Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-TRAIL opinie


Gość ktm400exc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez te silniczki sa montowane w almerach i nikt nie mowi ze sa zle. Silnik YD22 jest konstrukcja nissana.

 

Nie wiem jakie oznaczenie katalogowe ma 2.2 montowane w X ale to chyba nie ten motor. W Almerach 2.2 miało 110KM a w X 136KM. Różnica 26KM wskazywała by na inną konstrukcje albo na jakieś „ulepszenia”, które być może są przyczyną częstych awarii.

Ja w swoim X mam 2.0 benzyna i co jak co ale o tym silniku mogę wyrazić się tylko w samych superlatywach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cichy57

W tym momencie warto też rozważyć zakup nowego x-traila ponieważ jest bardzo duży rabat na samochody nowe z roku 2006r. 15 tyś z racji tego że wchodzi nowy. Ja mogę się pochwalić jazdami nowy x-trailem który w Polsce pojawi się już w sierpniu i powiem wam że zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Praktycznie poprawiono to co w starym przeszkadzało i powstał niemal idealny samochód. Dodano wspomaganie podjazdów i kotrole zjazdów. Pozatym samochód ma świetne materiały i super wykończenie co w całości wróży mu dobrą przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie warto też rozważyć zakup nowego x-traila ponieważ jest bardzo duży rabat na samochody nowe z roku 2006r. 15 tyś z racji tego że wchodzi nowy. Ja mogę się pochwalić jazdami nowy x-trailem który w Polsce pojawi się już w sierpniu i powiem wam że zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Praktycznie poprawiono to co w starym przeszkadzało i powstał niemal idealny samochód. Dodano wspomaganie podjazdów i kotrole zjazdów. Pozatym samochód ma świetne materiały i super wykończenie co w całości wróży mu dobrą przyszłość.

 

Naisz coś wiecej. Z jakim silnikiem jeździłeś? Co z wyciszniem. Czy nadal w wersji z otwieranym dachem mało miejsca nad głową?

Sam zastanawiam się czy w przyszłym roku zamienić mojego X na nowego X czy pożegnać markę i szukac czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cichy57
Naisz coś wiecej. Z jakim silnikiem jeździłeś? Co z wyciszniem. Czy nadal w wersji z otwieranym dachem mało miejsca nad głową?

Sam zastanawiam się czy w przyszłym roku zamienić mojego X na nowego X czy pożegnać markę i szukac czegoś innego.

 

Powiem tak jeżeli chodzi o szyberdach to zarówno w tym co jest teraz w sprzedaży jak i tym co będzie nigdy nie miałem problemów z miejscem nad głową a mam 186cm wzrostu.Pozatym szyberdach w X-Trailu jest kozak. Jeżdziliśmy 2,0 dCi 150KM w automacie i w manualu i samochód miał świetne osiągi i dobrą elastyczność.Będzie jeszcez diesel 2,0 172KM więc to już pewnie śmiga ostro. Kabina dużo lepiej wyciszona pozatym śilnik nowszej genracji co powoduje że jest cichutko w środku.Mieliśmy dla porównania kilka samochodów: Toyote Rav4, Chevrolet Captiva, Honda CRV, Hyundai SantaFe,Grand Vitara i obecny X-Trail i powiem jedno nowy X-Trail bije je na głowe pod względem jakości wykonania, materiałów w środku, komfortu podróżowania jedynie co Honda pod względem jakości mu dorównywała takie jest moje odczucie.Jak planujesz zmienić na nowy samochód tej klasy to bez zastanaiwania bierz nowego X-Traila, napewno nie bedziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy a Ty pracujesz w Japan , że taka reklama w avatarze i takie superlatywy dla X-traila ?

 

a jak sprzęgła w nowym X-trailu ? Dalej tak śmierdzą jak tnie się w terenie lub pod górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cichy57
Cichy a Ty pracujesz w Japan , że taka reklama w avatarze i takie superlatywy dla X-traila ?

 

a jak sprzęgła w nowym X-trailu ? Dalej tak śmierdzą jak tnie się w terenie lub pod górę ?

Czy pracuje???? hmm... tak :) ale moja opinia jest jak najbardziej obiektywna ponieważ naprawde samochód jest dopracowany nie to co obecny który ma swoje mankamenty.Zresztą przekonacie się niebawem. Co do sprzęgła to jeździliśmy dość ostro i nie poczułem ani razu smrodu palonego sprzęgła.Kwestia jeszcze jak kto jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kolego zamierzasz przeznaczyć na tego X-Traila? Bo będziemy mieć niedługo używaną testówkę z około 12.000 km przebiegu w wersji Sport z pakietem Joyful. Jest to auto lubiane przez każdego z nas, kto do niego wsiadł. :D

 

 

Witaj Cichy57. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy dla porównania kilka samochodów: Toyote Rav4, Chevrolet Captiva, Honda CRV, Hyundai SantaFe,Grand Vitara i obecny X-Trail i powiem jedno nowy X-Trail bije je na głowe pod względem jakości wykonania, materiałów w środku, komfortu podróżowania jedynie co Honda pod względem jakości mu dorównywała takie jest moje odczucie.Jak planujesz zmienić na nowy samochód tej klasy to bez zastanaiwania bierz nowego X-Traila, napewno nie bedziesz żałował.

 

A jak regulacja fotela kierowcy? Dalej bujawka czy wreszcie mozna podnieśc lub opuścic go jak w normalnym samichodzie? :fuckyou2: Komputer też wreszcie będzie? :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę , że grono kolegów z Japan Motors sie powiększa. Przy okazji pozdrawiam. Do tej pory kontaktuje się z Waszymi kolegami w BB.

 

 

 

X-trail do jazd 90% asfalt , 10 % wiejskie drogi , bez podjazdów długich samochód jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cichy57
A jak regulacja fotela kierowcy? Dalej bujawka czy wreszcie mozna podnieśc lub opuścic go jak w normalnym samichodzie? Komputer też wreszcie będzie?

 

No właśnie fotel się reguleje cał na wysokość więc to zostalo poprawione oraz dodany został komputer pokładowy :).Jest naprawde OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzemiku nissanmaniaku nie tylko off road :) czy poniższy cytat jest do/dla mnie?

Pozdrawiam Cię Baszka

Jakkolwiek jest to i tak bardzo miło Ciebie pozdrawiam.

 

Częściej czytam tu niż piszę, ale i tak jestem zadowolona z mojego X-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość blademkw

Witam,

Baszka jakiego masz x-a znaczy sie z jakim silnikiem?.

 

Cronos napisal:

"A ile kolego zamierzasz przeznaczyć na tego X-Traila? Bo będziemy mieć niedługo używaną testówkę z około 12.000 km przebiegu w wersji Sport z pakietem Joyful. Jest to auto lubiane przez każdego z nas, kto do niego wsiadł."

 

Ja chce kupic cos w UK bo tu narazie mieszkam, chce kupic cos z 2004/2005roku, i napewno chcialbym zeby to byl 2.2dci, lubie silniki disla.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baszka jakiego masz x-a znaczy sie z jakim silnikiem?.

Witaj! Ja mam 2 litrową benzynkę z lipca 2004 i jestem zadowolona. Jazda tym autkiem sprawia mi przyjemność!

Polecam i Pozdrawiam

Baszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
X-trail w mojej rodzinie jest od 6 miesięcy...rewelacja :!: :D jak powiedziano wcześniej doskonale sprawdza się na długich trasach, jedyny minus to moim zdaniem stosunkowo mały zbiornik paliwa, bo w tychże trasach przy szybkiej jezdzie (x-trail 2.0 wyciagniete 186km/h i więcej nie chciał :roll: ) trzeba dosc czesto go tankowac, komfort super, wyuposazenie eleganckie, my mamy jeszcze górne lampy (te na relingach) chromowane nakladki na lsuterka, progi, przednie i tylne nakladni na zderzaki...

 

 

pozdrawiam

 

Witam i mam pytanie do kolegi .

Swojego X Traila mam od zeszłego roku , jest to 2,2 dci 136 koni - 2004 r. . Ekstra autko po poprzednim salonowym Golfie IV , a wcześniej całej stajni VW !!! Jestem tym samochodem autentycznie zachwycony i mam wielką z niego radość . Komfort , niskie spalanie , jak dotychczas niezawodność i dużo zabawy z napędu 4x4 w zimie .

Moje pytanie , chciałbym dowiedziec się gdzie można zdobyć te dodatki na lusterka , na progi itd. Starałem się w necie to znależć ale bez rezutatu .

Takie elementy trochę indywidualizują samochód , a trochę uszlachetnienia poprawi samopoczucie :) .

Pozdrowienia

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-trail w mojej rodzinie jest od 6 miesięcy...rewelacja :!: :D jak powiedziano wcześniej doskonale sprawdza się na długich trasach, jedyny minus to moim zdaniem stosunkowo mały zbiornik paliwa, bo w tychże trasach przy szybkiej jezdzie (x-trail 2.0 wyciagniete 186km/h i więcej nie chciał :roll: ) trzeba dosc czesto go tankowac, komfort super, wyuposazenie eleganckie, my mamy jeszcze górne lampy (te na relingach) chromowane nakladki na lsuterka, progi, przednie i tylne nakladni na zderzaki...

 

 

pozdrawiam

 

Witam i mam pytanie do kolegi .

Swojego X Traila mam od zeszłego roku , jest to 2,2 dci 136 koni - 2004 r. . Ekstra autko po poprzednim salonowym Golfie IV , a wcześniej całej stajni VW !!! Jestem tym samochodem autentycznie zachwycony i mam wielką z niego radość . Komfort , niskie spalanie , jak dotychczas niezawodność i dużo zabawy z napędu 4x4 w zimie .

Moje pytanie , chciałbym dowiedziec się gdzie można zdobyć te dodatki na lusterka , na progi itd. Starałem się w necie to znależć ale bez rezutatu .

Takie elementy trochę indywidualizują samochód , a trochę uszlachetnienia poprawi samopoczucie :) .

Pozdrowienia

Mariusz

 

Najprościej w salonach sprzedaży Nissana w dziale części zamiennych i akcesoriów. :D :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-trail w mojej rodzinie jest od 6 miesięcy...rewelacja :!: :D jak powiedziano wcześniej doskonale sprawdza się na długich trasach, jedyny minus to moim zdaniem stosunkowo mały zbiornik paliwa, bo w tychże trasach przy szybkiej jezdzie (x-trail 2.0 wyciagniete 186km/h i więcej nie chciał :roll: ) trzeba dosc czesto go tankowac, komfort super, wyuposazenie eleganckie, my mamy jeszcze górne lampy (te na relingach) chromowane nakladki na lsuterka, progi, przednie i tylne nakladni na zderzaki...

 

 

pozdrawiam

 

Witam i mam pytanie do kolegi .

Swojego X Traila mam od zeszłego roku , jest to 2,2 dci 136 koni - 2004 r. . Ekstra autko po poprzednim salonowym Golfie IV , a wcześniej całej stajni VW !!! Jestem tym samochodem autentycznie zachwycony i mam wielką z niego radość . Komfort , niskie spalanie , jak dotychczas niezawodność i dużo zabawy z napędu 4x4 w zimie .

Moje pytanie , chciałbym dowiedziec się gdzie można zdobyć te dodatki na lusterka , na progi itd. Starałem się w necie to znależć ale bez rezutatu .

Takie elementy trochę indywidualizują samochód , a trochę uszlachetnienia poprawi samopoczucie :) .

Pozdrowienia

Mariusz

 

Najprościej w salonach sprzedaży Nissana w dziale części zamiennych i akcesoriów. :D :one:

 

 

No tak :D

W Poznaniu jest jeden autoryzowany serwis , do którego pojechałem po zakupie samochodu w celu komleksowego przeglądu .

No i niestety po bardzo drogim serwisie VW trafiłem na hiper drogi serwis Nissana . Pomijając takie drobiazgi jak olej z beczki , który był droższy o 22 % od oleju z 4 litrowego opakowania do kupienia wszędzie , to za dorobienie drugiego kluczyka z sterowaniem centralnego zamka zapłaciłem bagatela , no kto zgadnie ok. 1300 zł. :diabel2:

W ten sposób przegląd samochodu u Pana Pollody zniechęcił mnie całkowicie do wizyt .

Nie mam pojęcia czy to sytuacja pozycji monopolistycznej , czy inne względy wpływają na ceny u tego Pana , ale fakty świadczą bardzo negatywnie o tym serwisie . Nie mam żadnych pretensji co do jakości i miłej obsługi , ale to przecież nie wszystko !

 

Może ktoś jeszcze z Poznania ma również takie doświadczenia z tym serisem ?

 

W każdym bądź razie bardzo dziękuję za podpowiedź kolegi . Zadzwonię i chociaż dowiem się o ceny tych dodatków :| .

Pozdrowienia

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj jeździłem nowym X. Dwulitrowy diesel 170 KM i 380 Nm. :one:

 

Daje czadu. No i wskaźniki są przed kierowcą , a nie na środku.

 

Jest OK...... przynajmniej na czarnym , ...bo tam tylko testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy pracuje???? hmm... tak :) ale moja opinia jest jak najbardziej obiektywna ponieważ naprawde samochód jest dopracowany nie to co obecny który ma swoje mankamenty.Zresztą przekonacie się niebawem. Co do sprzęgła to jeździliśmy dość ostro i nie poczułem ani razu smrodu palonego sprzęgła.Kwestia jeszcze jak kto jeździ.

 

Miałem okazję przejechać się na jeździe próbnej tym autkiem u Was - istotnie autko jest extra.

 

Napaliłem się na wersję 172KM SE ... brakuje mi w zasadzie dwóch rzeczy:

 

1. xenonów - bo jednak chciałem mieć takie lampy a nie wiem czy będzie możliwość później montażu xenonów samodzielnie

2. pakietu IT bez nawigacji... chodzi mi o kamerę, która jest genialna

 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,jak to jest z tymi przypadłościami x-triala?Chcę kupi to auto z lat 2002-2003 2.2dci.

Jak wygląda sprawa z turbiną,czy jest to bolączka tego modelu,czy może przypadki?

Czytałem,że jeżeli dba o turbinę- nie katowanie na zimnym silniku,odczekanie 2-3 min przed zgaszeniem silnika,to będzie wszystko ok.

Proszę o szybką odpowiedź , bo mam jechac po to auto za tydzień i nie chcę żałowac wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

chyba ważniejszą sprawą jest dość skomplikowany napęd 4x4? nie pytasz jak sprawdzić automatyczne sprzęgiełka, mechanizm przeniesienia napędu itp? martwisz się tylko o turbinę którą można wymienić na używaną za tysiąc złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd 4x4 X-Traila jest bardziej skomplikowany niż przykładowo rav4 lub crv? Uważasz,że jest bardziej awryjny niż Toyota lub Honda?Na tym forum były poruszane głownie tematy zwią zane z turbiną i intercoolerem,dlatego o to zapytałem.Twoim zdaniem to auto nie jest warte uwagi,poleciłbyś innego suva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nie napisałem że nie jest warte uwagi, tylko obawiam się że właśnie tak jak w innych suv'ach ze sprzęgłem lepkościowym i automatrycznymi sprzęgiełkami istnieje spore ryzyko zakupu egzemplarza źle eksploatopwanego lub zajechanego.

Dlatego na sprawdzenie napędu trzeba wg mnie poświęcić bardzo dużo uwagi obojętnie czy to będzie akurat x-trail czy np rav4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
nie napisałem że nie jest warte uwagi, tylko obawiam się że właśnie tak jak w innych suv'ach ze sprzęgłem lepkościowym i automatrycznymi sprzęgiełkami istnieje spore ryzyko zakupu egzemplarza źle eksploatopwanego lub zajechanego.

Dlatego na sprawdzenie napędu trzeba wg mnie poświęcić bardzo dużo uwagi obojętnie czy to będzie akurat x-trail czy np rav4

 

Jak rozpoznać zajechane napędy? Tak na szybko, podczas jazdy próbnej. Jakie są widoczne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość MonteChristo

Witam

 

Stoje przed zakupem w miarę nowego auta.

Wspólny konsensus z żoną i padło własnie na X- trail-a.

 

Mam na tą przyjemność 65 k. Interesuje mnie w miare nowy model.

3 letni - 4 letni :) ale bogato wyposazony.

 

Jakas klima, itp. ogolnie to rodzinne(na razie tylko córcia, ale w przyszlosci jeszcze pewnie coś) auto ma byc ale z zacieciem podrozniczym.

 

Jakie są wasz opinie na temat tego auta ?

 

Jaką wersje wybrać ?

Jak jest z serwisem ?

i Czy wybierać benzynę czy Diesel ?

Jak potem z utrzymaniem eksploatacja ile to pali itp ?

I jak sprawuje sie w codziennej eksploatacji, i w jezdzie np. po 200 km do rodziny,

i na wakacje np. do cro czy dalej ?

Byłbym wdzieczny za wszelkie sugestie. Bardzo

byłbym rad za pokazanie plusow i minusów tego auta.

 

No i najwazniejsze. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie tego auta ?

 

Pozdrawiam

Mam nadzieje, ze mnie przyjmiecie w miarę miło, bo pewnie stanę się tu stałym bywalcem.

 

MonteChristo

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 13:45 ]

Chyba, źle podszedłem do tematu :)

 

Poczytałem i jakby ktoś mogł napisać coś o modelach.

Elegance

 

znalazlem cos takiego w niemieckich landach : X-TRAIL

Ale cały czas nie wiem czy diesel czy benzyna !!!

Kurde przy drozejacej benzynie czy nie lepiej wrzucic do niego gaz ?

 

Ech....problemy przed zakupem. Jutro ide do salonu pojezdzic nowym.

Zobaczymy jakie odczucia po przesiadce z Corolli :D

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 22:33 ]

NIKT NIE ODPOWIE ???bez jaj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...