Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płyn hamulcowy w chłodnicy?


Gość Scyzor

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ojciec właśnie z roztargnienia zrobił bardzo ciekawy eksperyment. Nalał do chłodnicy około 200g płynu hamulcowego. Czym może grozić zwlekanie ze spuszczeniem płynu i zalaniem świeżym? A może niczym? :P

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

Ciekawy eksperyment

temperatura wrzenia Dot-4 jest okolo 260 st C ale.....

- niezbyt dobrze wplywa na aluminium (korozja aluminiowych zaciskow)

jak sa to 2 setki to raczej mocno rozcienczony (plyny hamulcowy i chlodniczy) maja podobna baze. Plyn hamulcowy złuszcza lakier więc wszystko co malowane nie bedzie zadowolone ;)

Rozmawiam z chemikiem teraz, twierdzi ze sie wymiesza, ale przy tym stezeniu to tak jakby przeziebiony do basenu nasikał. Reagować ze sobą nie powinny.

A co do roztargnienia mniej wiecej 14 lat temu moj ojciec chcial do oleju w silniku plyn chlodniczy lac , w pore zdazylem go powstrzymac ;). Po prostu nie mogl zmnalezc wlewu do chlodnicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POwiem tak. Płyn hamulcowy jest moim zdaniem żrący. Tzn mi w Hondzie ciekła pompa ABS-u i płyn kapał na wahacz to zeszła całą farba z niego wygryzło wszystko do gołej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Wlasnie podobno plyn jest zracy ale mi pare razy kapnelo na lakier i nic (oczywiscie od razu starlem szmatka) i moze dlatego nic sie nie stalo.Ale jak kolega wyzej napisal ja bym wymienil plyn i spal oraz jezdzil spokojnie.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój teść miał podobny pomysł a więc wlał do układu chłodzenia płyn do spryskiwacza(wartburg 1.3) zapuścił silnik i za chwilę zaczęła walic piana spod korka i innymi możliwy dziurami. Dopiero wtenczas chwycił za pojemnik i przeczytał, że to jest płyn do spryskiwacza. Okularów nie wziął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...