Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Antena President INDIANA należy do anten zestrojonych fabrycznie. tzn. nie musze jej stroic? bedzie super odbior??

moze sie myle, ale z tego co czytąłem to kazdą antene trzeba stroic do ko nkretnego auta, do konkretnego miesjca mocowania. Nawet wazne jest, ze jezeli masz magnes to zeby stawaic w tym samym miescu, wiec niem jak moze byc antena zestroujona fabrycznie. Oczywiscie bezie odbierac, ale zestrojona bezdie odbeirac i nadawac lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena President INDIANA należy do anten zestrojonych fabrycznie. tzn. nie musze jej stroic? bedzie super odbior??

moze sie myle, ale z tego co czytąłem to kazdą antene trzeba stroic do ko nkretnego auta, do konkretnego miesjca mocowania. Nawet wazne jest, ze jezeli masz magnes to zeby stawaic w tym samym miescu, wiec niem jak moze byc antena zestroujona fabrycznie. Oczywiscie bezie odbierac, ale zestrojona bezdie odbeirac i nadawac lepiej :D

 

 

anten helikalnych nie trzeba stroić,właśnie zamontowałem zestaw U-520 + President Gamma 90 i jest idealnie(mocowanie na klapie) wcześniej zastanawiałem się nad Triflexem lub Tajfunem bo nie rzucają sie w oczy ale po lekturze postów na http://www.cb-radio.pl/phpBB/index.php?sid...31e81a1bf1a8841

kupiłem właśnie gamme 90,helikale mają sprawność jak dłuższe anteny dolnocewkowe a co do radia to rzeczywiście jest to President w innym opakowaniu godne polecenia i chyba najlepiej oceniane przez kolegów na cb-radio.pl za tą cenę

 

73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no widzisz kolego ten ubot jest git brak tylko podświetlenia gałek ale chłopaki na www.cb-radio.pl już to rozpracowali i można coś dorobić :one:

 

witaj w klubie

 

73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam zdecydowałem się na antenę montażową bo są lepsze niż na magnez ale nie wiem jakiej firmy kupić ? doradzicie coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek, jaka kwota wchodzi w grę? jeżeli antena tak do 110zł to kul jakiegoś LEMM'a na AT1500 (167cm) AT1700 (198cm), jak masz więcej kasy to może coś od Presidenta - dobre i trwałe antenki. Ale najlepsza będzie Santiago 600 albo jeszcze lepiej Santiago1200 - tylko tu trzeba się liczyć z batem długości 2m i obowiązkowo porządną masą - najlepiej wstawić w miejsce oryginalnej anteny UKF. Jeżeli będziesz montował antenę na uchwycie na klapie to zrób tak, żeby miała połączenie elektryczne z karoserią. Optymalnie byłoby, gdybyś wywiercił otwór w dachu i zamocował na motylka.

Walnij do swojego sedana na klapę po dwa uchwyty SF40 a na nie z jednej strony antenka UKF tak co by miała 170cm a po drugiej antenka CB i też np 170cm dla równowagi wizualnej

 

I nie magnez tylko magnes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President trochę krótki jest jak chcesz na klapę go założyć. Musisz sprawić sobie coś dłuższego np Texas ale on już kosztuje. Jeżeli chcesz montować na klapę to antena tak min 160cm jeśli chcesz mieć zasięg. LEMM'y są w miarę tanie i mają dobrą opinię możesz kupić sobie AT1700

Na allegro są Santiago 1200 i są w miarę tanie http://www.allegro.pl/item215527795_antena...tiago_1200.html

http://www.allegro.pl/item216690707_cb_ant...a_f_ra_vat.html

Jakbyś kupiła Alaskę to tak jakbyś postawił na dachu magnesówkę 80cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze trochę za długi bat na 2m bo do bagażnika nie będę mógł go chować jak coś.. a z magnesówki co polecisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do magnesówek to jest z nimi taki myk, że cały syf np jak się włączy wycieraczki to radyjko zaczyna wyć. Ja w swoim Hulsterze trochę się namęczyłem zanim doszedłem dlaczego wyje - poprostu była za długa masa i cały syf wchodził przez antenę i trzeba wysoko ciągnąć squelch'a, żeby nie wyło. Obecnie ją trochę przerobiłem i jest spokojnie nic nie wyje, zestrojony elegancko - SWR na 1.1 (jak chcesz mogę Ci ją sprzedać za 65zł do negocjacji ewentualnych)

Mi mój Hustler wchodzi do bagażnika zaraz za siedzeniami (antenka ma 1m). Tak więc jak kupisz sobie jakiegoś LEMM'a np AT1500 - on ma niecały 1,7m to po przekątnej powinien Ci wejść bez bólu - zawsze bat można troszkę wygiąć w łuk. A jak nie to możesz robić tak jak mój sąsiad w 323F wzdłuż samochodu - końcówka w stronę pedałów a koniec przy tylnym siedzeniu. A antenkę ma dość długą bo Siro ML145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chce gotową odpowiedź na jego problem a tak się nie da trzeba trochę poczytać i dopasować coś do swojego zestawu :/ w postach wyraźnie pisze że jedno radio może różnie się zachowywać w dwóch takich samych modelach samochodów a wydawało by się że instalacja powinna być identyczna :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_lublin co rozumiesz przez 'za długa masa'?

To prawda,że przy antenach montowanych na podstawie magnesowej sporo zakłóceń wędruje do radia, ale z tym, że alaska na klapie będzie jak 80cm na dachu nie mogę się zgodzić.Napewno różnica będzie spora w porównaniu do montażu w dachu, ponieważ zmieni się troche ch-styka promieniowania i odbioru anteny - będzie lekko kierunkowa.

Moim zdaniem nie ma sensu kupować texasa ani santiago jeżeli antena będzie na klapie sedana, ponieważ i tak nie wykorzysta się jej możliwości.

Z anten o podstawie magnesowej polecam sirio ML145.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpara, za długa, to znaczy, że nie ma bezpośredniego podłączenia przy podstawie, przy cewce - czyli się ciągnie - zobacz że żadna magnesówka nie ma wyprowadzenia masy na podstawie. Co do ML'ki to ona też będzie ściągać cały syf. Ja napisałem niech kolega sznurek, sprawi sobie LEMM'a AT1500 lub krótszego chyba AT1200 jak pamiętam - antena jest niedroga i ma dobre opinie użytkowników.

Wkrótce zamieszczę fotkę jak wygląda skrócenie masy w magnesówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek, to jest właśnie bolączka magnesówek, jak wrócę do domu to zamieszczę fotkę, gdzie jest pokazane jak skrócić masę - moja własna antenka. U mnie pomogło skrócenie masy i wnet zniknęły wszystkie wycia, pierdzenia, brzęczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hustler pod tą przyklejoną podkładką ma coś w rodzaju folii alu, która ma bezpośredni kontakt z ekranem przewodu.Ale jeżeli twój patent działa to nic nie pozostaje innego jak tylko go wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że od dzisiaj municypalni znowu polują z radarami - chyba trzeba będzie zainwestować w radyjko...

Jaką antenę /sposób jej mocowania byście polecali do kombi? Problemem będzie u mnie wjazd do garażu z nadprożem na wysokości 230cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej byś nie założył to przed wjazdem do garażu będziesz musiał ją zdjąć.

Jeżeli ma to być antena o podstawie magnesowej to polecam sorio ML145.

Jeżeli montowana na stałe w dachu to santiago 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie macie zamontowane radio cb ? zastanawiam sie na montaż pod regulacja ogrzewania itp. mam plastikowy schowek jakby.. i czy ona jest wyciągalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...