Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przyciemnianie szyb i lamp


Gość KupiDyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

od tygodnia jestem użytkownikiem nissana primery

(sedan) p10 z 1993 roku.Kolorek czarny chce teraz przyciemnić szyby (wszystkie boczne i tylnia)... czy może ktoś sie orientuje jaki jest koszt takiego zabiegu ?? jestem z Warszawy,czy zna ktoś moze jakis zakład w warszawie lub okolicach w ktorym taki zabieg jest w miare tani ??tylko nie chodzi mi o żadna fuszerka ... jeszcze jedna sprawa sa tylnie lampy,poniewasz kolor mojego 'bolidu' :P to piekna czern :) chciałbym przyciemnic tez tylnie klosze lamp(na czarno czerwone).czy wiecie moze jaki jest koszt takich przerobek i czy lampy bardziej opłaca sie samemu przyiemniac czy tez moze oddac je w rece wachowców ??

Jeszcze jedna rzecza jakiej teraz posdzukuje są alu-felgi .. Jaki będzie najlepszy rozmiar do p10??tak żeby fajnie wyglądały ale bez zbytniej utraty na komorcie i osiagach.. silnik to dwu-litrowy diesel (bez turbo:(( ) czyli jakies duże rozmiary raczej odpadaja ..Czy ma ktoś może jakies do sprzedania ?? albo moze znacie jakies fajne miejsca gdzie jest duży wybór i mogłbym sie zaopatrzyć w jakies fajne alu...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja Ci nie pomogę jeśli chodzi o zakłady w Wa-wie ale ceny ściemniania szyb powinny być mniej więcej takie

 

szyba tylnia ok. 150-250 zł

szyba boczna 100 zł

trójkącik 25 zł

komplet szyb (limuzyna) 600zł

komplet szyb (kombi) 800zł

komplet szyb (Van, Bus) ok. 800-1200 zł

 

podane ceny są cenami oriętacyjnymi i mogą się różnić

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyciemniania szybek to ja za swoją almerkę zapłaciłem ok 350 pln ale to było jakiś rok temu .Gośćie sprawnie i szybko to zrobili sporo folji do wyboru .Jednym słowem profesjonaloiści .

Jak coś to poszukam nr telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zapłaciłam 350, a mam wersję 5D......tak więc widać rozbieżność cen......musisz popytać, żeby za dużo nie zapłacić.....niom i proponuję nie robić zbyt ciemnych szyb, bo już niedługo każda stacja kontroli ma mieć mierniki do pomiaru poziomu przepuszczalności szybek ;-) a szkoda, żeby kasa poszła w las ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z firm która to robi dobrz (ja tam nie robiłemrobił mój znajomek i byłzadowolony) ul. Wólczyńska 55, 01-908 Warszawa

filia: ul. Sowińskiego 22A, 01-251 Warszawa firma to FOlszyb :wink:

biuro@afs.pl

/0*22/ 834-96-92

/0*22/ 836-68-12

0-602-369-997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dymią szyby ? i ile to kosztuje, bo jakoś do folii nie mam przekonania.

 

Piecują chyba tylko w Zielonej Górze, a dokładniej w jakiejś pobocznej miejscowości ( nazywa się Zielonka bodajże ).

Poszukaj na forum, był już temat przyciemniania piecowego. Generalnie wg. mnie nie warto.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dymią szyby ? i ile to kosztuje, bo jakoś do folii nie mam przekonania.

 

Ja powiem tak. Jak kupisz folie w zwykłym sklepie motoryzacyjnym i zapłacisz za rolkę około 30 zeta to faktycznie lepiej sobie darować ściemnianie nią.

 

Folie mają dużo walorów użytkowych jak np. zapobiegają płowieniu tapicerki samochodowej czy chronią mienie prywatne w aucie, przechwytują promienie UV.

 

Zalet między innymi poprawiają skuteczność działania klimatyzacji, zatrzymują energię słoneczną na zewnątrz do 60-70%, utrzymują chłód samochodu nawet w największy upał.

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej Almerce przyciemniłem w firmie Galeria Tonów w Wawie i polecam tę firmę robią dobrze, mają duży wybór folii ceny konkurencyjne ja zapłaciłem 300 zł, za przyciemnienie tyłu wersja 3D, ale bylo to rok temu więc mogło się coś zmienić.

Jeśli chodzi o przyciemnienie przednich bocznych to nawet w/w firmie doradzili mi aby nie przyciemniać ponieważ czepia się policja oraz na przeglądach mogą być problemy nawet jeśli szyby zostaną przyciemnione najjaśniejszą folią.

Ja mam przyciemnione czarną folią która w nocy nie ogranicza widoczności :) ale w nasłoneczniony dzień jednak mogłaby być nieco ciemniejsza :?

 

Nie polecam kupować folii w marketach, na giełdach itd. są nic nie warte...

 

Piecowe przyciemnienie jest dosyć kosztowne :( , ale można wtedy przyciemnić wszystkie szyby.

Problemem jaki niesie za sobą przyciemnienie piecowe jest np. wycięcie szyb tych które są wklejane, i po przyciemnieniu ponowne ich wklejenie.

Oczywiście wycięcie jak i wklejenie szyb jest wliczone w koszty, koszt przyciemnienia wszystkich szyb w Almerze 3D to 1.200 zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ja w swoje Almerce ma ściemnione też przody od 1,5 roku i miałem parę razy kontrolę.W popżednie ALmerce też miałem Przyciemnione i ani razu nie miałem problemu. A zatem Fart albo łaskawośc Po..... :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecowe przyciemnienie jest dosyć kosztowne :( , ale można wtedy przyciemnić wszystkie szyby.

 

A z czystej ciekawości, widziałeś kiedyś przyciemnione piecowo do dozwolonej przepuszczalności światła szyby? Efekt zdecydowanie niewart tych pieniędzy...

 

WItam ja w swoje Almerce ma ściemnione też przody od 1,5 roku i miałem parę razy kontrolę.W popżednie ALmerce też miałem Przyciemnione i ani razu nie miałem problemu. A zatem Fart albo łaskawośc Po.....

 

No to Twoja dobra passa Może się skończyć... Lada dzień Władza zacznie wozić ze sobą testery. Poza tym każda stacja diagnostyczna ma obowiązek wyposażyć się w coś takiego. Jeździj póki możesz ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czhyba ostatnio w AŚ napisali, że fabrycznie przyciemniona przednia, boczna szyba ma przepuszczalność promieni rzedu 73-75%, w przepisach wymagane jest minimum 70% przepuszczalności dla tych szyb. Więc folie na przednie odpadają, a piecowe ściemnienie szyby o 3 czy 5% to zupełna bzdura. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na własne oczy auta z tak przyciemnionymi szybami, rozmawiałem tylko z osobami które robią coś takiego, właśnie w Zielonej Górze oraz w firmie współpracującej z Zieloną Górą a mieszczącej się w Wawie na temat przyciemniania usłyszałem plusy minusy i np. jednym z nich oprócz dość wysokiej ceny i konieczności wycinania szyb było to że, preparat który jest napylony na szybę wchodzi w reakcję ze śliną psa, w związku z tym że moje czworonogi dość często zabieram ze sobą a one lubią patrzeć przez szybę co za tym idzie często dotykają pyskiem szyb, zrezygnowałem na dobre z usługi piecowego przyciemniania.

Na szyby przyciemnione w ten sposób otrzymujesz homologację, więc problemy z policją i przeglądami są wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnianie przednich szybek jak najbardziej ma sens gdy chcemy utrudnić złodziejowi dostanie się do wnętrza auta, i przy ewentualnej stłuczce zaoszczędzimy sobie sprzątania w środku, przednie boczne szyby mają najczęściej 25%, czasami 20% ściemnienia, więc można ściemniać je zgodnie z panującymi w naszym kraju przepisami gdyż istnieją folie ściemniające 5 %. I w takim przypadku nikt się nie doczepi na pewno.

 

Co do metody piecowej to mnie osobiście się to nie podoba, przede wszystkim to odklejanie szyb i cena.

 

Dobrze zamontowana folia i dobrej jakości na pewno wygląda estetycznie i jest trwała

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na własne oczy auta z tak przyciemnionymi szybami, rozmawiałem tylko z osobami które robią coś takiego, właśnie w Zielonej Górze oraz w firmie współpracującej z Zieloną Górą a mieszczącej się w Wawie na temat przyciemniania usłyszałem plusy minusy i np. jednym z nich oprócz dość wysokiej ceny i konieczności wycinania szyb było to że, preparat który jest napylony na szybę wchodzi w reakcję ze śliną psa

I nie tylko. Z tłuszczem z ludzkich palców też. Szyby przyciemniane piecowo wymagają bardzo częstego przecierania. Każde dotknięcie pozostawia bardzo wyraźny ślad, dość ciężko zcieralny na sucho.

Na szyby przyciemnione w ten sposób otrzymujesz homologację, więc problemy z policją i przeglądami są wykluczone.

To napewno tak, ale jak już wspomniałem przyciemnienie do zgodnego z przepisami poziomu daje efekt bardzo nieznacznego przyciemnienia. Niektóre auta fabrycznie mają takie szyby. Szkoda zachodu i pieniędzy.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zecydowałem się przyciemnić przednich bocznych szyb po wyjaśnieniu mi przez osobę, która przyciemniała mi szyby że żadna folia przyciemniająca szyby nie spełnia norm aby można było bez obaw przyciemnić przednie boczne szyby, więc mógłby je przyciemnić, naciągając mnie tym samym na podwójne koszty najpierw za oklejanie folią a potem po ew. zabraniu dowodu rej. przez policję lub stację diagnostyczną podczas przeglądu, na zerwanie foli.

Poza tym, żadna ceniąca się firma nie wyda homologacji na oklejone przednie szyby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czhyba ostatnio w AŚ napisali, że fabrycznie przyciemniona przednia, boczna szyba ma przepuszczalność promieni rzedu 73-75%, w przepisach wymagane jest minimum 70% przepuszczalności dla tych szyb. Więc folie na przednie odpadają, a piecowe ściemnienie szyby o 3 czy 5% to zupełna bzdura. A szkoda.

 

dokładnie, więc przy tzw. zielonych, lekko przyciemnionych przednich bocznych szybach, folia, nawet ta najjaśniejsza odpada całkowiecie, piecowe w zasadzie też, bo po co wydawać taką kasę na leciutką zmianę koloru....ale to według uznania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, żadna ceniąca się firma nie wyda homologacji na oklejone przednie szyby!

Święta prawda.

A tak na marginesie, ja nie próbuję pokazać wyższości folii nad piecem, bo odniosłem wrażenie, że tak Ci się wydaje. Ja sam zrezygnowałem z jakichkolwiek folii na szybach bo jestem zwolennikiem teorii, że albo wszystkie, albo żadne. Nawet nie muszę mieć bardzo ciemnych, wystarczyłoby mi lekkie przyciemnienie, ale na wszystkich szybach, bo sam tył mi źle wygląda. Z przyczyn jednak w tym wątku wyłuskanych zaniechałem tego.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie wygląda teraz Malina, jest przyciemniona do połowy,na początku miałam straszne nerwy, bo rzeczywiście nie wygląda to najlepiej, ale......zaczynam się przyzwyczajać, bo niestety nie mam wpływu na to, że nie można mieć folii na przednich szybach, poza tym będzie malała liczba aut całkowicie przyciemnionych, ...ale... po drugie.....pocieszam się, oglądając reklamy fur w Stanach.....dokładnie tak samo wyglądają.....folia od połowy.....marne pocieszenie....ale zawsze coś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz nic nie rozumie z tego wszystkiego. Rozmawialem Wczoraj ze znajomym policjantem i mowil ze boczne szyby przednie mozna przyciemnic ale jak będą miały 75% przepuszczalnośći i wtedy żaden policjant nie poże sie doczepic, tak samo jest z przeglądem, nie mogą nie zrobić przeglądu.Najlepsze jest to że w/w policjant jak sobie przyciemnil swoją doroszke to z tyłu i z przody ma mocno przyciemnione i mowil ze w razie jak ja bym sobie to zrobił to mam sciamniac i zgonic na to że jak kupiłem auto szyby były już przyciemnione... co o tym sądzić to sam już nie wiem. A z tym dymieniem szyb to napewno sobie dam spokój bo za drogi biznes.

a lampy tylnie mam przyciemnione ale jakoś nie polecam. Szczególnie w nocy przy cofaniu mało co widac w lusterkach.

Chyba ze sie człowiek przyzwyczai.

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz nic nie rozumie z tego wszystkiego. Rozmawialem Wczoraj ze znajomym policjantem i mowil ze boczne szyby przednie mozna przyciemnic ale jak będą miały 75% przepuszczalnośći i wtedy żaden policjant nie poże sie doczepic, tak samo jest z przeglądem, nie mogą nie zrobić przeglądu.Najlepsze jest to że w/w policjant jak sobie przyciemnil swoją doroszke to z tyłu i z przody ma mocno przyciemnione i mowil ze w razie jak ja bym sobie to zrobił to mam sciamniac i zgonic na to że jak kupiłem auto szyby były już przyciemnione... co o tym sądzić to sam już nie wiem. A z tym dymieniem szyb to napewno sobie dam spokój bo za drogi biznes.

Dobra, a teraz powiedz czego nie zrozumiałeś, bo to co powiedziałeś całkowicie pokrywa się z tym co my powiedzieliśmy. Wolno przyciemniać przednie szyby tak, żeby miały 75% przepuszczalności światła, ale trzeba pamiętać, że fabrycznie szyby mają około 80-85% przepuszczalności światła, więc policz sobie jaką folię wolno Ci nakleić i wyobraź sobie efekt takiego zabiegu. Niemal żadnego przyciemnienia.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że w/w policjant jak sobie przyciemnil swoją doroszke to z tyłu i z przody ma mocno przyciemnione i mowil ze w razie jak ja bym sobie to zrobił to mam sciamniac i zgonic na to że jak kupiłem auto szyby były już przyciemnione...

 

mam w rodzinie policjanta i wiem z doświadczenia że oni praktycznie zawsze potrafią się wytłumaczyć.

przeciętny driver może mieć spory problem szczególnie jeśli trafi na upierdliwego gliniarza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w meli przyciemnione szyby i w rogu wyciety kawałeczek 2 cm na 0,5 cm w którym jest wklejona homologacja. Mogą mi cmoknąć. Inna sprawa, że ze względów bezpieczeństwa mam wyklejone tylko boczne tyle i tylną szybę. za całość zapłacilem w autoryzowanym serwisie 3M 350 zł. i koleś się jeszcze musiał trudzić ponieważ wygięcie tylnej szyby nie pozwalało po prostu nakleić całego płata i musiał kombinować jak tu zrobić, zeby mu upierdliwy klient (czyli ja) nie przyczepił się do spieprzonej roboty. I tak kombinował, ze łączenie płatów idzie idealnie po nitce ogrzewania szyby tylnej i śladu nie ma, że to jest gdziekolwiek łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...