Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem w ten sposób anteny na magnes TYPOWEJ nie bat + magnez - nie trzeba stroić, i to są anteny, np. Wilson litle will. Co do bata + magnez tu juz bym napwno sprzedawcę poprosił żeby sprawdził SWR, jeśli by powiedział ze nie trzeba to złocisza bym u niego nie zostawił ;)

Co do anten montażowych "uchwyt, np. dziura w dachu" to na j**ane 1000% trzeba sprawdzić i ustawić SWR (najlepiej gdzieś gdzie nie ma za dużo lini wysokiego napięcia i budynków) Omijać szerokim łukiem sklepy typu NORAUTO i tym podobny badziew.

Nie znam osobiście sklepu, w którym by mi powiedzieli, że SWR nie trza ustawiać, bo np. "antena jest nowa" hihihi, bo w tym momencie to ma tyle, co ch*j do nosa.

A nie zapomnij się pochwalić zestawikiem :D

 

:mikolaj: Co do magnezu vs. Uchwyt to ma znaczenie OGÓLNE i chodzi tu bardziej o daną markę samochodu (elektrykę i konstrukcje ogólną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sokens

ja tez mam U520 do tego mam floride na stałe zamontowane jak chcesz kupic antene to musisz sie zastanowić jak często będziesz jeżdził z nią - chodzi mi czy tylko trasy czy po miescie też? ja smigam tylko po trasach w miescie za duzo szumów:) Wkręcam tylko bat i jade i nie prawda ze magnesówek nie trzeba stroic ja moją floryde stroiłem i byo widać poprawe oczywiscie bez sprawdzenia SWR nic sie nie stanie radio sie nie spali ale lepiej dobrze ustawić zeby lepiej odbierała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnez vs magnes = prowokacja :P:D

 

Antenki magneZowe ;) można ale nie trzeba, reszta to konieczność :)

 

Może się spotkamy gdzieś na radyjku :) hehe

 

Miłego użytkowania w razie czego daj znać a pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sokens

miejsce ustawienia anteny się zmienia więc nie ma to większego sensu, za każdym razem kiedy ją kładziesz na dachu musiałbyś stroic. Oczywiście mozesz se zadać ten trud i stroic za każdym razem ale lepiej zestroić ją za pierwszym razem po podlączeiu i tak zostawić zeby nieprzekombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę magnesową można, ale NIE trzeba stroić - tak napisałem.

Generalnie producenci tych anten reklamują je w ten sposób.

 

Z anten, które miałem na magnes żadnej nie musiałem dostrajać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szpara

Po zamontowaniu mojej santiago w dachu wydłużanie lub skracanie jej nie wiele zmienia.Swr wacha się między 1 a 1.3.Przy niektórych antenach o podstawach magnesowych(szczególnie tych krótkich np IC100) ważną role odgrywa przewód.O ile w antenach bazowych lub mobilowych (ale dłuższych) to nie ma znaczenia, o tyle w tych krótkich jest to dość istotne, ponieważ prawie cała energia jest wypromieniowana przez kabel i dlatego producent podaje, że nie potrzeba jej stroić.

Bardzo dobrze to zagadnienie jest opisane na elektrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno się niszczy lakier od magnesu ? czyli jak dostroić antenę magnesowa mam , jeżeli nie zawsze w tym samym miejscu postawie ją na dachu , i czy wytrzymują duża prędkość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szpara

Lakier dość mocno się niszczy jeżeli szybko jedziesz i antena przesówa się po dachu.Tak jak misiek napisał kup podkladke pod antene( są też magnetyczne) i lakier oszczędzisz i antene zawsze w to samo miejsce postawisz.Niestety, ale od przewodu też sie troche rysuje dach.Co do prędkości to producent podaje jej max wartość.Wszystko zależy od wielkości magnesu( rodzaju anteny-duża czy mała) i sztywności dachu.Należy pamiętać, że jak blacha jest miękka i podatna na odkształcenia to zwiększa się ryzyko oderwania anteny.

Ogólnie to ok 150 km/h można pomykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sokens

jak chcesz oszczedzic lakier kup podkładke magnetyczna polepsza ona mase anteny a jak nie chcesz zeby kabel ci porysował lakier kup takie przyssawki jak do akwariumi załóz na kabel dobrze sie to sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewarto naprawde nie warto kupowac podróbek ja polecam Presidenta mają najlepszy sprzęt ale tez i najdroższy :) ale sam powinienes wiedzieć ze lepiej raz a pożadnie tak jak z audio w sumie to bardzo pokrewna dziedzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszecie dużo na temat radyjek Uniden, że są ok to wszyscy wiedzą ale czy o tym wiedzą: http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=9645 Sam chciałem to kupić ale raczej nie chciałbym mieć problemów w drodze szczególnie,że nie jest to telefon i nie można schować do kieszeni podczas kontroli a wiem,że u kumpla radio oglądali. Po za tym byłem niedawno w sklepie z radyjkami cb i pytałem o unidena ale koleś mówił, że miał kontrolę czy owe radia sprzedaje i też nie chce mieć problemów i ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cza by było na jakis serio upierdliwych gości trafic zeby sie dopiepszyli

ja moje radyjko mam tak zmontowane ze tylko odkrece gruche i go nie widac a antenka wyglada jak ta radiowa wiec sie nie boje misiaków a pozatym jakby chcilei zabrac do sprawdzenia to musili by se sami je wykręcic a to jakies 30 min roboty spokojnie bo trzeba rozebrac cały kokpit wiec im chyba ochota przejdzie:)

pozatym raz jest zabronione raz nie ma wiec czego sie bać

 

pozatym czytajcie

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

 

pisze przekazywania czyli handlu a nie uzywania czy eksploatacji - przynajmniej jak tak to rozumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że jeżeli ktos już ma to spoko ale jak się chce kupić i kupuje na allegro z skserowaną homologacją to chyba już jest coś nie tak.bo z tego co się orientuję to są tylko na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CholerQa, no to ja poszedlem za porada i mam sprzet niezgodny z prawem. :(

a mieli mi dobrze poradzic ...

a dawno kupiłeś?

 

[ Dodano: Czw 17 Maj, 2007 21:22 ]

a dawno kupiłeś?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie martw. Nikt Ci radyjka nie zabierze bo nie ma do tego prawa. Mozesz je spokojnie uzytkowac :)

ale jak się chce kupić i kupuje na allegro z skserowaną homologacją to chyba już jest coś nie tak

A masz na homologacji jakis hologram czy cos takiego? Ja swojego unidena 510 kupilem ponad rok temu i dostalem wlasnie homologacje odbita na ksero. Zreszta nie widzialem jeszcze homologacji z jakims hologramem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ nie przejmuj się, jak Ci zabiorą to z pokwitowaniem idziesz do sprzedawcy i zwraca kase.Jeżeli masz dowód legalności tzn. że radio nie jest kradzione to się nie przejmuj, homologacje jak nie masz to ssij z neta i będzie ok.

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?news_c...mp;place=Lead01

Homologacje oryginalną ma producent i UKE, reszta to kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na innym forum , że gościu nakleił sobie w miejscu napisu Uniden naklejkę President a tam gdzie 520XL - Harry II.

 

Naklejki ściagnięte z netu a druk na atramentówce. Homologację na Presidenta ściągnąć z netu i ok. Radyjka są na tyle podobne , że nikt na piewrszy i drugi rzut oka nie pozna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też to widziałem - dobry patent.Ale jeżeli będzie homologacja i jakiś paragon to nikt nie zabierze radia.Nie wydaje mi się aby policja tak głęboko wnikała.Dużo ludzi ma unideny i jakoś nikt się nie skarżył, że zabrali radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym czytajcie

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi

 

To dla mnie bylo najwazniejsze. Nie odsotaly radia homologacji bo "smieca". Moze i tego nie slychac ale na jakiejs podstawie podjeli takie decyzje aby zabronic handlu nimi. Dlatego kupilem taki z homologacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze czemu harry 2 jest 2 razy drozszy a ma blizniacza budowe z U520?

bo homologacja tyle kosztuje a nie dlatego że smiecą

 

W pelni sie z Toba zgadzam, zaoszczedzili na elektronice filtrujacej to kosztuje taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry II i Uniden 520 XL to dokladnie te same konstrukcje. Jak zdejmiesz obudowę w Unidenie to zobaczysz że płyta głowna ma logo Presidenta. Ta sama fabryka je produkuje tylko Unideny idą na rynek USA a Presidenty do USA i Europapa.

 

Uniden ma nadal homologację . Było dwóch importerów. Sprzęt importowany przez jednego z nich stracił homologację , a drugi nadal ją ma. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...