Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FAQ - Rozmiary części, zamienniki, patenty


Gość adam13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Ostatnio dodałem dwa głośniki pzry trzecim rząedzie siedzeń. Schowalem je za plastikowymi boczkami w miejscu gdzie są kratki na przepływ powietrza, w ten sposób ich nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Strona gdzie można znaleźć każdą śrubkę naszych (i nie tylko) autek http://www.japancars.ru/cat/nissan/ .

(oryginał po rosyjnsku :devil: ), wiec od razu również przetłumaczoną przez Google: http://translate.goo...cat%2Fnissan%2F .

 

Fajnie pokazane z możliwością łatwej kalkulacji zagadnienie doboru felg: http://www.felgi.pl/...ulator-et-felgi .

 

Jeszcze jeden kalkulator felg i pokazaniem wymiarów opon: http://rimsntires.com/specs.jsp .

Aby zobaczyć jak ułoży się nowa opona na nowej feldze w stosunku do starej, można zanaczyć i wkopiować poniższy adres do adresu w przeglądarce (przeglądarka na początku dopisze sobie http:// ):

rimsntires.com/specspro.jsp?item=Wheel-Tire size comparer&sw1=195&ar1=70&bd1=14&rw1=6.0&et1=45&sw2=205&ar2=55&bd2=16&rw2=7.5&et2=35&text1=&text2=

w adresie zmienić parametry na wymagane (w przykładzie jest zamiana felgi i opony typowej dla Sereny na oponę 205/55/R16 felga 7,5Jx16 ET35) i na koniec klepnąć Enter. Działa tylko przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki (ja mam IE8 i mi działa). Prawdopodobnie kilka parametrów powinno się dać zmienić na ekranie, ale przy większej liczbie zmian dostaniemy komunikat o wykupieniu sybskrypcji. Oczywiście po jej wykupieniu nie potrzeba już takich kombinacji :P.

Edytowane przez Markoni Rzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Swiatła długie w serence przełaczają się bez przekaźnika tylko poprzez przełacznik w kierownicy. Jest to czuły element który jest nienajlepszym rozwiazaniem w japonczykach. Rozwiazaniem problemu (np. w sytuacji gdy padł juz jeden styk długiego swiatła jest podpiecie przekaźnika (np. od 126p lub 125p ) pod działający styk i poprowadzenie zasilania przez ten przekaźni z drugiej strony. Zasilanie pobieramy z puszki bezpieczników po prawej stronie pod maską. Umnie tak działa na jednym styku już ponad 100tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,
Ostatnio wymieniałem tuleje stabilizatora w mojej Vanett'ce 2.3d z 2001.
Pokusiłem się o kupno tulei poliuretanowych dedykowanych do Patfindera, które kupiłem na stronie poliuretany.olkusz.pl
Póki co spisują się rewelacyjnie, nie trzeba ich rozcinać do montażu, a ich cena wyniosła coś koło 70 zł z wysyłką. Przy zamawianiu wybiera się twardość gumy oraz srednicę otworu w tulei - wybrałem miększy wariant tj. żółte z otworem 27mm. W zestawie jest instrukcja prawidłowego montażu oraz specjalny smar.

Owa tuleja już po montażu
https://drive.google.com/file/d/0B6GMiTb8PUDOS05hY0g1OC1QY2c/edit?usp=sharing

 

Zamawiałem dokładnie stąd http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan-pick-up-d22-pathfinder-r50-terrano-ii-r20-patrol-gr-y61-2002-tuleje-mocowania-drazka-stabilizatora-przedniego-2szt.html

Edytowane przez Maylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy moglibyście podać dokładne wymiary tulei resora... Z kołnierzem, średnice. Czy w środku ma być stalowa tulejka (te do żuka,poloneza są całe gumowe... po 1,70zł ????)

Czy wszsytkie tuleje są identyczne?

Przykłady poniżej:

 

post-85747-0-51094800-1414479437_thumb.jpeg

post-85747-0-80229400-1414479442_thumb.jpeg

Edytowane przez maciejbilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje są tylko gumowe bez tulejki. Nie są gładkie całe. Nie kombinuj, bo długo nie pojeździsz. Kup najlepiej oryginały Nissana, a jak nie znajdziesz, to tylko zamienniki japońskie. Zaoszczędzisz 10 zł. a za 3 miesiące będziesz i tak wymieniał jeszcze raz. Mamy to przetestowane. Co więcej to zamienniki japońskie są tańsze niż np. polskie z ted-gumu. Pamiętaj, że czop/śruba do tulei także musi być w dobrym stanie. Jak dostała w tyłek to trzeba ją wymienić.


Poczytaj tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/35325-serena-tuleje-resorw-16-b/?hl=%20tuleje%20%20resor%C3%B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest dokładnie jak pisze Diabeł - lepiej dorzucić trochę grosza żeby dłużej pojeździło. Kupując tańsze zamienniki zaoszczędzisz na materiale, ale uwież mi że to nic przyjemnego za chwilę zabierać się za naprawę tego samego - zaoszczędzone pieniądze stracisz na podwójnej robociźnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Może się komuś przyda ...oby nie :rolleyes:
Fotorelacja z naprawy/regeneracji zaworu/zaworka odmy (tzw. zawór PCV), czyli odpowietrzenia przestrzeni korbowej. Nr katalogowy części 11810-57Y00 (ew. 11810-57Y01). W serwisie Nissana stwierdzili, że dla Nissana nie jest już produkowany i że nie ma go w całej Europie. Na ebay-u ok 50 $ i raczej nie oryginał. Zaworek się nie domykał. Czy to pomoże na dolegliwość (nagle zaczął chwilami pić olbrzymie ilości oleju i kopcić, głownie na niskich obrotach i raczej chyba przy hamowaniu silnikiem) - zobaczymy.
01, 02 - spiłowałem do wielkości nakrętki 12 i przekręciłem - liczyłem, że się "otworzy", ale chyba zgrzewane było
03 - zawartość po otwarciu
04 - po naciągnięciu sprężynki (delikatnie, z czuciem!) zaworek może się nie układać osiowo, powinno być jak na fotce 05, a osiągnąć to można przez bardzo lekkie odgięcie samej podstawy sprężynki (fotka 06, część sprężynki z większą średnicą) w odpowiednią stronę
07 - po wyregulowaniu naciągu sprężynki - tu miałem największą zagadkę, bo nie wiem ile być powinno, zrobiłem wysunięcie ponad 1 mm - sprawdzałem jakość domykania po prostu dmuchając/ciągnąc powietrze po założeniu pierścienia
08 - pierścień ma chyba delikatny profil, ważne by go założyć odpowiednią stroną (tak jak było)
09 - składamy całość - rączką od starej chochelki po odpowiednim wygięciu posłużyła za uchwyt
10 - po nałożeniu żywicy epoksydowej, czyli czegoś w rodzaju np. poxiliny
11 - po lekkim związaniu i obróbce nożem
12 - po stwardnieniu i zeszlifowaniu

 

11810-57Y01_Fot01_.jpg

11810-57Y01_Fot02_.jpg

11810-57Y01_Fot03_.jpg

11810-57Y01_Fot04_.jpg

11810-57Y01_Fot05_.jpg

11810-57Y01_Fot06_.jpg

11810-57Y01_Fot07_.jpg

11810-57Y01_Fot08_.jpg

11810-57Y01_Fot09_.jpg

11810-57Y01_Fot10_.jpg

11810-57Y01_Fot11_.jpg

11810-57Y01_Fot12_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Do powyższego, bo edytować nie mogę :-(

 Poxilina nie wytrzymała, trzeba było zrobić fachowo, dobrze ze było komu zlecić. Przy czym, problem brania oleju w moim przypadku nie był w tym zaworku.

WP_20180821_15_54_35_Pro (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam prawie wszystkie części do Nissana Sereny, ponieważ kupiłem drugą na części. Jeśli ktoś coś potrzebuje to proszę o kontakt tel.  priv 601725955 od 08.00. do 16.00. Proszę powołać się na forum Nissana. Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie koledzy

Szukam części do Sereny 1.6b 97km 1997r. Głównie chodzi mi o rozrusznik, pompę wspomagania i lampkę w drugim rzędzie siedzeń. W środku jest cała rozwalona. Nie działa też nawiew z tyłu ale jeszcze nie ustaliłem przyczyny.

Jeśli odezwałem się nie w tym wątku to przepraszam.

Z poważaniem

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego! 🙂

Jeden z kolegów sprzedaje Serenę na części, możesz zadzwonić: 

Sam rozrusznik może warto oddać do regeneracji.

Lampkę jeśli już zmienisz, to warto kupić żarówkę ledową, nie będzie przegrzewała plastików.

PS.

Masz strasznie smutną minę na profilu, strach odpowiadać 😉

Powodzenia! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozrusznik u mnie w mieście jest "nieregerowalny" niestety. Mina nie odzwierciedla mojego pozytywnego usposobienia. Nie mogę wejść w ten link

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Kolegów. Mam do zaoferowania wszystkie części które mi pozostały od mojego Nissana Serena za jedyna kwotę 1000 zł.   Jest tego dość dużo wiec trzeba zabrać na przyczepkę lub dostawczaka.  Nie zależy mi na wybieraniu lecz na zabraniu wszystkich części lecz na zabraniu wszystkiego.  Najważniejsze części to wał, elektryka, alternator, Mc persony, skrzynia biegów, zaciski, drzwi, chłodnica , skraplacz, szyby boczne, hak, licznik, lampy, .elektryka, linki itp  tel. 601725955. Lokalizacja Szczecin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...