Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Serenę/Vanette? Zapytaj tutaj


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po za tym jak każde inne auto zależy jak trafisz

I to chyba jest najważniejsze.

Przede wszystkim jak był eksploatowany. Blachy i silniki dość dobre (niektóre silniki trochę słabe jeśli chodzi o moc); nie należy do najekonomiczniejszych, ale jeździ się dobrze i miejsca nie brakuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
1,6 czy 2,0 czy może diesla :D

sprawdzić czy od lewego reflektora do prawego nie idzie dodatkowy kabelek,świadczy to o tym ze może być uszkodzony łącznik :!!:

Witam o który włącznik chodzi?

Mam taki patent w Sunny i zastanawiam się co należy wymienić.

Pozdrawiam

Mikolaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie włącznik świateł albo łącznik, gdzie jest rozdział kabli np. na przód czy tył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

autko które możesz pokochać jeżeli ma się problemy ze słuchem (bo za głośny) i nie zależy Ci na prędkości a za to lubisz przestrzeń i siedzieć wyżej żeby lepiej widzieć.

 

z awaryjnością - tak jak napisał czopochrup

 

ja tam sarenkę (2.3D) bardzo sobie chwaliłem, teraz jeżdżę nią tylko okazjonalnie, ale nadal się dobrze trzyma.

 

t82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość krzychu_205

Witajcie, odgrzebie temat znalalzem Serene do sprzedania 98r 2,3D 180tys przebiegu i zastanawiam sie czy warto kupic go, mam ptanie z czym musze sie liczyc z wymianą i jakie to będą koszta - orientacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ci orientacyjne ceny.

Mam dwulitrowego diesla, więc sądzę, że koszty będą podobne.

 

Rozrząd (komplet) - 210,00

 

Olej - 75,00

Filtr oleju - 40,00

Filtr paliwa - 46,00

Filtr powietrza - 25,00

 

Klocki hamulcowe - 112,00

Amortyzator przód KYB - 345,00/szt.

 

To są ceny części które pamiętam z ubiegłego roku - teraz może być ciut drożej (wartość euro). Oczywiście może się okazać, że na dzień dobry nic nie będziesz musiał wymieniać (jak kupujesz od kogoś zaufanego) ale równie dobrze może się okazać, że będziesz musiał wymienić pół auta ;-))

Generalnie ja nie narzekam na awaryjność Serenki. Braciszek jeździ młodszym Golfem i częściej mu coś nawala. Wprawdzie części do Niemca dużo tańsze, ale robocizna podobnie kosztuje :-))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego ma służyć Ci taki samochód, bo jest to dość ważne i co po nim oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu_205
A do czego ma służyć Ci taki samochód, bo jest to dość ważne i co po nim oczekujesz?

generalnie auto dla ojca zeby mial na działkę cos przewieść na budowe, poza tym na rodzinne wypady tak w skrócie mówiąc, bo jeszcze rozważana opcja w11 2.0td i między tymi dwoma modelami szukam czegos w dobrej cenie i stanie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przewozu rzeczy na działkę czy budowę jak najbardziej. Auto pojemne. Trzeba się liczyć z dużym spalaniem jak na diesla i vana. Na rodzinne wypady idealne, tylko że jazda typowo turystyczna, ale dość wygodna dla 6 osób (więcej już ciasno - mimo że są nawet 8 osobowe). Turystyczna ponieważ za szybko nie pojedziesz, przyśpieszenia to on nie ma, no i powyżej 100 km/h jest głośny. Coś za coś. Ale z zabraniem wielu rzeczy nie ma problemu. Jak auto nie będzie zajechane nie jest awaryjne. Jeśli będzie w jakiś sposób na siebie zarabiał i dawał satysfakcje z wypadów mimo dużego spalania i małej mocy to dobry wybór. Poleciłbym jednak 1.6 lub 2.0 benzynę najlepiej z gazem. Różnica jest duża. :)

 

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2009 15:22 ]

No i za jest jeszcze cena. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jeżeli zastanawiasz się nad serenką to osobiście polecam bardzo. Wersje 1.6 benzyna i 2.0 i 2.3 D zawieszeniowo są identyczne. 2.0B najlepsza opcja zawiszenie tył niezależne silnik super żwawy w oszczędny jak na duże autko. Ale należy pamiętać że częste wymiany gum stabilizatora przedniego w Serenach są wadą. Na szczęście niekosztowną koszt jednej gumy to max 20zł. Jeżeli chodzi o jazdy serenką to swoją benzynką zrobiłem 40k w niecały rok i wszystko było ok. Ojczulek ma Serenke 2.0D i auto zrobiło ponad 60k km bez wymiany filtra paliwa powietrza tylko wymiany oleju i silnik śmiga jak szalony bez dymienia itd. Co ważniejsze w Dieselku co wlejesz to przepali łącznie z olejem po frytkach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość mażdzica

witam

bardzo prosze o pomoc w decyzjii

 

otóż potrzebuje samochód decyzja zapadła że to bedzie serena do przewozu towaru

 

natknąłem sie na to ogłoszenie:

http://www.allegro.pl/item635542913_nissan...na_2_0_lpg.html

 

jestem wstępnie dogadany na kupno

 

gość wymienia tam pare rzeczy do wymiany min silniczek krokowy

wiem że jeśli padł silniczek może byc cos jeszcze w parze

jeszcze jest do wymiany tuleje przód i tylni resor

 

na co zwrócić jeszcze uwage i czy wchodzic nawet okazyjnie w taki zabytek do napraw?

na co dzień jeszcze mazdą klub mazdaspeed.pl pozdrawia nissanowców.

 

wszelka pomoc mile widziana , jak jest w ogóle z częściami do seren?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten silniczek to od gazu ?? Bo ja zajeżdżam druga serene i nic takiego mi sie nie przytrafiło

Tuleje do wahaczy jesli o nie chodzi nie ma problemu

Resor resor nowy 1400 używka jak sie trafi, w tym watku -> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=34583 masz opis jak wzmocnić oryginalny resor w serenie z SR20

osobiście używam tego patentu i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mażdzica

co od gazu?

myśle że sie popsuł od gazu , a silniczek krokowy od silnika bo nierówno pracuje ,ale nie gaśnie.

 

A resor 1400 pln??

bo w ogłoszeniu koleś mówi że 450?

skąd ta różnica? chodzi mu o używke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mażdzica, przeciez pisze ze nowy 1400 a używkę jak sie trafi ale nie wiadomo jak sie będzie spisywał taki resor

 

[ Dodano: Wto 26 Maj, 2009 20:38 ]

mażdzica, bez względu na rocznik serena z silnikiem SR20 ma jeden resor poprzeczny z włókna węglowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonzo dobrze pisze przebieg jest na bank dużo większy. Ze względu na resor -dużo pracy i koszty nie poleciłbym. Kto wie co jeszcze wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam widac ze swoje juz przelatała [/code]

 

Też tak uważam a ceny vanetek i seren spadły i na allegro już można roczniki 96, 98 wyrwać za 6,7, 8 tys. zł. Nie warto się pchać w auto gdzie wszystko po kolei jest do roboty.Trzy lata kupiłem vanetkę za 17tys. i tylko paliwo i przeglądy nie miał bym czasu pod nią leżeć:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A więc na samym początku witam serdecznie. :D

 

Przymierzam się do kupna Sereny i zastanawiam się czy to auto odpowie moim wymaganiom.

Szukam auta, które głównie będzie jeździło w dalsze i bliższe trasy (po Polsce i po Europie) - głównie po autostradach, w które zmieści się rodzina 2+2 (docelowo 2+3) z wszystkimi koniecznymi bagażami (wózki, wanienki, rowerki itp), a czasem na wyjazdy ze znajomymi w 7-8 osób z minimalnym bagażem, ale również w dalsze trasy (tak 900-1000km w jedną stronę). Po mieście raczej będę używał innego samochodu ze względu na spalanie ;)

 

Po przeczytaniu forum i przejrzeniu ogłoszeń na allegro widzę że jedynym rozwiązaniem jest silnik benzynowy (ew. do zagazowania). I tutaj powstaje dylemat: 1.6, czy 2.0? Czy 1.6 da radę po autostradzie? Nie chodzi o super przyspieszenie, ale o utrzymanie dobrej prędkości podróżnej (120-130) z tymi 7-8 osobami na dłuższych dystansach przy spalaniu rzędu dziura w baku. Jak dla porównania na autostradach sprawuje się 2.0? Czy ktoś ma doświadczenia na dłuższych trasach? Jak sprawują się siedzenia? Jak z wentylacją itp? Czy pod siedzeniami da się upchnąć jakieś bagaże? (przy 3ch rzędach bagażnik raczej mikry zostaje)...

 

Pewnie w ciemno brałbym 2.0, ale jest ich bardzo mało na allegro, a zadbany to już bardzo ciężko znaleźć. W dodatku za ca. 12000 mogę dostać zadbaną 1.6 z klimą z 2000, a w 2.0 praktycznie nie ma takich roczników - nawet w droższych cenach. Interesują mnie roczniki jak najnowsze, tak aby auto jeszcze pojeździło... :P

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właścicielem Sereny 1,6 99 roku, nie nie kolego nie chce Ci sprzedać swojego auta , ale szczerze Ci odpisze Serena nie spełni twoich wymagań napisanych w poście. Rodzina 2+2 lub 3 po Polsce tu jest wszystko OK, złożysz tylne fotele i jeszcze wejdzie silnik zaburtowy ,szybkości w tym aucie bez dziury w baku to około 90-100 km , oszczednie pojedziesz 70-80 km/h ale to trzeba lubieć. Przy szybkości 120-130 km/h tu potrzeba autostrady byto auto tak rozpędzić Sarna wchodzi na obroty i zaczyna palić aż widać jak opada strzałka paliwomierza. Bez klimy odpada , po 20 km jesteś spocony a dzieci w tyle auta dostają pier...olca z gorąca. Wentylacja z przodu OK z tyłu słabo nie wyobrażam sobie tego auta bez klimy. Siedem dorosłych osób raz tylko obwoziłem po Szczecinie w ramach wycieczki i widziałem ich zadowolone miny po zakończeniu tej imprezy. Używam to auto tylko po Polsce najdłuższy przelot bez przerw zrobiłem Szczecin- Warszawa z rodziną w 8 godzin i nie powiem że byłem zmęczony. Oczywiście jeżdziłem dalej ale zawsze tak planuje drogę by dzieci z nudów się nie zaziewały. Zaletą tego auta jest jego funkcjonalność w tym sensie że składasz fotele i masz bagażówke w ubiegłym tygodniu bez problemu wsadziłem 4 materace gimnastyczne na płasko i jeszcze ze dwa by weszły.Coś tam pod fotele wejdzie. Jak sam zauważyłeś ostatnie wypusty tego auta to 2000 rok więc dostać dobry egemplarz trudna sprawa. Ewidentnie silnik 2.0 ale skąd go wziąc , 75KM w 2,3 dieslu mówi samo za siebie. Tylko do biznesu. Tak więc poleciłbym to auto dla małżeństwa z dziećmi po Polsce OK, no dalej też pojedzie ale nie w 7osób. Aczkolwiek szukałbym ze względu, iż to jest znikający model z naszych dróg wśród innych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to tylko 2.0. Bagaży przy 2+2 czy 2+3 zapakujesz dużo, łącznie z rowerami i wózkami. Przy większej ilości osób wejdzie nie za dużo, ale więcej niż w scharanie i podobnych. Ze względu na spalanie polecam gaz, ale to znowu zajmuje miejsce na pace lub pomyśleć nad niewielką butlą pod samochodem lub ... w miejscu koła zapasowego??? W 2.0 jest to trudniejsze ze wzgledu na położenie resora. Pojazd w miarę wygodny, choć mogło by być lepiej. Bez klimy to tragedia. Najlepiej jeszcze dwustrefowa. No ale coś za coś. W takiej cenie trudno znaleźć coś podobnego i jeszcze w takim roczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedem dorosłych osób raz tylko obwoziłem po Szczecinie w ramach wycieczki i widziałem ich zadowolone miny po zakończeniu tej imprezy. (...) Tak więc poleciłbym to auto dla małżeństwa z dziećmi po Polsce OK, no dalej też pojedzie ale nie w 7osób.

 

Czyli 7 osób nie pojedzie? Z jakiego względu? Ciasno w nogach, czy kwestia raczej wygody na środkowym "siedzeniu" w drugim rzędzie na szerokość? Jak z miejscem na nogi w drugim i trzecim rzędzie?

 

Przy większej ilości osób wejdzie nie za dużo, ale więcej niż w scharanie i podobnych. (...) W takiej cenie trudno znaleźć coś podobnego i jeszcze w takim roczniku.

 

Dla mnie przy 7 osobach, to tylko bagaż podręczny jakoś upchnąć trzeba, także chyba ok. Jeździłem alhambrą (kuzyn sharana) i tam było spoko jeśli chodzi o taki bagaż.

 

Ile trzeba by przeznaczyć na zadbane 2.0?

 

W ogłoszeniach widzę również, że jeśli jest silnik 2.0 takie tylko z prawymi drzwiami rozsuwanymi, po lewej brak drzwi tak jak w niektórych amerykańcach. Czy są 2.0 z drzwiami z obu stron?

 

Czy ma ktoś doświadczenia z jazdą po autostradzie wersją 2.0? Jak wygląda spalanie przy prędkościach autostradowych? Jak z hałasem i obrotami np. przy 130 kmh? (serena ma silnik koło kierowcy, więc dlatego pytam).

Trochę mnie rozpuściło TDI, które przy 130 ma 2750 obr/min... :D ale to diesel, a poza tym jest za małe trochę na moją familię oraz zupełnie nie nadaje się na wypady ze znajomymi. :mellow:

 

Wiem, że zadaję masę pytań, ale to chyba najlepsze miejsce na to. Od sprzedawców dowiem się samych superlatyw, a użytkownik samochodu prawdę Ci powie... no chyba że aktualnie sprzedaje, to troszkę podkoloryzuje :P. Dzięki za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 7 osób nie pojedzie? Z jakiego względu? Ciasno w nogach, czy kwestia raczej wygody na środkowym "siedzeniu" w drugim rzędzie na szerokość? Jak z miejscem na nogi w drugim i trzecim rzędzie

 

 

Pojedzie nawet 8 z kanapą w drugim rzędzie. Czyli 3 osoby w 2 i 3 osoby w 3 rzędzie. W drugim rzędzie miejsca na nogi dużo. W trzecim dużo mniej, dlatego preferowane dla dzieci. Jeśli chodzi o wygodne podróżowanie (szerokość)na 2 i 3 rzędzie to po 2 osoby, chyba że usiądą szczupłe osoby lub dzieci to na trójkę wystarczy. Na krótkie dystanse można "przeżyć" we trójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...