Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Interfejs" do Staga


eszi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem taki kabelek <link> i mam zawsze dostęp do tego co się dzieje ze sterownikiem, wiec może lepiej kupić kabelek, troszkę poczytać na www.ac.com.pl i samemu sobie "strić" gaz. W sumie zapłaciłem 63zł, czyli tyle co dwa przeglądu gazu, a gazownik, tylko wymienia filterek i patrzy w programik do staga czy wszystko jest ok, więc po co przepłacać :D No może tylko gwarancję się ma, ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki kabelek <link> i mam zawsze dostęp do tego co się dzieje ze sterownikiem, wiec może lepiej kupić kabelek, troszkę poczytać na www.ac.com.pl i samemu sobie "strić" gaz. W sumie zapłaciłem 63zł, czyli tyle co dwa przeglądu gazu, a gazownik, tylko wymienia filterek i patrzy w programik do staga czy wszystko jest ok, więc po co przepłacać :D No może tylko gwarancję się ma, ale ....

CZY JA PYTAŁEM GDZIE ZNALEŹĆ INTERFEJS-KABELEK? CZYTAĆ UWAŻNIE POST :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie krzycz.

2. Jako jedyny zainteresowałem się Twoim postem - doceń to

3. Napisałem Ci co lepiej zrobić niż jechać na jednorazowe ustawienie;/

4. Skoro podchodzisz tak do sprawy 'pomocy' to polecam www.google.pl tam znajdziesz dużo firm, które wyregulują Ci staga, na pewno będzie ktoś z W-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie krzycz.

2. Jako jedyny zainteresowałem się Twoim postem - doceń to

3. Napisałem Ci co lepiej zrobić niż jechać na jednorazowe ustawienie;/

4. Skoro podchodzisz tak do sprawy 'pomocy' to polecam www.google.pl tam znajdziesz dużo firm, które wyregulują Ci staga, na pewno będzie ktoś z W-wy.

Dalej nie czytasz uważnie!!! Najpierw przeczytaj, póżniej odpowiadaj i nie pouczaj mnie, bo laikiem nie jestem i wiem gdzie "szukać"!Pomogę ci i wytłumaczę o co mi chodzi: szukam kogoś kto posiada prywatnie interfejs-kabelek, zna się na regulacji w Nissanach, jest członkiem NKP i udostępni mi swoją pomoc.Proste prawda, dzięki za "mądrości" z twojej strony, ale nie skorzystam.

co do docenienia, tu się nie docenia, tym bardziej jak ktoś nie wie o co chodzi.To forum służy pomocy urzytkowniką NISSANÓW, zainteresowanie prędzej czy póżniej jest, grunt aby było zgodne z tematem.Jak jest zgodne daje się klik na pomógł.Na razie i nie zaśmiecaj mi posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaśmiecaj mi posta
:D:D:D nie mam praw moderatorskich więc tego nie zrobie, co najwyżej mogę pisać w "twoim" temacie.

GRZECHu, na szczęścię się takimi osobami nie przejmuję :)

Wracając do temetu, eszi co Ci się dzieje z samochodem, że szukasz fachowca od staga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaśmiecaj mi posta
:D:D:D nie mam praw moderatorskich więc tego nie zrobie, co najwyżej mogę pisać w "twoim" temacie.

GRZECHu, na szczęścię się takimi osobami nie przejmuję :)

Wracając do temetu, eszi co Ci się dzieje z samochodem, że szukasz fachowca od staga?

Witam!Potrzebuje podwyższyć temperature przełączania benzyna-gas i troszke poprawić mapke, bo na 1-szym i 2-gim biegu, troszkę mi szarpie przy puszczeniu pedału gazu i wychamowaniu silnikiem poniżej 1000 obr./min., na benzynce spoko.A szkoda mi wydawać kolejne 50 zł i oczywiście poprawki wykonane na szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie może być też skutkiem wyeklsluatowanych świec, gaz jest bardziej wrażliwy ba świece. Podjedź to pierwszego lepszego gazownika, który zakłada lpg i poproś, żeby podpioł się pod Twój sterownik - zobacz tylko czy mnapy się pokrywają - jeżeli będziesz miał wielkie odchyłki to wiadomo, ale jeżeli jest prawie OK, to trzeba szukać przyczyny w silniku, a nie lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie może być też skutkiem wyeklsluatowanych świec, gaz jest bardziej wrażliwy ba świece. Podjedź to pierwszego lepszego gazownika, który zakłada lpg i poproś, żeby podpioł się pod Twój sterownik - zobacz tylko czy mnapy się pokrywają - jeżeli będziesz miał wielkie odchyłki to wiadomo, ale jeżeli jest prawie OK, to trzeba szukać przyczyny w silniku, a nie lpg.
Ale ogólnie jest wszystko ok, mapki sie pokrywają a szarpanie występuje tylko na min. obrotach pierwszego i drugiego biegu, gdy np. w korku jadę bez gazu wykorzystując tylko min. obroty silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz obroty jałowe na gazie? Może są za niskie? Może za mało leje - na Pb przegryzie na lpg już się problem pojawia. Oczywiście podejrzewam, że na Pb chodzi lux, tak?
Na benzynie chodzi ok, obroty jałowego jak na benzynie, czasem także przy ruszaniu zgaśnie,jak dam za mało gazu, tak jakby nie miała siły, przecież na benzynce to delikatnie i bez gazu ruszysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...