Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Problem ze sprzeglem


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek_83

Oj ja sie mam z ta moja Primerka :D Chcialbym sie dowiedziec czegos odnosnie sprzegla.Jak wrzucam bieg i puszczam pedal sprzegla to zaczyna lapac dopiero przy samym koncu :? Czy cos nie jest do wymiany?Czy mozna jakas podciagnac to sprzeglo,zeby wczesniej lapalo?To jest sprzeglo hydrauliczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz linke sprzęgla, może jużjest do wymiany... pod maska zobacz na linke, normalnie jest takie pokretełko, którym mozna linke naciągać bądz też luzowac, moze to cos da. Linke powinienes bez problemu znalesc pod maska . szukaj przy lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
Sprawdz linke sprzęgla, może jużjest do wymiany... pod maska zobacz na linke, normalnie jest takie pokretełko, którym mozna linke naciągać bądz też luzowac, moze to cos da. Linke powinienes bez problemu znalesc pod maska . szukaj przy lewej stronie.
Ok,dzieki za rade.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adasko240

Alo alo. Czegoś tu nie kumam. jeden opisuje problem ze sprzęgłem i podkreśla że sprzęgło ma hydrauliczne to drugi każe mu podciągnąć lub popuścić linke sprzęgła :shock: :?: :?: :?:

Pytanie: gdzie sens a gdzie logika?

W sumie moge sie mylić bo mam automat, ale nie wydaje mi sie.

Ale jeżeli sprzęgło zaczyna ci brać na samej górze i sie slizga to masz do wymiany tarcze sprzęgła, docisk i łożysko oporowe. tzw; sprzęgło kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

W P10 nie bylo sprzegla hydraulicznego.Jesli lapie Ci na samej gorze, to sprobuj poluzowac linke (odkrecic nakretke przy skrzyni biegow).Jesli to nie pomoze to masz sprzeglo do wymiany.Powinno sie wymieniac cal sprzeglo ale jak nie masz kasy to mozesz sama tarcze wymienic, ale to sie wiaze z tym ze za niedlugo moze Ci pasc docisk i lozysko i znowu bedziesz musial sciagac skrzynie biegow.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alo alo. Czegoś tu nie kumam. jeden opisuje problem ze sprzęgłem i podkreśla że sprzęgło ma hydrauliczne to drugi każe mu podciągnąć lub popuścić linke sprzęgła :shock: :?: :?: :?:

Pytanie: gdzie sens a gdzie logika?

 

A nie zauwazyłeś znaku zapytania na koncu postu ???

 

 

a po co wykrecac nakretke przy skrzyni biegów??

ja wymienialem linke od sprzęgła i nic nie wykrecalem od skrzyni

założylem tam gdzie powinno naciagnelem zeby weszło podkręciłem linke i chodzi

 

hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprzeglo nie slizga to dobrze jest....

 

Linke masz pod akumualtorem odrazu zaraz wykrec neico ta duża okragla nakretke - palcami idzie a ptoem zakontruj od góry ta 10tką...

 

Powinieneć usatwić tak zeby na pedale był minimalny luz.

Ciekawą sprawą jest ze mozna poluźnić nieco wiecej ale na tyzle zeby dochodzilo do pelnego wysprzeglenia a nastlenie zmienjszyc luz na pedale po przez wkrecnie znajdującej się nad nim sroby 14 ktorej wkrecanie bedzie powodowalo zblizanie sie pedalu sprzegla do podlogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sobie sprzegło sportowo usatwić - czyli zeby pedał mial ok 4cm skoku i zeby sprzeglo delikatnie juz bralo 1cm po puszczeniu pedała - choroni to lożysko oporowe bo nie dostaje tkich sil jak przy normalnym ustawieniu :D

 

A kolejna kożyśćto to ze pedał o wiele lżej bedize chodzić bo w mniejszym stopniu bedizemy nim oddzialowywać na sprerzyny w docisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość danielvlv

[p11/wp11]

 

ile pojedzie na tym sprzegle?

podciagnalem linke i sprzeglo bierze nizej niz wczesniej, ale tez blisko momentu kiedy zaczyna sie skok jalowy, przy zmianie biegow przy wysokich obrotach sprzeglo troche drzy

 

 

silnik 2 litry, nie wiem czy wymieniac przed wyjazdem za granice ok 5 tys km

 

 

w ogole ile wytrzymuja seryjne sprzegla w primerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...