Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Serenę/Vanette? Zapytaj tutaj


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszesz to szukasz auta na długie trasy owszem Serena całkiem nieżle sobie daje rade ale napisze coś innego. Jeżeli trzyma cię granica cenowa to bym poszukał wśród starszych modeli Voyagera moi znajomi mają Grand Voyagera z gazem i 6 (sześćioro) dzieci i jeżdzą aż miło . Mają box na dachu i tyle "space" że myślą o kolejnym dziecku. Raz tylko wysypała się im automatyczna skrzynia biegów i kostowało to 7 tyś PLN czyli tyle ile możesż dać za Serene z 95-96 rocznika. Każde auto jest awaryjne , ale jeżeli jest serwisowane wielu usterkom można zapobiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z drzwiami po prawej stronie to SGX ma 6 miejsc,na srodku ma dwa fotele obrotowe,

 

No właśnie, jak to jest z wersjami Sereny? Jest gdzieś kompletny spis jakie powinno być wyposażenie? Mam np. ofertę na 2.0 wersja podobno SX (choć na zdjęciu na klapie jest SE...) <_< , ma drzwi po prawej, 7 miejsc, klime 2 strefową, elektryczne szyby i lusterka... Czy 1997 to wersja przed, czy po tzw lifcie? Jak odróżnić wersję z klimą 2 strefową od wersji z ogrzewaniem 2 strefowym? Czy zderzaki powinny być w kolorze nadwozia? :huh: Widziałem na zdjęciach, że często są w innym kolorze.

W jakich wersjach jest klima 2 strefowa?

 

Jeżeli trzyma cię granica cenowa to bym poszukał wśród starszych modeli Voyagera moi znajomi mają Grand Voyagera z gazem i 6 (sześćioro) dzieci i jeżdzą aż miło . Mają box na dachu i tyle "space" że myślą o kolejnym dziecku. Raz tylko wysypała się im automatyczna skrzynia biegów i kostowało to 7 tyś PLN czyli tyle ile możesż dać za Serene z 95-96 rocznika. Każde auto jest awaryjne , ale jeżeli jest serwisowane wielu usterkom można zapobiec.

 

No i o to chodzi. Chcę jeździć, a nie naprawiać. Voyager może byłby wygodniejszy, ale na pewno duuuuużo bardziej awaryjny od Sereny - trochę czytałem na ten temat. :huh: Wolę jeździć trochę mniej wygodnie ale za to pewnie... Wiadomo, że po zakupie będzie trzeba pewnie zrobić to i owo, ale potem mam zamiar samochodem jeździć bezawaryjnie... oczywiście zmieniając na czas to co potrzeba. Wszyscy właściciele Voyagerów (nawet zadowoleni) mówią, że za luksus trzeba płacić... :P Ja nie potrzebuję luksusu za który muszę płacić, ale drugie, bezawaryjne auto, w które się zapakuję w więcej osób na trasę lub z rodziną w dalekie wakacje. :rolleyes: W każdym razie dzięki za sugestię.

Edytowane przez emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny spis raczej nie znajdziesz. Jeśli chodzi o ilość miejsc to zależy przede wszystkim od rodzaju foteli, czy są obrotowe czy nie i od ilości drzwi. Generalnie każda ma wentylację dwustrefową w tym z ogrzewaniem, elektryczne lusterka, głośniki z przodu,wspomaganie kierownicy i sprzęgła,immobilizer i centralny zamek (albo zwykły albo z pilota), czasami ABS. To chyba tyle. Resztę co się znajduje prawdopodobnie dokładane było na zamówienie (np. klima)albo na jaki rynek było przeznaczone (np. wersja skandynawska miała podgrzewane fotele i np. webasto). Generalnie SLX była bardziej wypasiona od LX. Ja mam LX ale mam np. klimę. 1997 r. to wersja przed liftem. Lift to jak dobrze pamiętam bodajże po kwietniu 1998 r. Zderzaki i lusterka nie zawsze były w kolorze nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

 

Pewnie powitania powinny być gdzie indziej, jednakże forum u mnie w firefoxie pod Centos'em chyba źle sie wyświetla, bo pod linkiem "Forum Nissan Klub Polska" nie wyświelają mi się żadne tematy, dlatego piszę tutaj.

Witamy się tutaj: http://forum.nissank...page__st__3400.

Zmieniłem tytuł i założyłem do tego temat na bazie Twojego i innych . Diabeł.

 

Przymierzam się do kupna Nissana Vanette 1996r 2,3D. Nic nie wiem o tym modelu. Czy to jest to samo co Serena? Jakie to ma wymiary przestrzeni ładunkowej (w wersji Cargo)? Jaką ma ładowność? Na co zwracać uwagę podczas kupna? Poleciacie ten model do małej firmy jako wół roboczy?

 

Przepraszam, że być może powielam pytania, ale wyszukiwarka też u mnie coś nie bangla. Będę wdzięczny za wyrozumiałość i oczywiście odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serena kontra vanette jeden to samochod osobowy a drugi dostawczy zawieszenie i silniki takie same. co do przaestrzeni to jest okolo 170cm x 130cm x wys ladunkowej nie pamietam, ładownośc ok 500kg a silnik 2,3 jest dosyc dobry i ma moc wmiare wystarcajaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serena kontra vanette jeden to samochod osobowy a drugi dostawczy zawieszenie i silniki takie same. co do przaestrzeni to jest okolo 170cm x 130cm x wys ladunkowej nie pamietam, ładownośc ok 500kg a silnik 2,3 jest dosyc dobry i ma moc wmiare wystarcajaca

 

własnie dostawczaka szukam, wiec vanette cargo bardzo mi odpowiada. Kwestia jest taka, że potrzbuję przestrzeni ładunkowej o długości 2,20m. Gdzieś w necie znalazłem, ze długość paki w Vanette cargo to 2,30m i szukam potwierdzenia tej teorii, bo nigdzie nie moge znaleźć dokładnych danych na ten temat. Czy cena 4000zł za Vanette cargo z 1996r to dobra stawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ryohazuki połączyłem z odpowiednim tematem, bo takowy jest i to podwieszony.

 

 

Nie ma nic napisane co do bezwypadkowości. Brakuje mi napisu Serena na klapie - plastikowa listwa z oświetleniem tablicy. Nie ma żadnych oznaczeń na tylnej klapie - silnika czy wersji. Trzeba by było dobrze sprawdzić tył. Nie koniecznie musiało być coś wielkiego. Butla jest prawdopodobnie za ostatnim rzędem siedzeń. Może Ci to przeszkadzać jak będziesz chciał np. coś przewieżć. Tak to wygląda dobrze. Ale to na zdjęciach. Ma hak więc resory do sprawdzenia dokładniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Już dawno nie kupiłem nowego nissanka, a jest okazja. Vanette wydaje się idealne na potrzeby budowy, którą zacząłem, jak i bliźniaczek które się niedawno urodziły. Na razie rzuciło mi się w oczy takie ogłoszenie, w miarę niedaleko mnie:

http://allegro.pl/vanette-2-3-d-i1240989391.html

Co myślicie, tak z grubsza, o tym egzemplarzu?

 

Edit: Nieaktualne, kupiłem serenkę :)

Edytowane przez doc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Skoro tu można zapytać, to zapytam ;-)

Czy cokolwiej z tej oferty budzi Wasz niepokój ?

http://moto.allegro.pl/nissan-serena-1-6-slx-van-7-miejsc-klima-serwis-i1301863592.html ( http://www.allegromat.pl/aukcja63602 ) ?

Bo mam ochotę to zakupić.

Z góry wielkie dzięki!!!, jeśli ktoś znajdzie chwilkę na odpowiedź...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że autko wygląda rewelacyjnie. troszkę wypicowane. Ale to na zdjęciach. :D Warto zobaczyć w realu. Ma nawet oryginalne kołpaki :) .

Wyposażenie jest dobre, rzadko występuje klima i 2 szyberdachy. Klima była pewnie zamawiana za dopłatą. Ma nawet półki po bokach w 2 i 3 rzędzie siedzeń. Warto też zajechać na stację. Mi się podoba.

ps. Kolor to bardziej zielony niż niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapalaj się przy kupnie, tylko dokładnie obejrzyj ze wszystkich stron a zwłaszcza od spodu, czy nie ma śladów korozji (progi, nadkola itp).

Na zdjęciach wygląda fajnie i można by powiedzieć, że nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie koledzy! Nie miałem powiadomienia o odpowiedziach (muszę coś pogrzebać w ustawieniach), sądziłem, że nikt tu ktoś zagląda ;-). Auto się już niestety sprzedało ...i tak nie miałem w tych dniach czsu na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2008 roku kupilem Sarnę 1,6, r.prod 1999. Uważam że jest to bardzo dobre autko. kupiłem go z oryginalnym przebiegiem 135 tyś. km prosto od pierwszego właściciela w Niemczech, wyglądała jak nowa, niezniszczone, czyste tapicerki, niewytarta kierownica itd. Dziś ma już 200tyś i przez cały ten czas wymieniłem:

-kompletne hamulce

- oleje i płyny

- termostat.

Oprócz tego nie zepsuło się nic, autko jeździ, nie ma żadnych wycieków, przedmuchów itd.

Nigdy nie stało się tak żeby autko stanęło i nie chciało jechać.

Silnik pracuje jak nowy. ostatnio w październiku przeszedłem przegląd, 100% o własnych siłach. Diagnosta nie znalazl nic i dał pieczątkę bez problemu.

Momentalnie, jest to przykre, ale będę żegnał się z moją serenką, gdyż teść, który w związku ze swoim wiekiem kończy właśnie swoją karierę kierowcy, podarował nam astre kombi z 2006 roku z silnikiem diesla. Myślę jednak że jej nowy nabywca będzie na pewno zadowolony i pojeździ jeszcze kilka lat bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest to przykre, ale będę żegnał się z moją serenką...

No to pokaż tą swoją Sarnę - porób foty i albo gdzieś wystaw, albo: wyślij mi marekzieba(MALPA)wp(KROPKA)pl. Napisz coś więcej o niej, choćby o wyposażeniu.

 

Najlepiej będzie jak opiszesz ją tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/20-samochod-kupieszukamsprzedamzamienie/

Edytowane przez Markoni Rzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak na szybko. Butla w środku może sprawiać problem. Masz choćby z głowy jeden fotel w 3 rzędzie. Nie rozłożysz go. Jak przyjdzie Ci coś przewozić to problem. Ma mocno zniszczoną tylną część (podłoga, boki fotele) jakby woził coś często. Zobacz na wykładzinę z tyłu. Środkowe fotele też nie najlepsze. No, ale 16 lat już ma. Zobacz na prędkościomierz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla jak narazie moze byc da sie przezyc.

Tapicerka wyglada na tyle ile ma lat ;]

A to zdjecie z na ktorym gosc ciagnie 170 ma dwa aspekty wg mnie..

Pierwszy to taki ze jej facet nie oszczedza i ma ciezka noge, drugi ze silnik jak i cale auto musza byc ok zeby tak sie bujac.

Jak jej gosc nie sprzeda do soboty to sie zobaczy. Daleko nie mam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerka wyglada na tyle ile ma lat ;]

Ale widziałem mnóstwo i to starszych z dużo lepszą. Jest w czym wybierać. Weź to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno już nikt tutaj nie pytał - nikt nie kupuje Serenek, czy są tak dobre, że nie ma co pytać :) .

Może ktoś zerknąć na to ?: http://otomoto.pl/nissan-serena-C19371206.html ( http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C19371206 ). Zastanawiam się, czy kierownica od 99 nie miała być inna, a jeśli taka, to czy osłona poduszki pasuje ? Czy to nie atrapa, albo przełożona od innego ? Bo poza tym, to mi się podoba - a Wam ?

Edytowane przez Markoni Rzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica była ta sama. Na zdjęciach wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica była ta sama. Na zdjęciach wygląda nieźle.

Dzięki szefie za uznanie, bo właśnie nią przyjechałem pod dom. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje za zakup. Bezawaryjności życzę.

Napisz parę słów o swoim nowym nabytku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...