Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

100Nx Miśka_nx


Gość Misiek_nx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zaprezentować mój nowy nabytek w którym już zdążyłem się zakochać :D

 

auto: Nissan 100nx 1992r.

silnik: GA16DS

przebieg: 230tys.

kolor: ciemny grafit

wyposażeni: TARGA, ABS, el. lusterka, wspomaganie

audio: Sony X-plode mp3 4x45W + 2 glosniki 3 drozne Pioneer z tyłu + seryjne z przodu- efekt ZADAWALAJĄCY

 

Autko wymaga dużego nakładu środków i pracy zarówno w mechanikę jak i blacharkę, ale mam nadzieje że do zlotu ogólnopolskiego w 2008r. będzie już w pełni przygotowane...

O przebiegu prac i modów bedę informował w tym temacie na bieżąco :sindbad:

 

P.S Autko zakupione od naszej serdeczniej koleżanki z klubu --> :one:

 

Aha jeszcze fotka !! (wstawiłem ją też do albumu propozycji do kalendarza 2008)

 

20070925fb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko wymaga dużego nakładu środków i pracy zarówno w mechanikę jak i blacharkę

 

wiadomo kto jeździł... :diabel: :diabel: :diabel:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...baba :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pers, ty chyba chcesz zarobic ode mnie :diabel2: baba !!!!! baby sa w nosie :P

 

a tak powanie : fakt autko wymaga nakadu finansoweo ale najwazniejsze !!! serducho ma jak zyleta :D z czym sie misiek ze mna zgadza :D

 

milo bedzie ponownie zobaczyc autko na zlocie w 2008 r :D,

 

misiek :D bezkolizyjnej jazdy zycze z calego serca wraz z sekutnica (wspolwlascicielka) :D

 

bede zag;ladac tu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na małe zakupy. Kupiłem tarcze/klocki na przód, prawy drążek kierowniczy, łączniki przednie drążka stabilizatora, osłony drążków kierowniczych, 4,5litra oleju, miskę olejową

 

koszt 400zł

 

Następnie pojechałem wymienić oponki z przodu w okolice Czosnowa- podziękowania dla Szymqa za namiar, baaaardzo przyjemne miejsce...

 

oponki z montażem 2sztuki 120zł

 

W poniedziałek wstawiam autko do serwisu do kumpla...

 

na koniec pare fotek:

zakupy:

2909072228aq0.jpg

 

almera, kupa gupiego i 100nx razem:

0809071325ec5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek_nx, :one: ja też w przyszłym tygodniu biore się za wymiane rozrządu, uszczelek, filtrów,oleju oraz opon, wsadzam juz zimowe bo nie ma sensu teraz letnich kupować a musze kupić bo obecne są do wyrzucenia. Będę montował CAI oraz tłumik przelotowy ,środkowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
4,5litra oleju

A po co Ci tyle oleju :?:

Tam wchodzą 3 litry :!:

 

ja tez chce CAI ale nie wiem jak sie za to zabrac

Coś słabo forum przeglądasz :D

 

Patrz na moje dzieło:

 

p5260012xj5.jpg

 

Stożek to K&N RC-3250, rura aluminiowa 50cm AOMA, kolanko AOMA z redukcją na gaźnik i filtr odmy AOMA.

Kolanko polecam zastosować firmy Jacky bo jest sztywniejsze i nie spada z gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Dżony ładnie, ja jeszcze chce obudować filtr w puszke i pociągnąć ze zderzaka rurą aluminiową do wentylacji powietrze, mam nadzieje że wytrzyma i sie nie podrze tak szybko :) montaż niebawem, najpierw wymiana rozrządu , czyszczenie komory silnika i malowanie pokrywy zaworów na czerwo :D tiri tiri dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
no Dżony ładnie

Wiem :D Skromny jestem :D:P

 

pociągnąć ze zderzaka rurą aluminiową do wentylacji powietrze

To już też zrobiłem ale poprostu fotek nie zamieściłem :)

Idzie od zderzaka miedzy reflektorem a akumulatorem a potem za akumulatorem do filtra.

 

mam nadzieje że wytrzyma i sie nie podrze tak szybko

To jest w miarę wytrzymałe. Jak będzie dobrze zabezpieczone przed przemieszczaniem się to problemów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
nie wiem jak to zmontowac wszystko

A umiesz posługiwać się śrubokrętem i kluczami :?:

Jak tak to raczej problemów mieć nie będziesz.

 

Poprostu okręcasz kilka śrubek i demontujesz stary układ dolotowy wraz z obudową filtra powietrza. Odczepiasz i zaslepiasz małymi śrubkami wszystkie dochodzące do obudowy filtra powietrza wężyki podciśnieniowe i wężyk AIV. No i zdejmujesz wężyk odmy.

Teraz jak już masz wszystko zdjęte możesz dodatkowo wyczyścić gaźnik - tylko uważaj żeby nic do niego nie wpadło!

Po czyszczeniu zakładasz redukcję gumową na gaźnik, na to kolanko a do kolanka rurę z założonym wcześniej filtrem.

Zakładasz filtr na odmę i voala.

Po zabawie.

 

Nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymeq, ja Ci zaraz dam manualna niezdare Ty niepelnosprytny moderatorze od 7 boleści :-D

 

Dzis oddalem Nx'a do warsztatu i na jutro lub srode odbieram odpicowanego mechanicznie sprzęta :D

 

Aga co do silnika to nie wiem czy takie zdrowe bo ma małą kompresje na 2 cylindrze... ale jeszcze jezdzi szybko ;-)

papa smerf, ja tez wole oddac cos specjalistom niz potem ma sie okazac ze jakas sonde odlaczylem czy inna rzecz mi wariuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
ja tez wole oddac cos specjalistom niz potem ma sie okazac ze jakas sonde odlaczylem czy inna rzecz mi wariuje...

No sorry ale ja szpecem nie jestem i sobie z tym poradziłem bez problemów.

Nawet się przy tym nie ubrudziłem porządnie.

Naprawdę, przy tak błachym zadaniu jak montaż CAI nie potrzeba specjalisty!

 

ta manualna niezdara będzie miał problem

No chyba, że to prawda :D:P :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny_fellow, to tylko pomowienia. narazie zbieram info co do CAi a potem jak bedzie kasiorka to sie zalozy, ale udajac ze umiesz i wiesz mniej od innych dajesz pole do rozwiniecia skrzydel dla takich Szymqow. Johny dzieki za info, teraz wiem co odkrecic, co zaslepic i jest gitarka :-D

Jutro robie lipe Agusi i pokazuje foty czesci ktore dzis wyrzucilem z nx'a w oplakanym stanie i wstawilem nowe :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
dzieki za info, teraz wiem co odkrecic, co zaslepic i jest gitarka

No to do dzieła :D

 

foty czesci ktore dzis wyrzucilem z nx'a w oplakanym stanie i wstawilem nowe

Poka poka. Ja u mnie też sporo wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny_fellow, wkleje jutro fotki bo dzis juz nie chce mi sie do garazu isc.

 

Ogolnie cala praca poszla gladko pod okiem i z wielka pomoca mojego kumpla/mechanika.

Duzo trudniej bylo mi zdjac kolo... mlotem trzeba bylo nawalac zeby zeszlo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnDrIu WAWA, almera sie buja mama teraz, pozatym z almera nie bylo duzych problemow, po prostu potrzebna mi byla kasa oraz samochod. Zreszta nie narzekam na 100nx'a, musze w nim jeszcze pare rzeczy zrobic i bedzie dobrze. a kapcia to on pali jeszcze na drugim biegu :-D Jutro wielki pojedynek Nx vs Hujdaj Coupe :P

 

[ Dodano: Pią 12 Paź, 2007 23:56 ]

przepraszam za zastój w temacie ale miałem formacik dysku i na nowo musze pozgrywac fotki i filmiki do kompa :-)

 

[ Dodano: Sob 03 Lis, 2007 20:09 ]

Dzis na liczniku stuknelo 235tys... zadnych aawarii nie odnotowalem poza rozladowaniem akumulatora...

 

Ponadto dzisiaj zmieniony zostal krzyzak, plyn chlodniczy i zalany uszczelniacz STP do silnika- oleju nie brał wogole ale ta kompresja mnie martwila. Pojechalem autkiem do Modlina zeby ulozyl sie ten glut uszczelniajacy, cyknalem fotke ladna do kalendarza i wrocilem. Troche sie na poczatku dlawil chlopak ale teraz jak odstal pare godzin to w koncu poczulem co znaczą te 4 gary na dwoch walkach hehe :-) DOpierdziela jak... jak... hmmm jak LAWINA :-D

 

[ Dodano: Czw 13 Gru, 2007 11:36 ]

wczoraj wsadziłem nowy akumulator :-)

 

[ Dodano: Sro 02 Sty, 2008 15:02 ]

górki test 100nx'a zakończony :-) Wycieczka sylwestrowa do zakopanego udana, brak jakichkolwiek awarii, autko daje rade:-) przed wjazdem sprawdzilem tylko olej- full stan :-D

powoli robi sie tu taki moj nx-owy pamietnik:-D ale jak potem bede sprzedawal autko to kazdy bedzie mial wszystko jak na dłoni...

Aha, pod choinke dostalem spojlerek na klape:-D zamontuje go na wiosne razem z poprawieniem ogolnej blacharki :-)

 

[ Dodano: Sob 19 Sty, 2008 00:02 ]

dzisiaj robiłem generalne porządki w środku autka i przeglądałem auto na kanale w garażu. Znalazłem pod kołem zapasowym rekawiczke Agnieszki :one: Pozatym wnętrze bagażnika jest suche, nie ma korozji i nie widać żeby tył był dospawany :P takze jest dobrze. Od spodu tez wszystko spoko tylko gdzies w tlumiku robi sie dziurka bo zaczyna pierdziec jak subareta- ale to narazie spoko :-) W przyszlym tygodniu place OC i jak zostanie kasiorki cos to znowu moze cos zrobie zeby autko bylo jeszcze bardziej zadbane :-0

 

[ Dodano: Sob 19 Sty, 2008 00:05 ]

Aaaa by był zapomniał... pojedynek z hiundayem coupe 115km został wygrany... tzn na odcinku 400m byłem o pół długości z przodu ale rywal nie mogl tego przelknac wiec ciagnelismy dalej. odjechal mi dopiero przy 175 bo 5 bieg wrzucil i poszedl momentem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Znalazłem pod kołem zapasowym rekawiczke Agnieszki

 

a tak jej szukalam :D

 

Pozatym wnętrze bagażnika jest suche, nie ma korozji i nie widać żeby tył był dospawany takze jest dobrze.

 

jest dobrze i musi jak tylko ja zakupilam kufer i nadkola z tylu byly robione zreszta widziales :D

 

jednym slowem misiek ciesze sie ze trafila do ciebie :D przynajmniej wiem co sie z nia dzie :D mam nadzieje ze dasz pomacac na zlociku cooo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia_slupsk, dam dam dam :P

 

[ Dodano: Czw 24 Sty, 2008 22:27 ]

dzisiaj czarny dzień bo wystąpiłą pierwsza usterka mojej setuni. Mianowicie zaczął pierdzieć tłumik i jakaś osłonka sie obija na wolnych obrotach o tłumik. W weekend na kanał i to obadam, tu sie pospawa tam sie zamocuje i bedzie gitarka :one:

 

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2008 00:48 ]

wydech naprawiony, skorodowane było łączenie tłumika końcowego z resztą rury. Łączenie zostało wyciete a rury połaczone rurką z nierdzewki i przyspawane. tak sie cicho zrobiło teraz ze chyba kupie sobie buczofona...

 

[ Dodano: Czw 07 Lut, 2008 14:37 ]

Silniczek spryskiwaczy już zamówiony, komplet uszczelek do dachu, drzwi i bagaznika tez, tuba w bagazniku siedzi i czeka na wzmacniacz.

 

spojlerek zalozony. dziwi mnie ze ze zostal dobrany lakier perłowy w odcieniu czerni... niby autko powinno byc grafitowe hehe. na dzien dzisiejszy wyglada to tak:

 

pa120009vr0.jpg

 

pa120010vg7.jpg

 

pa120011tb2.jpg

 

pa120012um8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...