Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) . to dobrze że już są sprawne. jednak polecam to rozebrać ( może już to zrobiłeś) i nasmarować . aaaaaaaaaaaa i jeszcze jedno polecam . bo mam u siebie ....... na ośke pod ramieniem wycieraczki zamontowałem denko z plastikowego pojemniczka czarnego na klisze do aparatu ( kodak) i tam nałożyłem też smaru pomaga w zabezpieczeniu przed wodą .... ośki i uszczelniacza.... pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
. Gumki są po 6 zł, zawsze kupuję najdłuższe i przycinam. :(
dzis kupilem cale wycieraczki za...9 zł :shock: zbieraja narazie dobrze...zastanawiam sie jak oni wychodza na tym na swoje 9zl...sam koszt transportu chyba jest wiekszy :wink: :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym deszczu polecam produkt co sie zowie "niewidzialna wycieraczka" krople wody rozmywaja sie same przy predkosci ok 50km/h wiec wycieraczki oszczedamu a co do boshowskich gum to tez niezly zakup (to odczucia po pierwszym deszczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) . to dobrze że już są sprawne. jednak polecam to rozebrać ( może już to zrobiłeś) i nasmarować . aaaaaaaaaaaa i jeszcze jedno polecam . bo mam u siebie ....... na ośke pod ramieniem wycieraczki zamontowałem denko z plastikowego pojemniczka czarnego na klisze do aparatu ( kodak) i tam nałożyłem też smaru pomaga w zabezpieczeniu przed wodą .... ośki i uszczelniacza.... pozdr....

 

Ale to denko, to zamiast tego gumowego kapturka?

Miałem zamiar rozebrać ten nowozakupiony element i nasmarować smarem teflonowym, ale był już nasmarowany więc zostawiłem jak było. Nie miałem też czasu na zabawę z tym. I tak ukręciłem śrubę mocującą, chyba mam za dużo pary w rękach :oops: ale wymieniłem z uszkodzonego elementu i jest ok. Jest jednak coś co mnie niepokoi, mianowicie to, że po rozebraniu tego trójkąta wycieraczki kierowcy, oczyszczeniu i nasmarowaniu są luzy na tym wałku. Wszystko dobrze przykręcone, ale jednak są luzy. Chyba rozbiorę to jeszcze raz, jak będzie lepsza pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc :) bobroy tak to denko zamiast tej gumy zepsutej i nieszczelnei . a te trójkąty kupiłeś lepsze niż miałeś a nie dobre... :( po luzie poznajesz zużycie plastiku. taki luz zmniejsza docisk piura i szybciej wpuszcza wode no i rdza atakuje. ten O-ring gumowy (uszczelka) mało wtedy uszczelnia . polecam dobre gumy ( lub denka ) bo nowe to w serwisie a o cene nie zapytam ........... chce spać spokojnie. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) No tak, trójkąt jest lepszy niż był, bo działa :-) A na tym luźnym wałku-trójkąt to pojeżdżę, aż się całkowicie rozsypie. Szkoda kasy na wymianę czegoś, co działa :P

Te gumowe uszczelnienia są w doskonałym stanie, oczywiście w nowym trójkącie, a w drugim też widać że się świetnie mają, żadnych śladów zużycia, zniszczenia, zupełnie nic.

A w sobotę lub w niedzielę rozbiorę to wszystko jeszcze raz, żeby wymienić w nowym trójkącie jakiś smar na smar teflonowy. No i przesmaruję jeszcze raz drugi trójkąt i przeguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Sobota
Muszę zmienić wycieraczki.

 

Prosze o pomoc jakiej firmy wycieraczki wybrać. Słyszałem, że Champion'a są b. dobre ale drogie :?:

 

Dzięki za ew. sugestie.

 

Szczerze polecam Motgum-y. W Warszawie są do nabycia w M1 (Real) i pewnie jeszcze gdzieś, ale nie wiem gdzie :)

 

Przetestowałem już Bosche i Valeo i no name-y. Motgum naprawdę są fajne. Spokojnie wytrzymują rok czasu bez skakania po szybie i zostawiania smug. Cena kompletu do Almerki na przód ok. 28 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się z poprzednikiem. W sklepie strasznie koleś chwalił VALEO. Życie pokazało, że są mało warte. Już po ok. 3 miesiącach kląłem na jazdę w deszczu.

Twierdzę, że najlepsze to te najtańsze. Jakie by nie były i tak wycieraczki wytrzymają 1 sezon. Po co płacić po 60 zł za komplet? Teraz (od 4 miesięcy) mam wycieraczki za 13 zł - komplet. Spisują się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Lobuzy ukradli mi oryginalne wycieraczki, wiec kupilem grafitowne w Carrefourze za 15zl na przod do n16. Dziadostwo straszne, piszcza i pierdza okropnie po kilku tygodniach.

Teraz mam Motgum za ok 30zl i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku kupuję w hipermarkecie wycieraczki "TOP" grafitowane za 8-10 zł i są bardzo dobre i trwałe. Nie ustępują trwałością Boschom i Valeo które miałem poprzednio a różnica w cenie zasadnicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...