Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TTTM - czyli Ten Typ Tak Ma


Gość notek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem znów w ASO z pukaniami przy ruszaniu (pukania, stukania trudno zdefiniować, w aucie było słychać a na zewnątrz aż całe auto przy ruszaniu trzeszczało. O dziwo zrobili bardzo szybko i jest ok, a była błahostka, czyli jak jest montowany układ wydechowy do silnika to są tam takie dwie sprężyny, które przy ruszaniu (silnika) trzeszczały i przenosiły dźwięk przez cały metalowy wydech i dlatego tak był przenikliwy ten hałas. Przesmarowali pastą miedzianą i jak ręką odjął, Pan w serwisie powiedział, że była to częsta naprawa w micrach. pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za tydzień jadę na przegląd po roku - 16500km. Też zgłoszę, że przy ruszaniu jak jest zimno są stuki przy odpuszczaniu sprzęgła - to taczej własnie te mocowanie wydechu - niech sprawdzą. Samochodzik ok, żadnych nieplanowanych wizyt. jedynie sam zmieniłem olej po 11tyś. bo te 20tyś. to jakoś mi szkoda tego nowego silnika. Porzyczyłem pompkę i odessałem przez bagnet stary olej, filtr nie ruszałem bo nie miałem orginału. Ciekawie czy się nie zdziwią, że olej bursztynowy a nie czarny. Zmienie też olej bo porzednio lałem 5w30 A1/A5 a w książce jest A2 napisane. Zanim się nagrzeje do 3min. to delikatnie słychać jakby zawory przy zwiększaniu obr. Też tak macie?

Edytowane przez maxpokoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zgłoszę, że przy ruszaniu jak jest zimno są stuki przy odpuszczaniu sprzęgła - to taczej własnie te mocowanie wydechu - niech sprawdzą.

 

To na pewno z wydechu, ostatnio o tym znowy dyskutujemy, na konkurencyjnym forum :P

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,czasami się dziwię my Polacy mamy mentalność malkontentów,ciągle z czegoś jesteśmy niezadowoleni.Przecież NOTE to naprawdę fajne autko,pułeczki śniadaniowe za fotelami,regulowane tylne siedzenie,podłokietniki z tyłu i z przodu,dwóopcyjny bagażnik,pełna elektronika,schowek w siedzeniu.Można by tak jeszcze długo wymieniać,a wy tutaj że folijka,klameczka,smugi na szybach,albo że na lewo jeżdzi,trochę więcej radości,Ja jestem dumny że mam akurat takie autko.Mam notesika 14 miesięcy przejechałem nim 98000 km.Wtym czasie wymieniłem lożysko mc'persona,rozrząd,kilka filtrów oleju,olej i filtr powietrza tylko raz.A samochód spisuje się idealnie ,pali między 4,8 a 5,1 / 100km.Jeśli chodzi o sciąganie to mój też spływał na lewą stronę ale kiedy wymieniłem opony letnie na zimowe problem się rozwiĄZAL.WIĘC JUŻ WIADOMO ŻE TO WINA OPON.Kapanie latem z klimatyzacji to też jest normalka kapie nawet z mercedesów za 200 tyś zl.Wczytajcie się w posty na tym forum,prawie same lamenty,jak wejdzie tu ktoś zainteresowany kupnem NOTE to szybko ochłonie,a nie powinien bo ten samochód można naprawdę gorąco polecić każdemu.Tak więc proszę piszcie trochę więcej pozytywow. :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoł,nic tylko się rzucić pod pociąg,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depresja :blink:

bez przesady - nikt t u nie narzeka - po prostu wymieniamy doświadczenia, ja tam kocham swego notka z każdym dniem goręcej :dribble:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie narzekam na samochód. Tylko serwis jest kiepski - ten, na który trafiłem: w Olsztynie i w Ełku. Jakby nie robili problemów, to już bym zapomniał co miałem robione. Ale w końcu wszystko naprawili i teraz cieszę się nim jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że następne lata będę jeździł bezproblemowo, a samochód jest bardzo fajny i przyjazny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie coś co Sobkon albo zamierzał albo sam się nie spodziewał że tak sie stanie,niewinny post spowodował diametralnie odwrotna reakcję na usterki,po prostu jest SUPER :D

Jak nam niewiele trzeba do motywacji,tylko dobrego psychologa :D nawet radio Erewań tak by nie mogło wydedukować :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień jadę na przegląd po roku - 16500km. Też zgłoszę, że przy ruszaniu jak jest zimno są stuki przy odpuszczaniu sprzęgła - to taczej własnie te mocowanie wydechu - niech sprawdzą. Samochodzik ok, żadnych nieplanowanych wizyt. jedynie sam zmieniłem olej po 11tyś. bo te 20tyś. to jakoś mi szkoda tego nowego silnika. Porzyczyłem pompkę i odessałem przez bagnet stary olej, filtr nie ruszałem bo nie miałem orginału. Ciekawie czy się nie zdziwią, że olej bursztynowy a nie czarny. Zmienie też olej bo porzednio lałem 5w30 A1/A5 a w książce jest A2 napisane. Zanim się nagrzeje do 3min. to delikatnie słychać jakby zawory przy zwiększaniu obr. Też tak macie?

 

Zmarnowałeś swieży olej nie wymienijąc filtra-poważny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,przynajmniej u mnie zaworów nie słychać,a olej wymienia się z filtrem,albo wcale.Wymiana bez filtra to jak odpalenie papierosa dwiema stówkami...chyba że ma sie kaprys i gest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w maluchu to taka mała sieczkarnia,remont we trzy godziny i w drogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,przynajmniej u mnie zaworów nie słychać,a olej wymienia się z filtrem,albo wcale.Wymiana bez filtra to jak odpalenie papierosa dwiema stówkami...chyba że ma sie kaprys i gest.

Do serwisu mam 100km, nie miałem orginalnego filtra a niechciałem aby na przeglądzie się skapneli, że sam grzebałem w aucie. Ale czy ta wymiana nie miała sensu? Filtr jest przewidziany na 20 tyś, ja wymieniałem olej po jakiś 9 tyś jak lekko zaczął czernieć - tak do przeglądu na 16500km olej w silniku cały czas miał kolor bursztynowy więc filtr oleju spełniał swoje zadanie. To nowe auto bez osadów w silniku a nie stary maluch - osadów tam narazie nie ma. Po około 7-10 tyś. oleje tracą swoje TBN i inne dodatki i te 20tyś na jednym oleju nie pasowały mi. Note miał też zmieniony olej po 1500km jak zalecał serwis- razem 3 oleje do przebiegu 16500, rok czasu. Może to przesada, ale tak zrobiłem i już. Teraz zalałem olej klasy SM i raczej już go przez rok nie rusze :shifty:

Odnośnie przeglądu po roku.

Te stuki na zimnym silniku - podgięta osłona wydechu, brak jakiś dwóch spinek, czyli musiałem gdzieś zahaczyć przy cofaniu w górę śniegu. Koszt ok 40 zł.

Przegląd 308zł, olej własny ale koniecznie 5w30 bo innym w Szczecinie Note nie zalewają.

Ubezpieczenie na miejscu 1147zł full pakiet, maks żniżki. Auto umyte ( nawet dywaniki ), także byłem b. zadowolony.

 

Pogadałem też z gościem z serwisu. Na wszystkie sprzedane Note:

1 raz wymieniali rozrząd - 1,4 150tyś km, taxi prowadzone nie przez właścilciela,

żadne auto nie miało wymiany sprzęgła! a taxi maja już niektóre pod 200tyś km,

w moim 1,4 może klocki bedą do wymiany na 3 przeglądzie - oczywiście można części przywozić swoje.

Edytowane przez maxpokoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serwisu mam 100km, nie miałem orginalnego filtra a niechciałem aby na przeglądzie się skapneli, że sam grzebałem w aucie. Ale czy ta wymiana nie miała sensu? Filtr jest przewidziany na 20 tyś, ja wymieniałem olej po jakiś 9 tyś jak lekko zaczął czernieć - tak do przeglądu na 16500km olej w silniku cały czas miał kolor bursztynowy więc filtr oleju spełniał swoje zadanie. To nowe auto bez osadów w silniku a nie stary maluch - osadów tam narazie nie ma. Po około 7-10 tyś. oleje tracą swoje TBN i inne dodatki i te 20tyś na jednym oleju nie pasowały mi. Note miał też zmieniony olej po 1500km jak zalecał serwis- razem 3 oleje do przebiegu 16500, rok czasu. Może to przesada, ale tak zrobiłem i już. Teraz zalałem olej klasy SM i raczej już go przez rok nie rusze :shifty:

Odnośnie przeglądu po roku.

Te stuki na zimnym silniku - podgięta osłona wydechu, brak jakiś dwóch spinek, czyli musiałem gdzieś zahaczyć przy cofaniu w górę śniegu. Koszt ok 40 zł.

Przegląd 308zł, olej własny ale koniecznie 5w30 bo innym w Szczecinie Note nie zalewają.

Ubezpieczenie na miejscu 1147zł full pakiet, maks żniżki. Auto umyte ( nawet dywaniki ), także byłem b. zadowolony.

 

Pogadałem też z gościem z serwisu. Na wszystkie sprzedane Note:

1 raz wymieniali rozrząd - 1,4 150tyś km, taxi prowadzone nie przez właścilciela,

żadne auto nie miało wymiany sprzęgła! a taxi maja już niektóre pod 200tyś km,

w moim 1,4 może klocki bedą do wymiany na 3 przeglądzie - oczywiście można części przywozić swoje.

Oleje współcześnie wytrzymują bez najmniejszych problemów 20,30kkm. a te "dedykowane" stosowane w serwisie nawet uwaga 60kkm Więc wymiana tak wcześnie to strata pieniędzy(ale to twój wybór i masz do tego prawo!)"dobry" olej robi się "brudny" szybciej niż "słaby"co wynika z silnie myjących właściwości,więc nigdy nie należy oceniać oleju że jest zużyty po kolorze!!!co do filtra: We współcześnie produkowanych samochodach dylemat „z filtrem czy bez?” praktycznie nie istnieje. Okresy pomiędzy wymianami oleju to zwykle 15 000–30 000 km, a zatem na tyle rzadko, że oszczędzanie na filtrze jest nieporozumieniem. W starszych samochodach, gdzie producent zalecał wymianę oleju np. co 8500 km, dopuszczalne były wymiany filtra co drugą wymianę ..a tak na marginesie co ty na to???

 

http://www.wiatrak.nl/1035/wielka-samochodowa-tajemnica/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten tekst i jest w tym coś zastanawiającego,ale nie będę eksperymentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze się wtrącę ale to jest wątek TTTM, na forum są tematy zarówno o oleju jak i i przeglądach. Potem człowiek chce coś znaleźć i zmuszony jest błądzić w postach nie na temat. Jeżeli możecie skasujcie posty "nie na temat" lub przenieście je w inne miejsce, myślę ze w przyszłości wszystkim ułatwi to poruszanie się po forum. Jest tu w ogóle jakiś moderator? Pozdr

Edytowane przez edo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!!

Niestety stukania przy ruszaniu powracają, na razie da się wytrzymać, ale trzeba będzie wybrać się do serwisu. Tym razem nie zgodzę się na smarowanie nieszczęsnych sprężynek od wydechy smarem miedzianym, tylko każę je wymienić. Aha, czy ktoś z Was był w serwisie w Łodzi, czy jest sens tam jechać. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

 

A jakie są Wasze doświadczenia z Note`ami wyprodukowanymi po 2009 r. ? Słyszałem wiele opinii, że przeprowadzony w 2009 FL, choć zewnętrznie był nie wielki, to mechanicznie poprawiono wiele rzeczy min. zawieszenie. Jutro odbieram nowego Note`a, ciekawe jak się będzie sprawdzał :). Mój kolega posiada już prawie 1.5 roku egzemplarz z końcówki 2008 r. i ten jeździ rewelacyjnie - bez żadnych najdrobniejszych problemów :).

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem kupla który w maluchu w ramach oszczędności wymieniał olej, a nie wymieniał filtra.....ale to było 15 lat temu !!!!!! :rofl:

w maluchu nie było wymiennego filtra oleju.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po wizycie w ASO mam mieszane uczucia, niby wszystko ok ale nie do końca. Wymieniono łożyska na mcpersonach i jakieś odbojniki, przy skręcie nie słychać już takich stuków jak poprzednio ale jakieś pojedyncze owszem tak. Zobaczę czy częstotliwość nie będzie się zwiększać wraz z przebiegiem. Reklamowałem również drżenie poduszki powietrznej w kolumnie kierowniczej oraz stuki na nierównościach jakby za schowkiem (poduszka pasażera). Poprawiono mocowania poduszek i w kolumnie kierowniczej jest ok, natomiast u pasażera żadnych efektów. Trzeba będzie znów to zgłosić podczas przeglądu karoserii w styczniu. Pozdrawiam

Witam

 

U mnie w nocie jak jadę po nierównościach też czuć lekkie drżenie obudowy poduszki powietrznej w kole kierownicy, na pewno to nie kolumna kierownicza bo na postoju jak się kręci nawet energicznie to nie ma luzów ani stuków podobnie podczas jazdy po równym. Obudowa ta jednak przesuwa się prawo lewo na odległość ok 1-2 mm np. po jej dotyku już z niewielką siłą. Czy zatem występuje to we wszystkich notach?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie w nocie jak jadę po nierównościach też czuć lekkie drżenie obudowy poduszki powietrznej w kole kierownicy, na pewno to nie kolumna kierownicza bo na postoju jak się kręci nawet energicznie to nie ma luzów ani stuków podobnie podczas jazdy po równym. Obudowa ta jednak przesuwa się prawo lewo na odległość ok 1-2 mm np. po jej dotyku już z niewielką siłą. Czy zatem występuje to we wszystkich notach?

 

pzdr

 

Z tą poduszką to odsyłam do mojego przypadku.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60518-ciekawy-problem-ingerencja-w-kolo-kierownicy-airbag/page__p__692763entry692763

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

7000 na budziku i już lekkie zapocenie pod pokrywą zaworów. To chyba jakaś zmora dla silników 1.4 :(. Może na tym lekkim zapoceniu się skończy...

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, jakieś 15000km temu, uszczelnili mi pokrywę zaworów. Teraz zaobserwowałem już w jednym miejscu jakby małe zapocenie. Na razie obserwuję i jeżdżę, bo już po gwarancji. Widać, że to nie tylko zmora, ale też serwisy nie umieją porządnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...