Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem w Norauto , wycieraczki produkowane pod ich marką. Są produkowane przez Championa dla nich a cena znacznie niższa.

 

Używam na szyby specjalnego preparatu - niewidzialna wycieraczka. Jest super - powyżej prędkości 60-70 km/h nie muszę już używac tradycyjnych wycieraczek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam na szyby specjalnego preparatu - niewidzialna wycieraczka. Jest super - powyżej prędkości 60-70 km/h nie muszę już używac tradycyjnych wycieraczek.

poważnie?

co to za płyn? bo ja nigdy nic dobrego o tych "cudach" niesłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w marketach , ja kupiłem w makro - preparat jest firmy autoland. Jest to płyn w atomizerze. Spryskujesz czystą szybę , polerujesz a efekt jest taki jak woda na z deszczu zbiera się w duże krople i scieka z szyby. Wystarczy to nanosić raz na 2 miesiące.

 

Niektorzy dodają ten preparat do spryskiwacza i samo się rozsmarowuje.

 

Polecam , koszt ok 10 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy dodają ten preparat do spryskiwacza i samo się rozsmarowuje.

 

ja tam nie polecam, stosowalem w innym samochodzie.

 

Chodzi o to ze zwieksza on napiecie powierzchniowe i powiedzmy ze dziala faktycznie powyzej 60km - kropelki ladnie splywaja z szyby pod wplywem pedu powietrza. Jednak przy mniejszych predkosciach pozostaje taka "mgielka" co jest wkurw**** jak nadjezdzaja z przeciwka na swiatlach o zmierzchu lub noca... dochodzi do fatalnego zjawiska zwanego DYSPERSJA!

Czlowiekowi czasem wydaje sie ze ma szyby caly czas przymazane...

 

tez mowie o tym produkcje z M**** o nazwie wymienionej jako niewidzialna wycieraczka

 

[ Dodano: Sob 20 Sty, 2007 17:02 ]

aha! uzywajac wyszukiwarki forum mozna znalesc ten watek

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8739

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze tak kontynuujac temat wycieraczek... ja wymienialem same gumki na gumki MOTGUM'u... jakos dawaly rade, ale zwykle dlugo nie wytrzymywaly... teraz mam wycieraczki TRICO... bylem w intercarsie i chcialem jakies valeo xtrm wziac, ale gosc mi podsunal te i okazuje sie ze naprawde dobre sa... i tanie.... komplet trzech kupilem za niecale 50zl... polecam z czystym sumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam , koszt ok 10 zl

jak trafie to kupie, ale sprawdze na początek na połowie szyby :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiekowi czasem wydaje sie ze ma szyby caly czas przymazane...

 

Ważne jest żeby szyby po naniesieniu preparatu dobrze wypolerować. Nie miałem takigo efektu mgiełki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Makro od wtorku będzie można kupić bezszkieletowe wycieraczki Uniteca, wzorowane na Silencio XTRM Valeo. Ceny wręcz śmieszne bo najtansza będzie za 21,95. XTRM-y kosztują 125 + przesyłka na allegro(komplet do Primy). Ciekawe co to jest i jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przeszukiwałem allegro i e-bay-a i natrafiłem jeszcze na jedne wycieraczki o których nie bylo jeszcze mowy a sa to ponoc wycieraczki valeo pod inna nazwa.a nazywaja sie SWF sa sporo tansze od valeo.

np valeo XTRM to SWF VisioFlex

 

ja kupilem Bosch-e Aerotwin model A813S pasuja idealnie do P12 polecam z przesylka wyszlo jakies 120zl za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po zakupie nowych piórek Valeo założyłem je , ale chyba dobrze ,że nie wyrzuciłem starych bo chyba się na nie szybko przesiądę, bo szkoda mi na oblodzoną szybę nowe wycieraczki katować... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam do wiosny ale niewiem czy sie doczekam, tak już piszczą te moje stare pióra że nie moge tego słuchać, z drugiej strony szkoda niszczyć nówki po takim śniegu i lodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem u siebie komplecik bosha- jak na razie 9 tys km, sporo jeżdżenia na wycieraczkach i żadnych negatywnych spostrzeżeń nie mam. Jestem z nich bardzo zadowolony.

Te które zdjąłem- tzn stare- to były valeo. Nie widzę specjalnie różnicy- opowiadanie że przy jakiejś prędkości bosche podskakują- to chyba mit. Nie zauwazyłem czegos takiego u siebie. Generalnie przy wyborze valeo-bosch wybrałbym te, które byłyby tańsze. Po co przepłacać skoro mają jednakową jakość i tak samo się sprawdzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiadanie że przy jakiejś prędkości bosche podskakują- to chyba mit

 

hehe, to zapraszam na przejazdzke :P

 

Wpadnę- wezmę od razu z sobą komplet do naprawy twoich wycieraczek- w właściwie ich ramion:) :P

U mnie ramiona (czyli końcówki na których montujesz pióra wycieraczek) dociskają wycieraczki na tyle, że problem opisany przez Ciebie nie występuje. W innych samochodach którymi jeździłem też tego typu problemów nie ma, więc skoro występuje tylko u Ciebie, może nie pióra wycieraczek są tu winne? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Auchan polskie wycieraczki Motgum za 10zł i sprawują się przyzwoicie już przez parę miesięcy. Ostatnio gorzej, ale zdarzyło im się przejechać po zmrożonej szybie...

Wcześniej spróbowałem równie tanie Alca - ładnie zbierały ale tylko przez kilka tygodni, później lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast tego płynu co dzemik używa (też uzywałem) można pokryć szybę na stałe specjalną powłoką... jakaś nanotechnologia... przednia szyba to 80,- i gwarancja na 3 lata...

 

Te 3 lata to możesz między bajki włożyć. Jakiekolwiek widoczne efekty znikają po 4-5 miechch

 

co do wycieraczek to sie właśnie przymieżam do wymiany i tak trafiłem na to forum. Przez rok miałem Valeo silencio teraz myślę o valeo XTRM. porównywałem ceny na allegro i wychodzą tyle samo co SWF VisioFlex (przynajmniej do mojego samochodu) wiec chyba się zdecyduję na valeo. te uniteca to podobno straszny chłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja się podzielę moimi doświadczeniami. W praktikerze kupiłem same gumki firmy MOTGUM (w paczce 450mm są dwie gumki) i zapłaciłem ponad 8 PLN. Jakość jest bardzo dobra. Przeszukałem całe stoisko i nie mieli 500mm, wszystko wykupione. Szukałem na allegro i w lokalnych sklepach, ale nigdzie nie znalazłem gumek MOTGUM. Więc po jakimś miesiącu kupiłem pióra ALCA na stronę kierowcy. I co? MOTGUM chodzi cały czas bardzo dobrze - właściwie już 5. miesiąc, a ALCA już się nadaje do wyrzucenia. Cholerny szajs. Wystarcza na 2 tygodnie. Szkoda pieniędzy. Przestrzegam. Ale motyw z tymi gumkami z MOTGUM jest świetny. POLECAM.

 

Co do nanotechnologii. Tą oryginalną widziałem na allegro - dosyć droga. Ja kupiłem preparat NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA z AutoLandu (używam pasty polerskiej z tej firmy i jest O.K.). Koszt - jakies 15-20 PLN. Efekt?? Woda się nie kropli, a rozlewa, a wycieraczki mają o połowę łatwiejsze zadanie, bo szyba jest bardzo śliska dla wody. Natomiast zapomnijcie o historii, że powyżej 50 km/h woda sama się usunie na boki szyby. Tego nie ma absolutnie. Nie wiem, jak jest z tą oryginalną nanotechnologią, bo jest dla mnie za droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...