Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Padła mi pompa paliwa.


Gość michalll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalll

Przynajmniej tak mi sie wydaje.

Juz od jakiegos czasu cos mi piszczalo.

Dzisiaj samochod zaczal szarpac. Przerywa przy przyspieszaniu. Podejrzewam pompe. Wyraznie slychac jak cos popiskuje, wydaje jakies dziwne odglosy. Otworzylem maske i w silniku "cisza". Pisk slychac z tylu, przy wlewie paliwa. Poza tym jak wlaczam stacyjke to pompa przez kilka sekund, zanim odpale samochod, pompuje pakiwo. Prawda? Zawsze ja troszeczke slychac. A teraz wlasnie slysze ten pisk. Przy kazdym przekreceniu kluczyka w stacyjce (przed odpaleniem silnika) chwile poćwierka i przestaje.

No bo pompa jest z tylu, prawda??

Pozostaje pytanie ile na to wybule.....

pompa pewnie ze 150 zl? co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wież co za 150 zł to na pewno nie kupisz pompki, a na pewno nie oryginalną ja jak w Micre wymieniałem to za podróbkę dałem coś koło 450 zł. Z tym że u mnie jej już nie było słychać w ogóle zero pracy

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm trzeba by bylo sie dowiedziec czym sie roznia bo moze by pasowala i do twojego :D

ale tu sie musial by wypowiedziec ktos kto sie na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

a od almery n15? bo jest za 150 zl. to chyba ten sam silnik.

no wlasnie, bylbym wdzieczny jak by sie wypowiedzial ktos kto sie na tym zna.

P.S. zauwazylem, ze piszczy tylko przy sporym mrozie. Jak go kupilem to bylo grubo ponizej 0 i caly czas piszczalo, pozniej sie ocieplilo i jak reka odjął. Wczoraj zlapal mroz i zaczela szwankowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem teraz książkę do sunnego i ta pompa z tego sklepu wygląda dokładnie jak ta z książki opisana dla silnika gaźnikowego natomiast w książce od almery nie ma jej dobrze pokazanej wiec nie wiem czym się różnią najlepiej weź zadzwoń do tego sklepu i się ich o wszystko wypytaj albo napisz do nich maila ja już u nich kupowałem i zawsze potrafili pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

ok tak zrobie, dzieki za namiary !!

hmm ale jakby miala pasowac od gaznika to nie bylo by podzialu i nie byloby zaznaczone, ze ta jest do gaznika ga14ds. No ale zobaczymy.

A z wymiana jak? duzo roboty? ciekawe ile mi krzyknie mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z wymiana jak? duzo roboty? ciekawe ile mi krzyknie mechanik

opis z ksiazki :D

"Wymontowanie i zamontowanie pompy paliwa

W pojazdach z napedem na dwa kola jest stosowana konwencjonalna , mechaniczna pompa paliwa.

Mechaniczna pompe paliwa wymnienia sie w nastepujacej kolejnosci:

- Odlaczyc od pompy trzy przewody paliwa.

- Odkrecic sruby mocujace pompe

- Wymontowac pompe wraz z oboma uszczelkami i kolnierzem posrednim. Nalezy przy tym pompe troche przechylic, aby mozna bylo wyciagnac dzwignie pompy.

Zamontowanie wykonuje sie w odwrotnej kolejnosci niz wymontowanie. Jezeli uszczelki nie sa w juz w nienagannym stanie to powinny byc wymienione na nowe "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...