzera ?
nie da sie pod nie, ale mozna na srodku od deski do klapy cos wlozyc - dywan wchodzi bez problemu ;d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotele wejdzie Ci najwyżej 180 no może 190 cm

Na rozłożonych fotelach od foteli do klapy wejdzie 210 cm po skosie troche wiecej trz metry wejdą od schowka do tylnej klapy

ps umnie pod srodkowe fotele nic długiego nie wsadze bo mam skrzynke od nagrzewnicy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze troszku kiepsko ale wkoncu to nie jest ciezarowka

 

a czytalem na forum ze ta nagrzewnica pod siedzeniami jest w wersjach ktore maja dwoje drzwi na bokach wiec w to tak jak w tej serenie co sie nad nia zastanawiam :/ pozostaje bagaznik dachowy albo znowu rzucac graty na siedzenia ewentualnie

 

ale chcialbym wrocic do sprawy awaryjnosci glowic :/ i az sie boje jak sobie pomysle (i w zasadzie to tylko to mnie martwi bo inaczej bym juz dawno kupil) a czemu a temu : sasiad mial ze trzy lata temu isuzu midi chyba czy jakos tak i wiem ze mial jakies problemy wiec dzisiaj z nim pogadalem i mowi ze mu plynu chlodniczego ubywalo (sprzedal nie robil) nazekal strasznie na dostep do silnika mowi ze cokolwiek tam zrobic przy nim to odrazu na kanal ,no i na sam koniec przypomnialo mi sie rodzice kiedys mieli toyote stara byla t fakt ale to bylo tez jakies 10 lat temu i tak z tata rozmawialem i mowi ze wymienial uszczelke pod glowica bo olej ciekl potem jak zmienil to mu plynu ubywalo i tez pogonil ja w cholere :/

i czy to jakas prawidlowosc z tymi glowicami w autach japonskich ?

 

chciaz musze przyznac ze teraz moja mama ma micre z 93 roku i silniczek smiga super i zero problemow a maja ja ponad dwa lata ,kumpel ma primere kombi w dieslu i tez zadowolony

 

zdurnieje chyba ;/ (bylo mi kupic odrazu i bym nie meczyl Was teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mówię KUP!

Jak w każdym samochodzie tak i w Serenach coś chrupnie. To nie są samochody z salonu. Takiej wielkości autka nie były też kupowane (przed nami) po to żeby stały w garażu. Mają dość duże przebiegi, ale jak pewnie potwierdzą pozostali koledzy to oznaka dobrej ich kondycji - my nimi normalnie jeździmy. To, że gdzieś, komuś coś tam... to nawet w nowych Mercedesach się zdarza... Analizowanie pytania o to czy głowica się skończy czy nie to rozmyślanie o tym gdzie jest koniec wszechświata - może jest, może go nie ma. "Jak coś ma iść źle to pójdzie źle" - tak mawiają. Podoba Ci się to autko? - to kup i się nie zastanawiaj. NAM się podoba bardzo mimo kilku wad.

Dawno, dawno temu stanęły obok mnie na parkingu dwie Sereny z Niemiec zapakowane dzieciakami, które przyjechały nad nasze morze na wakacje. Pomyślałem sobie: QRDE - ALE CZAD! Po ładnych paru latach odpaliłem internet poszperałem, zawołałem żonę i powiedziałem: to jest nasze nowe autko. Dwa dni później stało na naszym podwórzu...

Śmigam nim już prawie trzy lata. Mam żonę i dwoje dzieci co powoduje pojawianie się sterty bagażu przed jakimś wyjazdem - nie przejmuję się tym - mówię wtedy "a zabierajcie co chcecie... Nie naprawiam przy nim nic więcej niż w innych, poprzednich samochodach. To co się psuje to konsekwencja "treści tabliczki znamionowej". Po tylu latach człowiek też wymaga "lepszej opieki"

To tyle. Reasumując - nie mart się na zapas! KUP

Pozdrawiam

PS. Szukaj Sereny z klimą! Ja jej niestety nie mam - nie jest tak tragicznie, ale to prawda, że latem jest w tym autku troszkę gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-czy pod siedzeniami tymi srodkowymi jest wilna przestrzen ze mozna cos wlozyc?

można włożyć, tak jak pisał czopochrup np. klucze,szczotka ja mam jeszcze małą sprężarkę :)

-no i moze ktos mierzyl jak dlugie cos (powiedzmy ze rure) moznaby wlozyc pod siedzenie (o ile sie wogole da) tak od tylnej klapy az po siedzenia kierowcy i pasarzera ?

więcej niż 185 cm. nie włożysz, po skosie troszkę więcej. Można też rozłożyć oparcie przedniego fotela (wymontować jeden środkowy - bardzo łatwo) i masz dużo dużo więcej.

 

Ja też bym Ci poradził abyś go kupił, albo poszukał innej z klimą. Sprawdź ją tylko na stacji przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie problem ze sprawdzeniem na stacji :/ bo by tam trza dojechac :/ niedaleko fakt bo najblizsza stacja w slubicach wiec jakies 5 km ale cholercia by trzeba ubezpieczenie wykupic jakies dwutygodniowe bo ponoc takie sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja należy do Ciebie. Ja bym bez stacji nie kupił. Sprawdzisz przynajmniej całe zawieszenie, popatrzysz dokładnie jak się prezentuje układ wydechowy i czy nie ma wycieków. Jak dobra stacja podepną pod komputer, sprawdzą co Ci z rury wychodzi. Jeśli coś trzeba będzie wymienić po zakupie to koszta wzrosną. Jeśli będzie to np. krzyżak, końcówka drążka czy łącznik stabilizatora to pół biedy, ale jak amorki są kiepskie to licz się z dużym wydatkiem - szczególnie przednie. Ja kupując sprawdziłem to wszystko, a nawet grubość lakieru. Powiedziałem sprzedającemu, że ja za to płacę, nawet jak go nie kupię. Zapłaciłem 100 zł. ale utargowałem 1400 zł. na cenie samochodu, bo wyszło że był delikatnie puknięty. Nie zauważyłem, bo dobrze było zrobione (chyba jeszcze w Niemczech), bo facet nic o tym nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo facet nic o tym nie wiedział.
tia xD :P

albo dobrze udawał durnia. :) Przynajmniej wiem, gdzie i jak mocno była uderzona.

Ważne, że nie miała bliskiego spotkania z Tirem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem swoją to z dokumentów był tylko brief ,pytam gościa gdzie reszta flepów popatrzył po półkach i mówi do mnie pewnie pojechały znowu z innym nissanem

nie dałem rady musiałem usiąść :D:D

ale i tak kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

niestety cierpie na nieuleczla chorobe "brak czasu na cokolwiek" wiec nawet nie mam kiedy napisac ,a sprawa wyglada tak : wczoraj dzwonilem autko stoi jeszcze nikt nie kupil ,dzwonilem do Słubic do stacji kontroli pojazdów i takie badanie (amortyzatory ,zawieszenie i uklad wydechowy) to gosc powiedzial ze za 40 zeta zrobi wiec nie tak drogo ubezpieczenie na dwa tygodnie 160 złoty jakos i podobno mozna to tam dostac w codrugim kantorze :) no i dalej zastanawialem sie myslalem i tak sobie wymyslilem ze jezeli wszystko bedzie ok to kupiem autko a w najblizszej przyszlosci zawedruje do niego instal. gazowa ( jezeze pugiem na gazie juz 3 rok i jestem zadowolony wiec i tu pewnie tez bede ) tak wiec jezeli autka nikt nie kupil dzisiaj i jutro tez nie to jak nic nie stanie na przeszkodzie to w sobote z samego ranca uderze na Słubice i moze stane sie szczesliwym posiadaczem serenki a jezli zajade ale okaze sie ze z autkiem cosik nie tak to albo gosciu zjedzie z ceny albo nie kupie i bede w plecy jakies 3 stowki no ale to nie majatek w porownaniu z wtopieniem w bloto 12 kzł

 

tak wiec na koniec jeszcze raz serdecznie dziekuje za wszytkie opinie podpowiedzi itp...

 

a co z tego wyniknie to dam Wam znac czy kupiłem czy tez nie :)

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serena auto wyjatkowe w tym segmencie. Polecam, bo to mało znane auto u nas a bardzo wdzięczne i funkcjonalne . Ja mam 4 dzieci i śmigamy na wakacje bez problemu . Ostatnio przewiozłem moją Sereną z Ikei(w Poznaniu ja mieszkam w Szczecinie) dwie szafy ( w tym jedna trzydrzwiowa) komode, cztery regały, cztery stoły i 16 krzeseł. Jak się zapakowałem na tym parkingu pod sklepem to się bałem że nie rusze, serio :) Ale Serenka ruszyła bez problemu i smignełem do domu bez problemu. Po co te zmartwienia co się może zepsuć , martw się tym co się dzieje na naszych drogach , ostanio jade ulicą Gdańską w Szczecinie gdy tir przeleciał sobie po pasach z prawa do lewa przed moją maską. Albo mnie nie widział , albo sobie pomyślał i tak k....a jestem większy.

Więc kupuj Serene i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...