Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] lozysko alternatora


Gość lukers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie mam pojecia kiedy sie uporam z wszystkimi problemami - musze zrobic wycene.

Teraz dreczy mnie huczace lozysko alternatora - czy i za ile mozna kupic lozyska i ile biara za wymiane a moze dalbym rade sam.

Moze wiecie gdzie kupic w lublinie.

Pozdrawiam

Lukers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adasko240

Właśnie. ktoś kto nigdy tego nie robił może mieć problem. dla wiadomości, łożyska w alternatorze są dwa i do jednego z nich może być problem i bez ściągacza sie nie obejdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

łożyska powinienes najlepiej zdjąc sciągaczem ale jak nie masz to możesz spróbowac wsadzis wirnik alternatora do zamrazarki i po wyjęciu lekko np ciepłą szmatka lub zapalniczką (w końcu i tak do wywalenia) ogrzac łozysko

 

powinno odpuścić

 

dawaj łozyska najlepiej SKF lub FAG sa drozszę warto

i powinno sie dac z luzem promieniowym C3

kryte RS

np 6210 C3 RS czy tam 6010 C3 RS (nie wiem dokładnie jakie sa tam)

ale może byc tez zwykłe kryte ZZ

ale pamietaj o producencie warto dopłacic 8-10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

Mozna zdjac lozyska bez sciagacza.

I tak do wyrzucenia wiec mozna je zniszczyc, ja najpierw wydlubywalem kuleczki potem szliwowalem wewnetrzny pierscien a jak wystarczajaco byl zeszlifowany to lekkie pukniecie i pekal

 

Co do nitowania

Nity ROZWIERCIC, podczas scinania moze peknac obudowa a tego nie chcemy i oczywiscie zanitowac W kazdym sklepie mozna odpowiednie nity kupic

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość Mariusz Stysiał

pewnie ze da rade tylko takie naprawy zostawiam profesjonalistom w rzeszowie i okolicach jest to BENDIKS robili mi alternator jak sie pozniej okazalo ze starego zostala tylko obudowa koszt to ok200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...