Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

100Nx Miśka_nx


Gość Misiek_nx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiek_nx

EnDrIu WAWA, jaki wywietrznik?? koło budowy jechalem jak wraclem z myjni i sie upierdzielił troche :D

 

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2008 23:51 ]

w koncu mam spryskiwacze... silniczek zalozony, ale nie obylo sie bez przedmuchania calego ukladu. Mam wogole szatanski pomysl- nie uzywam wcale spryskiwaczy tylnej szyby bo ona sie nie brudzi wiec pomysle chyba o zmajstrowaniu spryskiwaczy na swiatla... :-)

Aha dzis zrobilem maly przeglad autka bo stuknelo 240tys na szafie- nic sie nie dzieje z wyjatkiem wyraźnego zuzycia paska alternatora- trzeba bedzie go wymienic za jakis czas- ale to tylko detal :-)

 

[ Dodano: Pią 21 Mar, 2008 12:59 ]

cos mnie tknęło żeby naprawić podświetlenie wnętrza... wyjalem zarowke, pojechalem na stacje i nie mieli takiej, obejrzalem zarowke i wydawala sie nie przepalona... wlozylem.. i.... dziala, mega LOL dla Agi SLupsk ktora jezdzila bez podswietlenia bo zle zarowke wlozyla... :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Misiek_nx

pers, no wlasnie :-)

 

do zlotu chce zalozyc alu felgi i zmienic amory no chyba ze fura pojdzie w dobre rece :-) Póki co prowadze negocjacje co do mojej ex N15 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszcze kiedy,ale będę miał setke. Brakuje mi Nissana bardzo choć Opel mi sie bardzo fajnie jeździ, nawet szybciej sie zbiera niż mój Nissan no ale sentyment pozostał. Oplem niestety nie poszaleje tak jak Nissanem. Silnik na to nie pozwala. Nie lubią wysokich obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

pers, bede swinia i narobie Ci smaka... dzisiaj wzialem nissanka na odmulenie po paru dniach stania i sie podczepiłem do nowego passata... jakis diesel bo czarna chmure zostawial... byl szybszy ale odjechac mi nie mogł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

pers, do usług szefie świńskiej mafii hehe. A tak wracajac do tematu nx'a to 1.6 to naprawde spoko silnik bo i oszczedny a i mozna troche nim depnąć... oczywiscie chowa sie przy GTI ale spalania 5,5 w trasie nic nie przebije ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

pers, jezeli chodzi o moja sete to im poźniej byś ją chciał brać tym lepszy stan bedziesz miał heh- a to czy bedzie zalezy od tego jak szybko znajde niebitego nissana dla rodzicow- narazie nie mam na to czasu a jedna almera ktora ogladalem paro letnia nadawala sie na szrot ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
pers, do usług szefie świńskiej mafii hehe. A tak wracajac do tematu nx'a to 1.6 to naprawde spoko silnik bo i oszczedny a i mozna troche nim depnąć... oczywiscie chowa sie przy GTI ale spalania 5,5 w trasie nic nie przebije ;-)
5.5l ? To pewnie Ewelina prowadzila, a Ty pijany jak zwykle po imprezach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
albo Dżony będziecie jeszcze mieć setunie

pers jak chcesz mogę Ci moją przytrzymać :D Teraz sobie stoi ładnie w ciepłym garażu i co tydzień robię sobie małe przejażdżki żeby się nie "zastała".

 

5.5l ?

No fakt. Ja takiego wyniku jeszcze nie miałem ale 6l/100km w trasie udało mi się zrobić. Przyznam, jechałem spokojnie ale jak jeżdżę na trasie troszkę szybciej (ok.110-130km/h) to pali mi ok.7l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

5,5 udało mi się zrobić, ale to była przejażdżka widokowa więć równo 80-90km/h. 6-6,5l to spralanie przy bezpiecznej podrozy 100-110 z wyprzedzaniem. W zime trasa do zakopanego i spowrotem odbyta za 230zł... a i w zakopcu zrobiłem z 30km...

 

w mieście bywa różnie, zwykle jeżdże w największych korkach i wychodzi wtedy równa 10/100. Jak nie ma korków to 8 max

 

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 23:07 ]

przedwczoraj wybrałem się do Poznania na targi moją setą w 4 osoby. Wyjeżdżając miałem wskazówke na niskim czerwonym polu- zalałem pod korek 38litrów i potem jeszcze dolałem jeszcze za 30zł i jak wróciłem miałem przejechane 700km i prawie ćwierć baku :) dzisiaj dolałem wachy przy 720km ale wskazówka nie była nawet na czerwonym polu. Predkosc po drodze szybkiego ruchu- 90-100 z wyprzedzaniem, autostrada- 110-120. JEstem po prostu zszokowany niskim spalaniem!!

Co do samego auta to spisało sie bez zarzutu- zgubiłem tylko kołpak gdzieś bo mi go koleśz wulkanizacji źle założył, ale już go dokupiłem. Teraz wykryłam pocenie sie na łączeniu silnika i skrzyni biegów więc na dniach zostanie wymieniony olej w skrzyni i uszczelnienie.

Na liczniku stukneło 243tys więc szykuje sie od razu do wymiany płynów i filtrów, przy okazji pewnie jeszcze klocki/tarcze tył i podciągnięcie linki ręcznego. Ponadto poszukuje już alusów w rozmiarze 15-16:-) To na razie tyle. Będe pisał co i jak idzie:)

 

[ Dodano: Wto 13 Maj, 2008 23:00 ]

ostatnio zostalo zmienione podświetlenie zegarów bo padły 2 żarówki, nie bym był sobą jakbym seryjne wstawił więc wstawiłem niebieskie :-)

 

20080422041oz1.jpg

 

ponadto przed zlotem wyciałem kata i tłumik środkowy- auto stało się zwinniejsze- wcześniej było czuć że idzie od 4tys. obrotów, teraz idzie tak samo od początku i ma ciut bardziej rasowy dźwięk :-)

 

[ Dodano: Sob 12 Lip, 2008 00:16 ]

pare zmian:

nowe japonskie amory na tył(z odbojami i gumami), strumiennica oraz srodkowy tlumik +regeneracja calosci; nowa linka sprzegla; klocki tarcze tył; filtry; olej

 

[ Dodano: Sro 13 Sie, 2008 00:15 ]

felunek alu 14'' zakupiony z oponami letnimi. fotki wkrotce

 

[ Dodano: Sro 13 Sie, 2008 00:16 ]

250tys na szafie :-)

 

[ Dodano: Pon 15 Gru, 2008 22:09 ]

256tys na szafie, ostatnio wymieniłem alternator na nowy bo mi padło ładowanie. Parówa jestem bo nie wymieniłem paska od razu, no ale może wkrótce to zrobie. Ostatnio coś mi stuka w przednim zawiasie (cholerne polskie drogi *&&*^&*^), więc w piątek jade do mechanika, dzisiejsza diagnoza na szybko- stabilizator. ZObaczymy. Setka zaczęła mi troche kopcić ale tylko jak jest temperatura 0stopni albo niżej- w silniku nie zauważyłem żadnych zmian, jak jeździł tak jeździ.

 

Aha, no i 2 miesiące temu wleciał pseudo sportowy tłumik końcowy ULTER- nieduży owalny, dający miły basik- ledwie słyszalny w środku także jest spoko. Tłumik zakupiłem z montażem u Tomali także od razu polece wszystkim ten warsztat.

 

Coraz cześciej rozważam sprzedaż setki bo chciałbym coś większego i mocniejszego- almere gti np :-) Ale zobaczymy... jak mi sie odwidzi to na wiosne może nowy lakier? a może nowy silnik, co chwila inny pomysł heh :-)

 

[ Dodano: Pon 15 Gru, 2008 22:11 ]

aa no i przed zlotem wymieniłem żarówki na Philips Xtreme +80%- świecą do tej pory ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Misiek_nx

jestem już zapisany na 7 stycznia na wymianę sworzni wahacza i łączników stabilizatora. Od razu zauważyłem że prawa osłona przegubu jest porwana a lewa sparciała więc żeby się za mocno z tym wszystkim nie sr** wjeżdżają nowe przeguby. I oczywiście zbieżność do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

PrInGeLs, no setka nie jest ładna ani brzydka- po prostu jest inna i za to ją najbardziej lubie :-)

 

BTW, setka dostała DVD pod choinkę :-P nareszcie będzie co robić w korkach hehe

 

[ Dodano: Czw 15 Sty, 2009 19:00 ]

dzisiaj zostały wymienione sworznie wahacza z dwóch stron, łączniki drążka stabilizatora z dwóch stron, osłony gumowe przegubów (po rozebraniu okazało sie że przeguby są jeszcze w bdb stanie), olej, filtry, płyn hamulcowy.

 

[ Dodano: Nie 22 Lut, 2009 01:40 ]

dzisiaj doszły głośniki na przód, elipsy 4x6 Blaupunkt GTX, teraz car audio jest już dla mnie wystarczające

 

[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 18:15 ]

co nowego? spryskiwacze sie pozapychały totalnie więc póki co kupiłem jakiś shit z norauto, szkoda że nie mieli czarnych tylko chromowane no ale grunt że spełniają swoje zadanie.

Wymieniłem płyn chłodniczy, od wspomagania.

WYmieniłem linke od prędkościomierza na nową (dorabiana pod zamówienie) bo stara sie ze starości zerwała

Na dniach (w końcu zlot już tuż tuż) będę robił klocki hamulcowe - wjeżdżają męskie ATE, zrobie odme od podgrzewania przepustnicy, zregeneruje przednie zaciski hamclowe i uporam się z resztą podciśnienia oraz wyczyszcze gaźnik.

pozatym tankuje i jeżdże, dużo jeżdże. Awarii brak i oby tak dalej.

 

[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 18:29 ]

aha, i ogarnąłem wkońcu felgi i oponki. felgi doczyściłem a opony są na 2 sezony jeszcze spokojnie. Przód- Michelin Energy, tył Matador

 

dsc00058c.jpg

 

padła jedna żarówa philips x-treme. Narazie mam dwie różne, bo kupiłem na stacji żarówkę ale zastanawiam się nad zakupem tych samych jeszcze raz.

Aha i padła mi ze dwa miesiące temu żarówka stopu to wymieniłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

no no miło poczytać a jeszcze milej zobaczyć swoje byłe cudo :D Misiek??? bardzo mnie cieszy ze jeszcze jezdzi i cieszysz sie z tego :D niech sluzy jak najdłuzej :D w przyszlym roku musze sie nia przechechac :D i poczuc ten wiatr we wlosach haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...