Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 2.2 DI


sadam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MODEL: 2001 rok, 3d

SILNIK: seria

UKLAD DOLOTOWY: seria

UKLAD WYDECHOWY: seria

ELEKTRONIKA: seria

UKLAD NAPĘDOWY: seria

ZAWIESZENIE: seria

BODY-KIT: seria

AUDIO: Nissan seria

PLANY : w kolejnosci: audio, xsenon, zawor upustowy jesli sie uda, bo ogolnie jest to do zrobienia :) , ciemna szyba,gleba, alu na lato, program na 140km i 300nm zeby auto bylo chociaz szybsze od eks mojego civica ;-)

ZDJECIA:

 

268904f156875dbf.jpg

b7cb394da1c17d84.jpg

8d34371272783dbd.jpg

89c84fd889a22858.jpg

1b61f9fbb2be8a3c.jpg

09fcb3c0a8067404.jpg

057970b42915490c.jpg

MOC: seria(110 km i 230nm)

 

 

a wiec auto jak widac.brudne :D .

bedzie czas i widno zrobie jakies ludzkie foto.

a tak na powaznie, przesiadlem sie z mojej ukochanej i pierwszej hondy civic sedan z 92 roku, almerka jest bardzio zadbane, ma wszystko to co chcialem(klimatyzacja, full elektryka, diesel, uchwyt na kubeczki :-> )nawet te srebrne wstawki nieprzerazaja i te cetki na zywo sa naprawde ok.szukalem tapicerki calej berzowej ale sie trafila ta :) .plany juz wymienilem, a wiec teraz oplaty, ubezpieczenie(2,5 tys :/ ) i mozna dupe wozic :D

nawet poczynilem wczesniej zakupy do audio niemajac jeszcze auta :D

 

47871f19c81db6ca.jpg

 

na napedzenie przodu wystarczy, trzeba tylko bedzie dokupic drugi taki co to by sub Polk audio napedzil :)

 

a tak wygladal moj civic 1.5 :)

32462fea88494f88m.jpg66c58c11235af2f3m.jpg4ff57e19555b9380m.jpg6efc9b598f1fee3cm.jpge3fff2a558972185m.jpg

a tu wykresik.auto mimo przebiegu 260tys, nie bralo oleju, mialo gaz a mocy w stosunku do serii miala 9km i 12nm wiecej, a zmienilem tylko kolektor wydechoqwy na zeliwny seryjny od wersji vtec 4-2-1, i wyzucilem katalizator :)

6addc2b9c27e3cf1m.jpg

mialem juz nawet zestaw do uturbienia ale stwierdzilem ze raczej niewywale znow 10tys na auto z 92 roku, a poza tym potrzebowalem jakiejs zmiany, wiec po nieudanych probach znalezienia ibizy tdi natrafila sie ta oto almera, wiec po krotce wyladowalem na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odłożyłeś już 4 tyś na naprawę pompy wtryskowej? :D Czego oczywiście Ci nie życzę :) Udanych modyfikacji życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to nasze wydumki akwarystyczne :D

7c52e567833ea7e8.jpg

5b60966912e019bf.jpg

0812ddbad5a3d6a9.jpg

19103d5fcf39947a.jpg

 

a to wykres.

 

153d3f6bed259625.jpg

seria pelna bo nasze wydumki daly jakies 0,05 bara wiecej i wiekszego peak'a.

ale po przykreceniu zaworka na testach drogowych czuc bylo ze auto wyraznie lepiej jedzie w gorneym zakresie.

na hamowni niestety wywalilo check i niestety nie dalo sie tego zweryfikowac bo nieladowal nawet piarda wiecej :/

no nic zobaczymy co sie bedzie dszialo po wywaleniu kata, poki co auto kreci 10.2 na g-techu przy kompletnym braku trakcji na 1 biegu :/

tak czy inaczej :7 koni wiecej, 6 nm za malo w stosunku do serii

teraz czas na katalizator, tylko musze czekac na info od coobcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też zawsze wywalało checka- ale to jest błąd czujnika prędkości samochodu- tak dla ścisłości powiązane to jest z abs który zawsze daje błąd na hamowni. A co do boostu to ECU nie ma wpływu na wartość doładowania w tym silniku- sterowanie jest mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze podczas jazdy tez potrafi mi teraz checka wywalic na chwilke odkad zegar zamontowalem :/

no nic trzeba go zdemontowac, a na wiosne montuje intercooler i program.mam nadzieje tylko ze coobcio o mnie niezapomnial i na wtorek sroda umowimy sie na wywalenie kata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Almerka fajna i plany widać ambitne... ciągle do przodu się posuwają :)

 

jednak myśle ze np ten ciśnieniomierz można by schludniej zamontować... tak żeby ten gumowy wężyk się nie plątał chociażby... przecież mozna wyciągnąć ten schodwek cały do którego go przykręciłeś i ten gumowy wężyk wyprowadzić od spodu schowka i zrobić w nim małą dziurke aby tylko ten wężyk miał się jak przedostać.

 

A druga sprawa to wzmacniacz... hmm... jakoś wizualnie ani firmowo nie przekonuje... chyba miałem kiedyś coś podobnego i wogóle tego się słuchać nie dało... to był mój pierwszy wzmak i odrazu sie nauczyłem że jednak takich rzeczy się nie kupuje... :P ale może się myle i może to być dobry wzmak... ale no sam nie wiem ;)

 

wow... a tego civika to ciekawą wersje miałeś... z tyłu jak maybach 2 fotele i mega luksus :D... to chyba nie było na polske robione ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak myśle ze np ten ciśnieniomierz można by schludniej zamontować

wskaznik jest na moment, chcialem sprawdzic ile laduje seryjnie :)

jakoś wizualnie ani firmowo nie przekonuje.

ale przekonuje brzmieniowo ;)

z dobrymi glosnikami(Signat H16) bedzie gralo ok.stosunek cena/jakosc/brzmeienie jest bardzo dobra :)

wow... a tego civika to ciekawą wersje miałeś... z tyłu jak maybach 2 fotele i mega luksus :D ... to chyba nie było na polske robione

wnetrze pochodzilo od wersji VTI(1.6 160km) i taka kanape mialo seryjnie :) mega wygodne a w podlokietnik idealnie 2 browarki wchodza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadam, przed programem pomolestuj albina o męskie wtryskiwacze dla twojej almy :) Miał je w bardzo dobrej cenie i same z siebie przynoszą sporo KM i Nm, do tego puki nie masz na program to podkręć turbinę MBC coby ci mniej dymiło po zmianie wtrysków.

A kata wybijemy po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski z tego co wiem powedrowaly do gigi.quote]

 

racja :D wtryski już są u mnie ale ile przyrostu to dało to narazie nie wiem bo jeszcze nie dotarłem na hamownie z furką :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wygląd ok to się nazywa dyskretna elegancja :) gorzej z utrzymaniem w czystości takiej felgi ale od czego są szczoteczki do zębów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

auto sprzedane.z ciekawszych rzeczy: auto bylo na pelnej diagnostyce w nissan oddysey na ul gorczewskiej w warszawie.wyszy dwie rzeczy: byky malowane drzwi kierowcy(cale) reszta lakieru 100% oryginal, oraz do wymiany przednie wachacze.kompresja wzorowa, na kazdym cylindrze tala sama, reszta zawieszenia sztywna, rdzy malo.takze auto bedzie jezdzilo po mokotowie.troszke zaluje bo autem jezdilo sie bardzo wygodnnie i tanio ale potrzeba mi 4 drzwi jenak.temat do zamkniecia jak macie jakas dobra fabie tdi na oku do 22tys to dajcie znac ;)

:516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...