Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Śruby zabezpieczajace alufelgi


Gość elcoruso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elcoruso

Jak w temacie. Interesuje mnie jak to wogóle wyglada, czy zakladając felgi na takich śrubach mam pewnosć, ze nikt mi ich nie podp...rowadzi :?: Bo mnieszkam w takim miejscu, ze nie zdziwilbym sie jakbym kiedys rano zastal moja klamerke na ceglach :shock:

Prosze o jakies konkretne odpowiedzi, bo nie wiem czy jest sens wogole kupować felgi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak? kupujesz felgi z kompletem śrub do tego dokupujesz śruby zabezpieczające w odpowiednim rozmiarze i dajesz po jednej sztuce na kazde koło. W ten sposób masz 3 śróby normalne a 4 z jakąś dziwną kompinacją klucza. To jest taka nasadka naśrubę, która drugim końcem pasuje do wymiaru twojego klucza do kół. Dla uprzykrzenia życia możesz też kupić większą śrubę ale to się wiąże z wożeniem 2 rodzajów kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mnieszkam w takim miejscu, ze nie zdziwilbym sie jakbym kiedys rano zastal moja klamerke na ceglach :shock:

 

:lol: To ja mieszkam w lepszym, ale wiem o czym mówisz. :lol:

 

Ogólnie kwestia jest taka, że dostajesz komplet 4 śrub o "unikalnym" kształcie końcówki. Do tego taką przedłużkę do klucza, żeby je odkręcać przykręcać. Z tego co wiem to kombinacji tych śrub każdy producent ma około 200- 300. Więc teoretycznie nie dużo, ale chyba wystarczająco.

 

U mnie do felg jest komplet fabryczny i jak na razie nikt mi niczego nie ukradł.

 

PS Kiedyś dawno temu, byłem nad morzem i widziałem pod jakimś ośrodkiem wypoczynkowym Primere P11 na felgach takich jak moje, tylko, że piętnastakch. W owym czasie robiły wrażenie. Następnego dnia ta sama Primera stała na cegłach :shock: , nie wiem czy ktoś pożałował na nakrętki, ale widok nie był przyjemny, a dla właściciela tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno kompletu nowych felg to wydatek od 1500 zł do ... :shock: Trochę szkoda, zeby potem ktoś niepożądany stał sie ich nowym właścicielem. A zakup kompletu śrub zabezpieczajacych to przedział 50 - 100 zł. Ja kupiłem zabezpieczenia AEZ za 60 zł (dwa lata temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso
:lol: To ja mieszkam w lepszym, ale wiem o czym mówisz. :lol:

Na Podzamczu to wogole balbym sie miec auto bez garazu!

 

P.S. Moj kolega mi mowie, ze jak chce jakies felgi to mam pokazac kolesiom które auto na Podzamczu i jaki nr rejestracyjny tylko, ale nie o to mi chodzi - juz ten temat przerabiany byl na forum, wole kupic od kogos używane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa i minusy tych srub ostatnio mojemu koledze wyrobilo sie gniazdo na klucz na takiej srubie zabezpieczajacej i nie dalo sie odkracic bez spawania:( wiec magik musial dospawac do sruby kawalek przedluzki i tak to odkercic. Alez z tym cudowal (aby nie soalic opony i felgi i nie bylo latwo sie do czegos przyspawac) ale dalo rade wie c mysle ze warto zainwestowac w wyrob dobrej jakosci(firmy tamtych srub nie bardzo pamietam). To tez trzeba rozwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Naszczescie nie musze sie o to martwic. Moje ubezpieczenie pokrywa taka ewentualnosc :wink:

 

 

No tak, ale w sumie czekanie na wypłacenie kasy i ogólna zabawa z ubezpieczycielem też jest troche uciążliwa więc moim zdaniem skoro można tego uniknąć to chyba raczej warto, a każde zabezpieczenie mimo wszystko wydłuża czas potrzebny na szybką i niezapowiedzianą zmianę właściciela felg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym pięknym kraju wszystko możliwe.... tak też jest ze śrubami zabezpieczającymi.

Mianowicie, nie stanowią one większego problemu dla kogoś kto chce ukraść koła i zna się na robocie, a polak potrafi 8)

Ostatnio kolega w Seacie Toledo zgubił oryginalną końcówkę od zabezpieczenia, pojechał do ASO aby dokupić tam powiedzieli że nie mają i będzie problem z dopasowaniem, więc kolega pojechał do brata który ma warsztat, tamten nabił na owe zabezpieczenie klucz i odkręcił śrubę w kilka minut, to jest jeden przykład.

Drugi, kolega w Renault Lagunie złapał gumę i przystąpił do zmiany koła po odkreceniu 4 śrub okazało się że nie ma specjalnej końcowki do zabezpieczenia bo ta została w garażu, więc zadzwonił po Assistance Renault, przyjechał Pan który miał wiele różnych końcówek ale żadna z nich nie pasowała więc nabił klucz na to zabezpieczenie i odkrecił koło :)

Więc osoby które zajmują sie tego typu kradzieżami mają sposoby na każde zabezpieczenie.... fakt faktem że w jakiś sposób jest to utrudnieniem.

To tak jak dobry alarm nie uchroni przed kradzieżą auta, tak też zabezpieczenia przed kradzieżą kół...

Sam co prawda mam zabezpieczenia, ale to działa tak naprawdę w taki sam sposób jak migająca dioda od alarmu w środku auta.

Najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie kół, ale to dotyczy tylko tych którzy wykupują polisę AC, moje koła (nawet te 15" które sprzedałem były ubezpieczane, tym bardziej że 17" Zendera które czekają w garażu na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem oryginalne nissanowskie śruby na felgach, a że chłopak jestem roztropny to końcówke zgubiłem. Pojechałem do serwisu z kodem końcówki (bo każda śruba zabezpieczająca takowy ma), ale krzykneli mi 1000 zeta za dorobienie. Tak więc zdjąłem je sam. Nie powiem jak bo mógłby czytać to ktoś nieporządany a nie chce podpowiadać pomysłów jakimś su***synom.Chodzi mi tylko o to że jak napisał Piotrek jest to do załatwienia...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też się przymierzam do kupna czegoś takiego.

Widzę że przed kupnem muszę się sporo naoglądać i przyjrzeć, które mają sens serio mnie zabezpieczyć przed cegłami :P

Ma ktoś rady i pomysły gdzie tego szukać w okolicach Wawy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja też się przymierzam do kupna czegoś takiego.

Widzę że przed kupnem muszę się sporo naoglądać i przyjrzeć, które mają sens serio mnie zabezpieczyć przed cegłami :P

Ma ktoś rady i pomysły gdzie tego szukać w okolicach Wawy ??

 

Kiedyś był taki sklep na Kruczej przy Wilczej, kupowałem tam do golfa. Chyba gdzieś się przenieśli lub zlikwidowali i teraz mam też problem gdzie kupić do nisski.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę właśnie sęk w tym że nie chcę "typowych" zabezpieczeń, które są ogólnodostępne.

Wiesz jak to jest Piotrek u Nas.

Chcę choć trochę czuć się bezpieczniej, żeby postawić auto w Wawie i nie myśleć tylko o tym żeby wrócić do auta.

 

P.S Fajnie że poruszyliście ten temat, bo wczoraj założyłem felasie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chciabyś choć w 90% być spokojniejszy, ale chyba nie ma takich zabezpieczeń.

Najbardziej popularne to chyba te polskie firmy Królak, produkowane w Radzyminie koło Wawy.

ale ceny mimo że u producenta to są takie jak w sklepach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Jak w temacie. Interesuje mnie jak to wogóle wyglada, czy zakladając felgi na takich śrubach mam pewnosć, ze nikt mi ich nie podp...rowadzi :?: Bo mnieszkam w takim miejscu, ze nie zdziwilbym sie jakbym kiedys rano zastal moja klamerke na ceglach :shock:

Prosze o jakies konkretne odpowiedzi, bo nie wiem czy jest sens wogole kupować felgi?!

mam zwykle polskie zabezpieczenia na moich aluskach i nie martwie sie o kola, kiedys zgubilem kluczyk do takego zabepzieczenia i zeby zdjac kolo zajelo mi to ok 30 min przy waleniu mlotem i innych narzedzi...stad wiem, ze zlodziej nie ruszy, bo zrobilby za duzy halas :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trza wziąc spawarke kawalek pręta i ładnie zruby zespawac:P :lol::lol::lol: to nieruszą:P

albo zeby ich pomęczyc to 3 komplety srob zabezpieczających ,

tak myslałem o kupnie jakis felg do autka , ale na te polske dziury to tragedia:P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kupowłem w Nissanie, ale jak poszukiwałem ich producenta żeby mi dorobili główkę to natrafiłem na firmę która mieści się na Puławskiej jak dojeżdża się do Piaseczna. Nie pomogli mi w prawdzie bo nie był to ich wyrób, ale mieli sporo innych modeli. Jak chcesz to mogę się dowiedzieć o jakiś konkretniejszy do nich namiar.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam na rezultat twich poszukiwań. po swietach sie dowiem w elit na łopuszańskij w wawie czy przypadkiem nie maja. też potrzebuję do swojej primerki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...