Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jakiej długości są tam pióra w N15 przed face liftem ?? Nie mam teraz możiwości ich zmierzenia

L 530 P 480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Bosch Twin ... w domu sa 3 auta i 3 komplety takich wycieraczek.

Mają spojlerek na dłuzszym piórze a to bardzo pomaga powyżej 90.

Miałem Valeo ale za szybko sie skończyły, a ten żółty wskaznik na nich to bajer marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od roku mam valeo za kilkadziesąt złotych (silencio, te płaskie, dałem), nie pamietam ceny w kazdym razie bardzo drogie.

druga mam motgum za ok 10zł z auchan. scierają tak samo, wiec po co przpełacac :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie NIE przy bocznym wietrze, bo dochodzi do "szarpania"

 

 

No tak czasem jezdzę bokiem ale raczej staram sie na wprost ;)

 

[ Dodano: Pon 08 Sty, 2007 22:23 ]

ja od roku mam valeo za kilkadziesąt złotych (silencio, te płaskie, dałem), nie pamietam ceny w kazdym razie bardzo drogie.

 

Plaskie wycieraczki sa fajne, ale zurzywaja sie tak samo i szybciej giną.

Komplet Valeo..to jakies 110zł + , pożadne markowe wycieraszki ~60zł.

Ja wybieram 2 komplety...zamiast 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak czasem jezdzę bokiem ale raczej staram sie na wprost

tak, i masz wplyw na powiew bocznego wiatru.

Sam mam "boszki" ze spojlerem i jezeli szyba nie jest zbyt mokra, a koniecznosc jest przetarcia to przy wyzszych predkosciach dochodzi do "podskakiwania" wycieraczki. Dochodzi do tego gdy wycieraczka jest w gornym polozeniu (wlasciwie to obszar 1/3 maksymalnego jej wychylenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, i masz wplyw na powiew bocznego wiatru.

Sam mam "boszki" ze spojlerem i jezeli szyba nie jest zbyt mokra, a koniecznosc jest przetarcia to przy wyzszych predkosciach dochodzi do "podskakiwania" wycieraczki. Dochodzi do tego gdy wycieraczka jest w gornym polozeniu (wlasciwie to obszar 1/3 maksymalnego jej wychylenia)

 

 

heheh ale macie problemy.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję od dłuższego już czasu ALCA.... płace 10,-/szt i nawet jak siecoś (najczęściej zimą) stanie to tak nie boli.... :) i nie nazekam na nie...

 

Wowek_L napisał/a:

Mają spojlerek na dłuzszym piórze a to bardzo pomaga powyżej 90.

 

oczywiscie NIE przy bocznym wietrze, bo dochodzi do "szarpania"

 

ja mam spojlerek na ramieniu wycieraczki... więc nie rozumiem jaki pióra sprzedają ze spojlerkami odrazu ??

 

i tak jak Lemur napisał.... przy bocznych wiatrach "skaczą" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja chciałem się pochwalić moim nowym nabytkiem. Wczoraj zakupiłem nową wycieraczkę firmy Unitec. ale nie jest to zwykła wycieraczka. Jest zrobiona dokładnie na modłę i wzór Valeo XTRM. Po założeniu zaraz próby i muszę powiedzieć że jestem pod dużym wrażeniem. Nie wiem jeszcze jak będzie wycierać przy większych prędkościach bo próbowałem w garażu skrapiając tylko lekko szybę. No i wreszcie cena jest dość przystępna jak sądzę bo za jedno pióro 530 mm zapłaciłem 42 zł. W najbliższych dniach podjadę zakupić drugie pióro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru sezonów używam Valeo z gamy Compact (czyli standard).

W sumie żadna rewelacja, ale są ok. Po pół roku, góra roku do wymiany (zostawiają smugi).

Po zimie (przynajmniej kalendarzowej ;) ) zamierzam się przesiąść na Valeo Silencio (lepiej zbierają i ponoć trzymają dłużej). Słyszałem dużo dobrych opinii na ich temat (a parę tygodni temu wygrały w rankingu wycieraczek, o ile pamiętam w Auto Świecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacKo napisał/a:

każdy ranking wygrywa ten co posmaruje...

 

powinni dodawac notke

*ranking sponsorowany*

 

A wogóle u nich to wygrywa np: płyd do chłodnic z Tesco - śmiech na sali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej tendencyjne czasopismo.... każdy ranking wygrywa ten co posmaruje....

 

No faktycznie, tu muszę przyznać Wam rację. Do rankingów w AŚ trzeba podchodzić z dystansem.

Ale i tak biorę Silencio następnym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile tak w przybliżeniu powinny mi starczyć ??

na tyle az sie guma nie zetrze, nie zrobia szczelinki.

 

Wycieraj co jakis czas piora wycieraczek aby usunac drobinki kurzu, piasku itp... zima przy zamarznietej szybie, dokladnie najpierw odczysc (zeskorb) a pozniej korzytaj z wycieraczek, a wytrzymaja dosyc dlugo.

Ja i tak zawsze wymieniam po sezonie zimowym na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie najpierw odczysc (zeskorb)

NIGDY W ŻYCIU SKROBANIA SZYBY !!!!

odpalam autko, nadmuch na przzednią szybę i po 5 minutach wszystko spływa... u mnie się szybko nagrzewa... a w ostateczności kupujęspraj i psikam rozmrazaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIGDY W ŻYCIU SKROBANIA SZYBY !!!!

sie zle wyrazilem, o czyszczeniu szyby zima juz sie dosyc uzewnetrznialem w jednym watku... :)

 

Natomiast ta moja wypowiedz dotyczyla OCZYSZCZENIA ZESRKOBANIA brudu rowniez z gumek wycieraczek. Zwlaszcza zima nieco lodu zostaje przy grzbiecie piora. Sie zle skladnia ulozyla, siakis babol czy co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEMUR, ale jak zaczniesz skrobać lód z wycieraczki to też uszkodzisz pioro - napewno powstana jakieś mikrouszkodzenia...

dlatego jak jest syf na drodze (mokro brudno i ogólna ciapa/chlapa) co się uwifdacznia na szybie to warto czasem zajechac (zwłaszcza w trasie) na jakiś stacyj benzynowy i przemyć nie tylko przedniaszybę ale i pióra a przy okazji przednie lampki :)

ja tak robię... zjazd na stację nie trwa dłuzej niz 5 minut a o ile lepiej się jedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEMUR, ale jak zaczniesz skrobać lód z wycieraczki to też uszkodzisz pioro - napewno powstana jakieś mikrouszkodzenia...

dlatego jak jest syf na drodze (mokro brudno i ogólna ciapa/chlapa) co się uwifdacznia na szybie to warto czasem zajechac (zwłaszcza w trasie) na jakiś stacyj benzynowy i przemyć nie tylko przedniaszybę ale i pióra a przy okazji przednie lampki :)

ja tak robię... zjazd na stację nie trwa dłuzej niz 5 minut a o ile lepiej się jedzie...

 

Teraz to Ty zjeżdżasz pewnie po to aby nową maskownicę-kratkę special-editchion przeczyścić coby wyglądu nie straciła ;) .

Opinia moja i innych zmotoryzowanych jest taka, że Champion sie skiepścił, natomiast Valeo poprawiło. Niestety ceny pozostały te same :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak malo osob wybiera bosch-a a dla mnie to bardzo dobre wycieraczki mialem w mondku zrobilem na nich ok50tys km i calkiem dobrze spelnialy swoje zadanie.teraz w nissanie mam valeo przez 60tys wymieniane 2 razy.a teraz tak mysle nad wymiana na takie http://cgi.ebay.de/Scheibenwischer-Aerotwi...1QQcmdZViewItem co myslicie o nich? uzywal ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie do tej pory używałem boscha, ale to były już mooocno zurzyte pióra, bo pewnie niemiec ich nie wymieniał dawno. teraz zakupiłem Valeo i jestem z nich zadowolony, cichutkie, ładnie zgarniają. jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...