Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Ile na naszych drogach?


SFCTOMEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Kiedyś było mało sarenek, w ciągu ostatnich dwóch lat ilość tych autek wzrosła trzykrotnie. Jeżdżę tym samochodem po całej Polsce i wszędzie spotykam sereny, w każdym miescie jakaś się znajdzie. Ostatnio byłem na Chorwacji i też widziałem jedną. Ilość sprzedawach i sprowadzanych seren z niemiec również wzrosła kilkukrotnie. Niemcy pozbywają się tego a my kupujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w weekend wybrałem się w trase 600 km po Polsce i ani jednej Sereny. A dziś byłem w enerdowie czytaj Prenzlau ,Berlin , Poczdam i widziałem dwie (zwei Serena) jedną starsza babka gnała po autobanie. Znakiem tego niemcy wszystkiego jeszcze nie wysprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No panowie ja przez ostatnie dwa miesiące zrobiłem trase Biała Podlaska - Poznań i Biała podlaska Gdynia i jak na złość na trasie żadnej serenki. Natomiast przez ostatnie pół roku w moim małym 60tyś miasteczku Biała Podlaska namnożyło się seren. Obecnie naliczyłem ich 17 w tym jedna moja i jedna mojego ojczulka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek widziałem pięknie utrzymaną bordową Serene na niemieckich tablicach jakby prosto z lakierni. Smigała po Gumieńcach. A moja Sarna przeszła przegląd rejestracyjny bez najmniejszego problemu , już prawie rok jeżdze tym autem. Wymieniłem tylko gumowe tuleje resorów i nic więcej poza płynami , olejami no i tylko paliwo lać i jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio widziałe Serenkę w Chorwacji. Jak podruróję po Niemczech zawsze jakąś zobaczę. Cżęsto je widuje może dlatego że robię tysiące kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W sobote jechałem do Poznania i w Trzcielu na skrzyżowaniu drogi z Międzyrzecza z krajową 2-ką mineliśmy się we dwie identyczne Sarny ta którą mijałem była na tablicach FMI, tyle widziałem ,bo sobie pomachaliśmy i wymieniliśmy uśmiechy. Sympatyczne to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj miałem fajną podróż do pracy. Za mną jechały dwie Serenki. Czyli razem z moją trzy. Taka mała kolumna. Może nie było by w tym nic nadzwyczajnego, ale są to wszystkie Serenki jakie jeżdżą w mieście. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej. Od soboty śmigam Sereną (autko zastępcze bo w mojej P10 ukręciłem półoś) i mam bardzo pozytywne zdanie o tym aucie!

Silnik 2.0, zasilany z LPG. Pozycja za kierownicą wygodna, widoczność super...tylko ekonomia :/ Sporo tego gazu po mieści pali :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś z Piły do Wałcza jechaliśmy we dwie Sereny ja do Szczecina a Serena na tablicach TSK w Wałczu została. Ale widziałem jeszcze ze trzy Vanetki w wielkopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w Warszawie to codziennie jakąś zobaczę, jeżdżę (sam lub ktoś z rodziny) Sereną 2.3D,

 

jeżeli chodzi o prędkość max to chyba udało mi się 145km/h osiągnąć, ale możliwe że było z górki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Na trasie Szczecin - Gorzów Wlkp -Poznań - Konin- Uniejów - Szadek - Piotrków Trybunalski -Kielce i spowrotem do domu w Szczecinie ani jednej , ale mgła była jak mleko i pewnie się w tej mgle Sarny pochowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Ale stary post, ale myśle sobie co będe zakładał nowego. Wypuściłem się Sarną ze Szczecina do Ustrzyk Górnych ponad 1000 km w jedną stronę. Dzieki mechanikom z Klima Center w PKS Szczecin mimo 35 stopniowego upału jechaliśmy sobie w klimatyzowanej Sarnie i podziwialiśmy piękne polskie krajobrazy, fantastyczne Świętokrzyskie, muszę się tam wybrać na jakiś urlop. Auto mimo swoich lat spisało się znakomicie. Na A2 pogoniłem 140 km czyste szaleństwo, widać było jak paliwomierz opada. Na zwykłych drogach krajowych paliła około 7,5 litra na 100 km bez klimy, klima jednak obciąża silnik. W górach się nawachlowałem biegami na pętli bieszczadzkiej, ale Sarna dawałe radę. Jechaliśmy w 6 osób z bambetlami. Bieszczadcy gospodarze obejrzeli auto, a owszem, ale jak się dowiedzieli, że tylni napęd, to kiwali głowami i mówili że Nissan owszem ale Patrol lub ewentualnie Terrano. No szczerze pisząc to się z nimi zgadzam. Widziałem po drodze może ze dwie Sereny, koło Tarnobrzegu i Ustrzyk widziałem NV200. Co tu dużo pisać te auta już znikają. Mimo ewidentnej słabosci silnika 1,6 na autostradzie i apetytowi na paliwo w 6 osób z bagażem w całkiem przyzwoitych warunkach, klima , widokami z auta jak akwarium objechaliśmy Polskę bo cały wyjazd zamknął się po powrocie na rogatkach Szczecina dystansem 3000 tyś kilometrów bez jakichkolwiek problemów ze strony auta. Złapałem gumę w Czarnej koło Ustrzyk Dolnych, ale to tylko wpłyneło na to, że ja w końcu mogłem zatankować, bo bez zapasu nie chciałem jeżdzić.

post-12307-0-47870800-1343856913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna nasz Polska cała, od Bałtyku po Tatr szczyty :D. Szkoda, że nie jechałeś przez Rzeszów, to byś sobie pstryknął moją - ale ona normalnie IDENTYCZNA jak ta, co ją ustrzeliłeś :).

Sporo kolego przejechałeś - podziwiam Twoją wytrzymałość, bo w auta nie wątpię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A Twoja 2,3D to jakich prędkości się rozkręca? Ostatnio swoją rozpędziłem do 110km/h i szczerze powiem, że może i dałaby rade jeszcze, ale ja już nie. No i obroty prawie 3,5tyś... Tak czytałem posty w tym dziale jak to inni bujali swoje 2,3D do 130-140km/h i zastanawiam się czy to z moją coś jest nie tak czy z nimi... :)

W warszawie jeździ bardzo mało i z tego co widze na allegro to też niewiele ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeździ dość sporo w okolicach Warszawy. Jest paru chłopaków na forum. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam 1,6,z 99 roku, całkiem fajne auto  :) tylko spalanie mogłoby być trochę mniejsze. Co do prędkości to nie  obciążony bez problemu jechałem 140 km/h ale tylko krótki dystans, myślę że przy tej prędkości spalanie wzrośnie znacznie. Normalnie przy około 100 na/h około 10 litrów cykl mieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że od niedawna się rozglądam, ale jeżdząc po Warszawie chyba tylko 3 spotkałem. Albo tylko na 3 zwróciłem uwage :)

Dwie z nich jako taksówki :) Swoją też kupiłem po przewozie osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże w Otwocku jest kolega, który jeździ Serenką i jest na forum. Nick piotrek...  coś tam. Znajdziesz go w różnych tematach. Jest chyba nawet mechanikowaty. Może się zgadacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...