Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Na światłach silnik zgasł i już nie chce ruszyć


Gość Tom79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Na początek proszę o wyrozumiałość jako że jestem tu po raz pierwszy. Od paru tygodni gnębi mnie powtarzający się problem. Almera N15 a.4 kiedy zatrzymuję się na światłach l nie mogę ponownie odpalić. To samo dzieje się kiedy podjadę do sklepu i zostawię go na kilkanascie minut na parkingu, również muszę walczyć aby odpalić. Palą się kontroli check engine, i akumulator.

Do tej pory mechanik zmienił mi na nową sondę lambda i jak twierdzi sprawdził kable. ale problem się powtórzył już na drugi dzień po odbiorze auta z warsztatu. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek wróć do warsztatu powiedz panu żeby sobie sądę wykręcił i zabrał po czym niech Ci odda kasę bo tym sposobem można pół samochodu wymienić :D sprawdź miernikiem czy ładuje alternator, wymien filtr paliwa zrobisz to samemu a filtr kosztuje 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek wróć do warsztatu powiedz panu żeby sobie sądę wykręcił i zabrał po czym niech Ci odda kasę bo tym sposobem można pół samochodu wymienić :D sprawdź miernikiem czy ładuje alternator, wymien filtr paliwa zrobisz to samemu a filtr kosztuje 20zł

Tak jak napisał malin-f1 wróc do warsztatu na reklamację. Skoro to nie sonda, bo jest tak samo to niech zwraca kasę. Szczotki też może nie nadawały się wcale do wymiany. Jeśli cały czas pali Ci się akumulator to coś jest nie tak z ładowaniem albo alternatorem. Posprawdzaj wszystkie kable z tym związane (mocowanie, stan, połączenia) począwszy od przewodów akumulatora po przewody przy alternatorze i związane z tym bezpieczniki, przekaźniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt to nie dać się zrobić w konia a coś mi się wydaje że kolegę właśnie zrobili... zostawił w warsztacie na oko z 500zł i nic to nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście koszty wymiany nie były aż tak duże. Ale sonda pójdzie do reklamacji. Jest jeszcze jeden objaw który występuje przed opisanym powyżej problemem. Samochodem zaczyna rzucać podczas redukcji biegów kiedy dojeżdżam np do świateł i spada nagle moc po zatrzymaniu i w chwili ruszania. Z czym można to powiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak go ponownie odpalasz to rozrusznik kręci czy nie? Jak kręci to może sie zalewać silnik paliwem, pewnie coś Ci rozregulowali. A jak dajesz mu w kosc a potem hamujesz silnikiem to tez gasnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ponownie próbuję odpalić to rozrusznik kręci ale nie ma zapłonu. Muszę odczekać około 15 minut i pali kiedy docisnę mu gaz. W przypadku jak hamuję silnikiem czasami szarpie samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim forumowiczom którzy służyli pomocą. Na szczęście znalazł się dobry diagnosta który jest w stanie pomóc. Jak tylko uda się rozwiązać problem opiszę co było powodem defektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...