Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ceny w ASO - W-wa


Gość profes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbe, bratu padła k11 pod akademikiem na Bielanach. Stała cztery dni nieuruchamiana, odpaliła na kilka sekund, zgasła, a potem ni grzyba nie mógł jej uruchomić. Ładował akumulator, dolał denaturatu do baku, wysuszył kable, i nic. Jakies 200-300m dalej jest ASO Nissana. No i pytanko, ile może kosztować w ASO sprawdzenie wozu przez komputer? No i gościu musi przejść te pare metrów. A może ktoś ma jakiegoś znajomego mechaniora w W-wie?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż wiesz co....ostatnio tez mialam taki przypadek opislam go na forum.Padla mi micra i za chiny ludowe przez caly tydzien prob nie dala sie odpalic, az tu pewnego dnia od tak sobie zapalila i chodzi do dzis. niestety nie wiem co bylo przyczyna i pewnie sie nie dowiem :wink: [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w W-wie i probowałem uruchomić auto braciszka. Kręci ale nie zaskakuje, więc zapewne rozrusznik. Więc niech mi ktoś poleci dobrego elmontera na Bielanach.

 

Aha, co stałoby się, gdybyśmy próbowali odpalić k11 z popychu lub ciągu?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
, gdybyśmy próbowali odpalić k11 z popychu lub ciągu?

 

Pozdrawiam!

jesli ma lancuch mogloby dojsc do uszkodzenia katalizatora, jesli natomiast ma pasek to mogloby nastapic(choc nie musi) bum i silnik bedzie do wywaliki.

Jesli ma lancuch probowalbym na pych :roll: wtedy bedizesz wiedziec czy to rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem wlasnie cos w instrukcji o tym katalizatorze. tylko czy w osmioletnim aucie kat jest nadal sprawny:) jesli jednak ruszy z popychu z dwojki to na 100% rozrusznik.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapewne wyjaśnią dwa słowa: poślizg paska. reszte niech wyobraźnia podpowie:)

 

a rozruchu z ciągu nie będzie, bo się właściel nie zgadza, czyli ojciec:) ma być sprawdzone przez komputer i juz. właściwie, toć to jego kasa :]

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaldekK

>Kręci ale nie zaskakuje, więc zapewne rozrusznik<

Rozrusznik kręci a silnik nie zaskakuje? Dlaczego wniosek, że rozrusznik?

Chyba, że rozrusznik kręci a bendix nie zaskakuje i nie kręci silnikiem - wtedy rozrusznik. Może być też tak, że rozrusznik pobiera duży prąd i wolniej kręci (bo są np. wyrobione łożyska)może być problem, chociaż nie przy elektronicznym zapłonie.

Jeśli chodzi o niszczenie katalizatora czy "wybuchanie silnika" przy odpalaniu na "pych", to nie przesadzajmy - delikatnie popuszczać na dwójeczce sprzęgło (żeby nie szarpać silnikiem) i nic z powyższego się nie stanie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WaldekK, wlasnie o bendixie myslalem. W niedziele jedziemy odpalać na holu i przyjeżdżamy do Płocka. W W-wie w ASO na Bielanach zaśpiewali za wymiane bendixu 800zł. Chyba ze złota ten bendix:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Mikrus nie odpalił:( Podczas ciągania i odpalania z dwójki i trójki silnik sie kręcił, ładowanie akumulatora się załączało, pompa paliwa chodziła, ale niestety nie odpalał. Pozostaje aparat zapłonowy, który już raz wymienialiśmy 4 lata temu. Poprzednim razem padła cewka, ale jest zdaje się zintegrowana z aparatem. Koszt aparatu 4 lata temu 500zł ze szrociku (Słomczyn), Aso - 1500. Ciekawe jak będzie w tym roku:) Dla pewności jeszcze będzie w tym tygodniu sprawdzenie na kompie.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, juz k11-stka naprawiona. w q-service wymienili palec, kopułkę i świece. jeszcze zrobili przegląd instalacji elektrycznej. no i zholowali ją kilkaset metrów dwa dni temu. wszystko za 250zł. chyba całkiem nieźle?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...