Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja w Navarze???


Gość G_H_O_S_T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest ok. Kwestia ustawień. Wciskasz ustawienia (setings), wybierasz navigation, potem ustawienia widoku (view). Masz tam do wyboru planview (widok mapy) oraz birdview (widok 3d), a także tryb mieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w ten sposób ale fynkcja 3D jest nieaktywna (nie moge na nią wskoczyć) ciekawe o co chodzi? Płytak z navi nazywa się NAVTEQ moze cos komus to mówi?

Navteq to firma, która zrobiła mapę.

Spróbuj: ENTER->MAP VIEW->BIRD VIEW.

Albo: Naciśnij na kierownicy guzik z gębą i słuchzwką tel i powiedz na głos : BIRD VIEW ( po naszemu będzie: BYRD WJUŁ.)

Mario

 

[ Dodano: Pon 14 Sty, 2008 00:00 ]

RASZKOM. Czy już OK?

 

[ Dodano: Pon 14 Sty, 2008 00:01 ]

RASZCOM, sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie,

poradziłem sobie z navi już do końca.

Wcześniejsze cztery kopie robiłem na płytach TDK i zawsze coś było nie tak.

W najlepszej wersji pokazywało mapę ale nie chciało obliczać trasy.

Problemem jak się okazało była jakość płyt.

Nagrałem nową płytkę na Verbatim 2.4 DVD+R DL AZO.

Nawigacja zapyla jak głupia.

Szybko jak na oryginale.

Jednak Verbatim robi lepsze płyty od TDK.

Teraz znajduje mi każdy adres w mgnieniu oka i prowadzi jak po sznurku.

 

Życzę powodzenia,

jarkopl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Wcześniejsze cztery kopie robiłem na płytach TDK i zawsze coś było nie tak.

W najlepszej wersji pokazywało mapę ale nie chciało obliczać trasy.

Problemem jak się okazało była jakość płyt.

Nagrałem nową płytkę na Verbatim 2.4 DVD+R DL AZO.

 

 

Ja zamierzam przyjrzec sie tamatowi dodania punktow POI do nawigacji. Mysle o wstawieniu punktow POI np. z Automapy lub IGO. Teoretycznie powinna byc taka mozliwosc.Mam nawet juz opisy plikow ktore sa na plycie.Konieczna bedzie konwersja punktow POI oraz "wstawienie" ich we wlasciwym pliku. Fajnie gdyby ktos z odpowiednia wiedza mogl mi w tym pomoc, bo gra jest warta zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj nowy. Mam nissana x-traila z 2004r. Ma firmową nawigację, tylko na mojej mapce z 2004r. brak niestety Polski. Kupiłem ostatnio mapkę na allegro, ale niestety nie działa. Podobno w trailu mam nawigację w wersji x6.0 (fakt na starej płytce jest takie oznaczenie), a tą co kupiłem jest podobno w wersji 7.0.

 

Także ciekaw jestem, czy ta wersja którą ma kolega "jarkopl" będzie u mnie chodziła.

Czy możecie jakoś udostępnić obraz płytki na jakimś serwerze, bo słabo idzie mułem? Niedawno pisał o tym użytkownik G_H_O_S_T . Z góry wielkie dzięki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi raseb,

Z tego co zdążyłem poczytać to dopiero w nowym x-trailu jest taka sama płytka do nawigacji jak w navarze.

Wcześniejsze płyty z x-traila nie chciały w navarce śmigać.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Płytka w formacie *.nrg zajmuje ponad 6GB, po spakowaniu pewnie około 4...

Dajcie pomysł na priva na jaki serwer zapodać to pokombinuję.

 

Johny,

jak możesz to podaj opisy konkretnych plików z POI i razem się pomęczymy,

było by miło jakby nas firmowa navi o suszarkach i stacjach foto informowała.

pozdro

jarkopl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to podaj opisy konkretnych plików z POI i razem się pomęczymy,

było by miło jakby nas firmowa navi o suszarkach i stacjach foto informowała.

 

z suszarkami bedzie raczej ciezko, ale mysle ze z POI powinno sie udac. Plik w opisem moge wyslac na priv'a. Jest to plik w ktorym zawarta jest specyfikacja wszsytkich plikow na plycie, wraz z opisem struktur baz danych itp. Materialu jest calkiem duzo,sama lektura troche zajmie :-( ale ja chetnie wezwe udzial w pracach zespolowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JACEKK77

WItajcie. Jestem szczęsliwym posiadaczem Navary z fabryczna nawigacją. Samochód odebrałem w połowie stycznia 2008. Podobno mapa jest najnowsza i obejmuje dużą część Polski. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o pokrycie terenu to jest rewelacja są wszystkie najmniejsze dróżki. Ale jest kaszana z wyznaczaniem trasy. Wybierając najkrótszą trasę nawigacja zawsze wysnacza trasę okrężną. W 90% trasa najszybsza pokrywa się z najkrótszą co jest ewidentnie bzdurą. Np. wyznaczając drogę z Zielonej Góry do Poznania wyznacza najkrótszą drogę o 60 km duższą od faktycznie najkrótszej. Gdy zapodam punkt pośredni tzn. droga z Zielonej Góry do Poznania przez Wolsztyn mapa informuje że skalkulowanie przejazdu niemożliwe. Praktycznie czyni to mapę bezużyteczną. Co z tego że pokrycie Polski jest dobre jak algorytm pomija większość dróg. Dla mnie najkrótsza to najkrótsza droga a nie jakieś objazdy. Nadmiene tylko że mapa ma najkrótsza drogę w pokryciu bo gdy jadę z Zielonej do Poznania przez Wolsztyn wybierając najkrótszą drogę nawigacja uparcie przez całą droge każe mi zawracać i nadłożyć z 60km. Jadąć widze że droga jest w pamięci po nawigacja pokazuje że się po niej poruszam. Dlaczego ten badziew nie korzysta z tej drogi? Wie ktoś o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość LouCyphre
Szukajcie na osiołku:

Itsystem v27 - Carminat - 2007-2008.rar

 

A mógłbyś podać (może być na PW) linka do sumy kontrolnej tego konkretnego pliku ? :027:

 

Nagrałem nową płytkę na Verbatim 2.4 DVD+R DL AZO.

 

A jaki ma rozmiar ten plik, że aż DL potrzeba ? Ja znalazłem na ośle pliki po 3,8 3,9 GB. To się raczej powinno zmieścić na zwykłą płytę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Reasumując wszystkie wypowiedzi z tego wątku którą mape lepiej do navary

1. Itsystem v27 - Carminat - 2007-2008.rar

2. Navteq 07/08

 

Czy być może punkt 1 i 2 to ta sama mapa ?

 

I jak z punktami POI ktoś ma jakiś pomysł ?

ja ze swojej strony moge jedynie pomóć miejscem na serwerze na wrzucenie plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew83

mam prosbe, bo próbuje tak jak w na emule pobrac plik taki jaki jest podany wyzej czyli:

Itsystem v27 - Carminat - 2007-2008.rar

Lecz niestety niemoge znalesc tego pliku

Czy moge was prosic o dokladniejszy opis jak to szukaliscie? moze cos zle wpisalem

Badz jak to nie sprawi klopotow podac jakis serwer na ktorym mozna by pobrac ta mape. Jesli taki gdzies istnieje

Pozdrawiam i czekam na jaki kolwiek email. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi 200 Mb do sciagniecia... jak sciągne całość to wrzucena szybki serwer.

Przez emule znalazłem bez problemów po tje nazwie co napisałeś. Tylko że już sciagam to 10 dzień....... :) komp 24/dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie. Jestem szczęsliwym posiadaczem Navary z fabryczna nawigacją. Samochód odebrałem w połowie stycznia 2008. Podobno mapa jest najnowsza i obejmuje dużą część Polski. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o pokrycie terenu to jest rewelacja są wszystkie najmniejsze dróżki. Ale jest kaszana z wyznaczaniem trasy. Wybierając najkrótszą trasę nawigacja zawsze wysnacza trasę okrężną. W 90% trasa najszybsza pokrywa się z najkrótszą co jest ewidentnie bzdurą. Np. wyznaczając drogę z Zielonej Góry do Poznania wyznacza najkrótszą drogę o 60 km duższą od faktycznie najkrótszej. Gdy zapodam punkt pośredni tzn. droga z Zielonej Góry do Poznania przez Wolsztyn mapa informuje że skalkulowanie przejazdu niemożliwe. Praktycznie czyni to mapę bezużyteczną. Co z tego że pokrycie Polski jest dobre jak algorytm pomija większość dróg. Dla mnie najkrótsza to najkrótsza droga a nie jakieś objazdy. Nadmiene tylko że mapa ma najkrótsza drogę w pokryciu bo gdy jadę z Zielonej do Poznania przez Wolsztyn wybierając najkrótszą drogę nawigacja uparcie przez całą droge każe mi zawracać i nadłożyć z 60km. Jadąć widze że droga jest w pamięci po nawigacja pokazuje że się po niej poruszam. Dlaczego ten badziew nie korzysta z tej drogi? Wie ktoś o co tu chodzi?

 

Witaj JACEK77,

czekam dopiero na swoją, więc nie wiem dokładnie jak działa navi w navarze. Ale z tego co jest w innych przypadkach, to sprawdź w ustawieniach programu czy nie masz ustawione omijanie dróg gruntowych, płatnych, autostrad itp. Może dlatego liczy "po swojemu" trasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc udało mi się sciągnąć tą mapę (12 dni to trwało:)

Odrazu zakupiłem polecaną przez was płytę Verbatim Wypaliłem i pokazało mapę :) dużo dokładniejszą... tylko że po około 1 minucie mapa wgrywa się od nowa.... ;/ i tak wkółko :)

Dokupiłem kolejne 2 płytki i wypałiłem je na innym kompie i obu nieczyta... DISC READ ERROR ... właśnie dokupiłem kolejnych 6 płytek róznych producentów.. zobaczymy czy uda mi się nagrać działającą wersje....

 

Jak ktoś ma jakiś patent który by ułatiwł sprawe to proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny rozmiar pliku:

 

v27.nrg - 6 139 309KB

 

zwykła płyta za cholerę nie da rady....

po spakowaniu Itsystem v27 - Carminat - 2007-2008.rar zajmuje 3,83GB

pozdro

 

[ Dodano: Sro 26 Mar, 2008 20:10 ]

sido,

 

na 99% jest to wina nagrywarki.

Musisz ustawiać na jak najwolniejszą prędkość nagrywania.

Ja do tego celu zakupiłem nową nagrywarkę Lite-on.

Kilka nissanków już jeździ na płytach z jej produkcji i wszystko cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zapomniałem napisać wcześniej udało mi się również wypalić na dotychczasowej nagrywarce tylko ze na płytce TDK.. działa szybko i sprawnie :) Może to i wina nagrywarki ale wkoncu się udało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem. Po prawie 2 tygodniach urlopu :D

O to super Sido jak przeslesz na serwer to spoko. Ja jak dotad caly czas probuje pobrac z emule mozesz napisac jaki typ dales? czy Obrazy CD czy Programy. i jaka metoda? Globalny (serwer), Kad siec czy FileDonkey (Web)? Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wrzuciłem na serwer. Chętnych po linka proszeo wiadomość na priv

 

Co do płytki to powiem ci szczerze ze niewiem od czego to zależy... :)

Kupielm różne na niektorych dzialalo ale cos sie przycinało albo nieykrywało płytki aż wkońcu najtańsza TDK w kopercie działa jak należy ;)

ok 6 płytek wypaliłem zanim się udało ;)

 

Musisz próbować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wielu kolegów pisze o sukcesie w ściągnięciu nowej mapy do nawigacji do Navary i jej reeeewelacyjnej jakości :one: . Czy ktoś z Kolegów może ją udostępnić wirtualnie na jakimś ftp-ie lub fizycznie do przegrania? Próbuję z muła ściągnąć i mam rewelacyjną prędkość dochodzącą do 6,05 kB/s co się przekłada na 8 dni z małym hakiem - nie wiem czy to wytrzmam!!! :/ Jeśli jest możliwy skrót - chętnie skorzystam. ;) Pozdrawiam wszystkich. Apropos słyszałem niedawno głupi dowcip o właścicielach Navary. Czemu się nie pozdrawiają na drodze podczas mijania? Wszyscy się i tak już widzieli rano w serwisie! No obrzydliwe łgastwo,które rozpuszcza zapewne jakiś zazdrośnik. Pozdrawiam wszystkich szczęsliwych posiadaczy Navary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wielu kolegów pisze o sukcesie w ściągnięciu nowej mapy do nawigacji do Navary i jej reeeewelacyjnej jakości :one: . Czy ktoś z Kolegów może ją udostępnić wirtualnie na jakimś ftp-ie lub fizycznie do przegrania? Próbuję z muła ściągnąć i mam rewelacyjną prędkość dochodzącą do 6,05 kB/s co się przekłada na 8 dni z małym hakiem - nie wiem czy to wytrzmam!!! :/ Jeśli jest możliwy skrót - chętnie skorzystam. ;) Pozdrawiam wszystkich. Apropos słyszałem niedawno głupi dowcip o właścicielach Navary. Czemu się nie pozdrawiają na drodze podczas mijania? Wszyscy się i tak już widzieli rano w serwisie! No obrzydliwe łgastwo,które rozpuszcza zapewne jakiś zazdrośnik. Pozdrawiam wszystkich szczęsliwych posiadaczy Navary

 

Poczytaj dokladnie wszystkie posty w tym temacie, a dokladnie kilka wczesniej. Sido napisal co i jak. Szukanie nie boli... Ehh... żal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokladnie wszystkie posty w tym temacie, a dokladnie kilka wczesniej. Sido napisal co i jak. Szukanie nie boli... Ehh... żal...

Poczytałem bardzo dokładnie kolego co Sido napisał . I niestety tylko napisał.. :D papier wszystko przyjmie. Od 2 dni wysyłam i na pw i e-maila i na gg mimo, że jest obecny jakoś nie odpowiada gdzie ten rzekomy "szybki serwer" - może to tylko wirtualny serwer ;) .... ehhh...myślenie nie boli....żal... takich bardzo cennych porad które niczego nie wnoszą do tematu. Pozdrawiam tego co to czyta dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pw nic od ciebie niedostałem... Ci co napisali to dostali i to jedyny sposob by dostać link... email i gg niewiele ci pomoże bo jestem tam przelotem.

Wierzyć niemusisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...