Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 Pulsar - reanimacja


Gość ratyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

 

Drugi dzień śmigam z nowym GA15DE, niby wszystko w porządku, ale...

Dalej obserwuje biało-siwy dym +dziwny zapach spalin (właściwie paliwa) gdy przygazuje np na parkingu

Przy niskich obrotach jest oki, ale np. na 3ce doszedłem do 6500rpm i dalej nie chciał się zebrać, generalnie na wysokich obrotach jakby był ospały

 

Sonda teoretycznie podaje jakieś napięcie i w ogóle niby wszystko cacy, tylko jakoś powoli kończy mi się cierpliwość. Ma ktoś pomysł jak to ruszyć?

 

Aha, podczas próby sprawdzenia ile samochód poleci na 3ce, przy 140km/h padł licznik, DRUGI licznik, najpierw nie zaliczał kilometrów, a teraz po prostu się wyłączył (spalił?), poprawiłem wszystkie luty i nic.

 

Pozdrawiam

Adam

 

[ Dodano: Sro 02 Sty, 2008 15:34 ]

Po przejściach z zegarami (działają już), pomyślałem że fajnie byłoby mieć działające spryskiwacze, przednia pompka okazała się spalona całkowicie, tylna jak najbardziej w porządku, tylko wężyk zatkała ciecz konsystencją przypominająca mydło w płynie.

Hah teraz najlepsze, pisałem, że samochód kopci, zmieniłem sonde bo była jednak uwalona, tzn. podawała napięcie, ale tylko wtedy gdy miała na to ochotę ;) Po tygodniu jazdy na "nowym" silniku, coś mnie tknęło żeby sprawdzić poziom oleju, no i dolałem tak z 0.7 litra, dziś minął drugi tydzień i podjechałem pokazać irolowi jaki to zajefajny silnik mi zamontował, dolał następne 0.7 (cholera silnik-alkoholik ;) ), podrapał się po głowie i stwierdził żebym za tydzień przyjechał "jak będzie brał olej to wymienimy", no łaski mi nie robi, gwarancja jest gwarancją...

 

W najbliższych planach mam wymianę kół i teraz się zastanawiam czy wrzucić 15 czy 16cie cali, jeździ ktoś na 205/45/16 czy czymś podobnym? Samochód obniżony stąd moje wahanie.

 

Wie ktoś może czy hamulce tarcze +zaciski z wersji GTI R podejdą bez problemu?

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

205/45R16 to nieco za duże jak na almerę powinieneś mieć 195.45R16 tragedii nie ma nawet na polskich drogach za to wóz prowadzi się jak gokard, jest twardo ale za to niesamowita reakcja na ruchy kierownicą...

 

Co do silnika to pakuj odrazu 1,6 i przestań się rozdrabniać, silnik znacznie popularniejszy i sporo żwawszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zostanie wymieniony, 1.5wpada znowu, z 1.6 jest taki problem, że trzeba zmienić papiery, i to już ubezpieczalnia może podciągnąć pod tuning, nie chcecie wiedzieć ile to kosztuje ;)

 

Coobcio 195/45R16 brzmi bardzo rozsądnie i takie też będzie... soon ;) wkrótce też będzie do Ciebie PM

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam po dłuższej nieobecności, silnik wymieniony na nowy, jestem w stanie nawet uwierzyć że ten który mam obecnie nie ma przejechanych 50tyś mil. Niestety po dwóch dniach jazdy kiedy wymieniłem kable WN(BluePrint - słyszał ktoś?) i świece NGK padł alternator, za nowy krzyknęli 360e więc podziękowałem, na szrocie 35e tylko musiałem sobie sam go wymontować. Później wzięło mnie na wymianę zawieszenia, w zasadzie nie miałem wyjścia, amortyzatory gazowe "KYB" +sprężyny "KILEN" +nowe odboje , zabolało jak cholera, ale było warto ;) skacze jak kangur :) Do tego doszła jeszcze wymiana tarcz i klocków z przodu, nie wiedziałem co podejdzie plug and play więc wrzuciłem standard. Jako że mój portfel schudł nieco, na felgi i opony z górnej półki już nie starczyło, wpadną Wolfrace-y 15ki i opony 195/50. 28go marca wybieram się nim do kraju, muszę zrobić wydech, myślę o sportowym kacie no i czeka mnie malowanie. Kuba masz ochotę trochę przy nim pogrzebać jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...