Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Ubywa płynu


Gość larosa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie co 300 400 km ubywa płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym.Czy to wina uszczelki pod głowicą,uszczelki pod kolektorem wylotowym,głowicy czy jeszcze czegoś innego? Jak to sprawdzić?A właśnie ubywa go tak 1 do 1,5 litra czyli dużo.Serena 2.0 benzyna wtrysk,gaz.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wina uszczelki pod głowicą,

To, to chyba ostatnia instancja. Najpierw to wypadałoby sprawdzić wersje bardziej optymistyczne, czyli przewody, łącznie z tymi metalowymi, zwłaszcza od tylnej nagrzewnicy. Pompa może zaczyna się sączyć. W tym autku jest co sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy w serenie 2.0 ile jest płynu chłodzącego

 

SR20DE - 10L. w całym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem ubywania płynu dokładnie znam z mojej Sereny 1,6. Najpier kilka miesięcy dolewałem do zbiorniczka płyn. Najpierw mało potem, po każdej trasie tak ok 1 - 1,5 litra. W koncowej fazie płyn chłodzący zaczą wydostawać się do kominka trzeciej świecy powodując brak zapłonu na tym cylindrze. Powodem była pęknięta głowica. Spawania nie wchodziło w grę. Kupiłem urzywaną i teraz wszystko jest O.K. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

to sie ciesz ze ci sie udalo kupic glowice do serenki bo to miszyn impossible ;) ja bym sprawdzil przedowy bo takie ilosci jakie ci uciekaja to az niemozliwe jest nie masz mokro na plastiku pod silnikiem albo gdzies z przodu ? moze chlodnica przecieka? sprzwdz plyn cyz nie jest z olejem wymieszany po kilku kilometrach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czopochrup napisał przecież, że się z tym uporał i była to pęknięta głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie użyłeś cytuj :) więc myślałem, żę odpowiadasz Loxeal-owi

Sorry. ;)

laros się nie odzywa, może się z tym uporał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

a moze sie zastrzelil jak si dowiedzial ile go bedzie kosztowac naprawa lol ;) hehe... :> jak tam serenki w pierwsze dni zimy?:>

 

znacie jakies sposoby na to zeby auto sie szybciej zagrzewalo ;> procz przykrywnia czesci chlodnicy kartonem?:D hehe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zmienił samochód. :D

Co do zimy napiszę Ci jutro, bo dzisiaj już u mnie nieźle daje mrozem. :D

najbardziej obawiam się zamków i centralnego, bo jeszcze nie przesmarowałem.

Jeśli chodzi o rozgrzewanie to i tak nie jest źle. Karton musowo, ja dodatkowo osłona na przednią szybę. I tyle. Najlepszym rozwiązaniem jest garaż. :) No cóż, ale nie każdy go ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

nie no trzyma ale jak sie ma gaz to w zime nagrzanie trwa troche dluzej... = wiecej na pb sie jezdzi :> a tu by trza szybciej go nagrzac zeby szybciej na gaz przelaczyc bo jak pizdzi na maxa to nawet na gaz sie nie przelaczy metoda wymuszenia poprostu zgasnie:> ta instalacja nie jest tak glupia jak mysalelem xD :> hehe poprostu chcialbym zeby szybciej sie zagrzewal z rana :>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procz przykrywnia czesci chlodnicy kartonem?:

a co to za metody ?? jak w żuku :D czemu maja służyć ?? termostat nie trzyma czy jak??

W żuku jak pamiętam to jest żaluzja, aby szybciej się nagrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że większość ma w swoich serenach oprócz standardowego ogrzewania dodatkowe nagrzewnice i inne egzorcyzmy.

U mnie jest tylko na przodzie , a po przejechaniu 3 km mam optymalną temperaturę silnika i mogę w krótkim czasie nagrzać wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups...

Myślałem, że podwójne ogrzewanie w Serenkach to standard. Czyżby nie. :/ Nie chce misię wierzyć. Czy drzwi masz otwierane z dwóch stron?

A o jakich innych egzorcyzmach masz na myśli? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drzwi masz otwierane z dwóch stron?

Tak.

A o jakich innych egzorcyzmach masz na myśli? :D

Webasto.

Mam dwie zimy za sobą i na co ale na ogrzewanie to narzekać nie mogę .

Nawet w 3 rzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinieneś mieć drugą nagrzewnicę pod fotelami w środkowym rzędzie na środku. Taka skrzynka.

Webasto dobra rzecz a i podwójna klima się zdarza.

Na ogrzewanie ja też nie narzekam. A niezależne ogrzewanie na tył to dosłownie rarytas. Pasażerowie sami sobie sterują ogrzewaniem.

Przeczytaj to, są też zdjęcia:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ight=ogrzewanie

Wychodzi na to, że bez podwójnego ogrzewania też robili. Ja nie widziałem, ale rozmowa na ten temat była na forum pod podanym wyżej linkiem i bonzo taki egzemplarz widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć forgol67 cudów nie ma płyn ucieka przez jakąś nieszczelność .W serenie niestety jest sporo możliwośći ale jak nie widać wycieków to uważam ,że płyn ucieka Ci poprzez uszczelnienie wału pompy wody obejrzyj pompę jeżeli zobaczysz nawet pojedyncze krople wody to pompa do wymiany.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

sprawdz weze pod siedzeniami ja mam w jednym mikro pekniecia i saczyl mi sie tamtedy plyn O_o jak narazie tasma skota dala rade ale ciekawe jak dlugo ;) a to jest dosc drogi waz bardzo gruby... inna sprawa poogladaj czy ci spod korow nie wybija przy chlodnicy i pod siedzeniem jest odpowietrznik z niego tez moze bo tam taki sam korek jak w chlodnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...