Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

patriot12, antena spoko jak najbardzie jest w porządku, za to sprawę radia krótko mówiąc spi..........łeś. Trzeba było kupić sobie jakieś lepsze radio. Wygląd nie świadczy o jakośći niekiedy coś paskudnego jest znacznie lepszego niż to co ładnie wygląda. Trzeba bylo już sobie kupić INTEK'a jakiegoś nawet tego najuboższego M-110 PLUS.

 

spoko- niedługo zmieni radyjko na jakieś inne ( nawet szybciej niż mu się zdaje) :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriot12, antena spoko jak najbardzie jest w porządku, za to sprawę radia krótko mówiąc spi..........łeś. Trzeba było kupić sobie jakieś lepsze radio. Wygląd nie świadczy o jakośći niekiedy coś paskudnego jest znacznie lepszego niż to co ładnie wygląda. Trzeba bylo już sobie kupić INTEK'a jakiegoś nawet tego najuboższego M-110 PLUS.

 

spoko- niedługo zmieni radyjko na jakieś inne ( nawet szybciej niż mu się zdaje) :diabel2:

 

Mam nadzieje, ze nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielem na zlocie pomorskim w Ustce Cobre, ale wszystko miala w gruszce, bylem bardzo zadwolowny. ;) wiec mam nadzieje, ze i teraz bede.

 

[ Dodano: Czw 20 Gru, 2007 19:54 ]

CB wyprobowalem i dziala calkiem fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy intek M-110 Plus to dobre rozwiązanie?

Do tego antena Sirio ML 145 lub Hustler IC-100.

Z rzeczy które zapewne mają znaczenie to zesta będzie pracował na kilku samochodach zamiennie więc mocowanie w zasadzie tylko na magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy intek M-110 Plus to dobre rozwiązanie?

Do tego antena Sirio ML 145 lub Hustler IC-100.

Z rzeczy które zapewne mają znaczenie to zesta będzie pracował na kilku samochodach zamiennie więc mocowanie w zasadzie tylko na magnes.

 

Ja mam Hustlera IC 100 i jestem zadowolony. Tylko juz mi dach podrapal :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie pracował na kilku samochodach zamiennie więc mocowanie w zasadzie tylko na magnes.

 

dlaczego? montujesz w kazdym zaczep i wkrecasz... znacznie lepsze niz magnes... jezdzilem i z magnesem i teraz korzystam z mocowania... zdecydowanie lepsze rozwiazanie, nie tak idealne jak dziura w dachu, ale... zdecydowanie lepiej na mocowanie... nawet jezeli na kilka samochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odswierze temat bo mam takie pytanie:

 

chce kupic rado tti 770 + hustler ic100

 

czy ktos uzywa tego radia w nissanach bo slyszalem ostatnio ze w fiacie uno nie chce dzialac poprawnie bo pompa paliwa i WN wytwazaja takie zakucenia ze rado nie daje rady.

 

a pytam sie o to bo chce kupic przez neta (sporo taniej, nie mam w poblizu sklepu z cb) i nie mam mozliwosci sprawdzenia oraz nie chce kupic "szumofonu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak czytalem tam. ale mi chodzi konkretnie o zakucena w nissanach, glownie w sunnym ale i w pimerce

 

nawet ten sam model radia bedzie sie zachowywał różnie w 2 autach ,tak że nie ma reguły że akurat ten model nie szumipiszczy, winne może być konkretne auto-raczej ten kierunek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja mogę tylko tyle powiedzieć, że antena 2 metrowa lub większa zbiera też dużo śmieci z otoczenia a samochodzik wygląda jak zdalnie sterowany niekoniecznie jak jest mały hehe ;) - to są minusy + dobry zasięg i odbiór.

President, Sirtel czy inna firma ?

Może ten ranking Ci pomoże :D

- http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=1...asc&start=0

 

To niestety potwierdzam!!

RF-GAIN skręcony a łapiesz tyle, że głowa boli i nieraz jeżdząc po miescie klnę, że chyba zaraz wyjdę i ją skróce.

Co do wyglądu to zależy na jakim autku.

U mnie w Tino zamontowana na klapie bagażnika i o jeden ząbek pochylona do przodu prezentuje się rewelka :-)

Szkoda tylko, że coraz więcej buraków ma też CB i aż wstyd za nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie SQ i RF gain zawsze rozkręcone i jest super.

Szkoda tylko, że coraz więcej buraków ma też CB i aż wstyd za nich

racja, dlatego powinno się ponownie wprowadzić pozwolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po krotkiej przerwie

 

zakupilem radyjko tti 770 z ktorego jestem zadowolony

 

i pytanie gdzie je zamontowac??

 

gdzie wy macie zamontowane w sunnym??

 

napisze tylko ze nie chce montowac w tym schowku pod panelem nawiewu bo po 1 trzeba bylo by wycinac tylna sciane pulki (jest za plytka) po 2 najprawdopodobniej trzeba byloby montowac glosnik zewnetrzny i po 3 nie chce monotowac na stale radia

 

dodam ze chcialbym je gdzies pod reka

 

rozpatrzam najazie 2 opcje pomiedzy fotelami i kolo lewarka (pionowo przy nodze)

 

jednak mam nadzieje ze cos podpowiecie innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w almie n-16 miałem U-520 przy nodze i było OK po 2 dniach obsługiwałem CB intuicyjnie :) jedyny minus tego montażu to łatwy kąsek dla złodziei :/ montaż na stałe we wnęce jest pewniejszy,tak zamontowałem teraz swojego Walkera bo wolałem nie ryzykować :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w almie n-16 miałem U-520 przy nodze i było OK po 2 dniach obsługiwałem CB intuicyjnie :) jedyny minus tego montażu to łatwy kąsek dla złodziei :/ montaż na stałe we wnęce jest pewniejszy,tak zamontowałem teraz swojego Walkera bo wolałem nie ryzykować :one:

 

ja i tak bede je wyciagal i zabieral do domu

 

a moze ktos z N14 podesle jakies zdjecie jak zamontowal radio :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jednak zostaje przy swoim radiu President JOHNY ale chce antenę i dobry zasięg bez zakłóceń

 

Janusz antenę montażową da się zamontować na uchwyt jakoś ? bo osobiście nie miałem przyjemności bawić się tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek, no pewnie przecież po to wymyślono uchwyty, żeby nie wiertolić otwórów w karoseriach pod montażówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość porcupine

Witam, mam za zadanie kupić ojcu zestaw CB, cena praktycznie nie gra roli. Jedyne znaczenie mają gabaryty i niektóre funkcje radia oraz długość i mocowanie anteny.

Radio powinno mieć:

- rf i mic gain

- zmiana trybu pracy w różnych krajach

- możliwość pracy w FM i AM

- homologacja!

- powinno być w miarę małe i zgrabne.

Tutaj zastanawiam się nad President Walker, ale nie wiem czy radio jest warte swoich pieniędzy. Ja jeżdżę z TTI 880 które ma te wszystkie funkcje, a jest o połowę tańsze :)

Antena:

- mocowanie na magnesie

- długośc do 150 cm (im krótsza tym lepsza, ale żeby znowu miała jakiś zasięg możliwy)

Tutaj zastanawiam się nad jakąś ML 145 (która będzie najlepsza?), ewentualnie coś krótszego - co byście polecili???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...