Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] candy-mera, air-ride / NA SPRZEDAŻ !


Gość gigi6660
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

 

zmiany pod dyfuzorem jak najbardziej...

 

zmiany pod maską jak najbardziej...

 

wykresy jak najbardziej...

 

słowem : tak tak tak :)

 

 

a konkretnie

 

http://img225.imageshack.us/img225/319/skanuj0018ic9.jpg - aktualny stage

 

http://img225.imageshack.us/img225/704/skanuj0019oy4.jpg - porównanie ubiegłego z aktualnym modem

 

http://img225.imageshack.us/img225/3189/skanuj0020tz6.jpg - aktualny mod w liczbach :) ( skaner się nie spisał i nie widać maksymalnych wartości :/... powinny być na żółto... )

 

w sumie wyszło 143,8km i 346,1 Nm... zaraz edit będzie z nowymi fotami furki...

 

edit:

 

alma1om9.th.jpg

 

p1090233ft8.th.jpg

 

p1090240bw1.th.jpg

 

p1090243yp4.th.jpg

 

p1090260rq6.th.jpg

 

alma2hi8.th.jpg - obniżony domowymi sposobami... :P czyli czterech chłopa z tyłu :)

 

p1090307ry4.th.jpg

 

p1090262yl3.th.jpg - czarne zegary zrobione na wzór tych z nowych meroli :P moim zdaniem wyszło to ciekawie... puki świateł nie zapale to nie widać nic poza czarnością, a jak się zapala to wszystko ładnie się rozświetla...

 

alma3pg8.th.jpg

 

p1090299zg8.th.jpgp1090300oc6.th.jpgp1090303hn0.th.jpg

 

 

i to chyba tyle fotek narazie... teraz troszke technicznych zagadnień...

 

wtryski wróciły na serie ze wzglęgu na zły montaż :/ jeden wtrysk przy dokręcaniu był przeciągnięty co zaowocowało uszkodzeniem gwintu w głowicy i dodatkowo powodowało to luzy na tym wtrysku i pod działaniem ciśnienia delikatnie się unosił i dolewał ropy do oleju silnikowego, i kolejnym problemem była uszczelka na wejściu wtrysku do silnika która była mega naciągana i przepuszczała olej... Albinowi udało się to u siebie zamontować jednak u mnie to nie robiło jak trzeba...wogóle nie robiło :/... jakoś na dniach postaram się zawitać do warsztatu gdzie robią diesele nissanowskie głównie dżipy i zobaczymy czy tam się podejmą montazu wtrysków...

 

moc którą mam na dzień dziesiejszy jest ostateczną mocą na tych wtryskach... zwiększenie dawki o 2 ( miligramy paliwa czy nie wiem w jakich jednostakach się tam to podaje ) zaowocowało mega kopceniem i spadkiem mocy ze względu na to że wtryski zaczęły lać a nie rozpylać rope...

 

wydech kompletny przelotowy , turbo pozostało seria z zewnątrz, wewnątrz obie części rozwiercone i zaaplikowane nowe wszystkie elemetny... potencjał turbina ma spory bo przy tej mocy którą mam właściwie auto wogóle nie kopci... więc problem znów spoczął na wtryskach... ehh... taki porąbany silnik :/ nikt go kijem przez szmate nie rusza... :(

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wygląda ekstra, a pod maską też zdrowe serducho :) W sumie to chyba najmocniejsza Almera N16 na forum :?:

Gigi to ja Cię jeszcze proszę o spełnienie mojej prośby (wysłałem Ci PW parę dni temu).

 

Ps. super lakierek :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teres przepraszam ale ostanio nie miałem za wiele czasu na kompa...

 

co się felg tyczy to mają rozmiar 17 / 7,5" et 42

opony rozmiar 205/45 r 17 ( na przyszły sezon szykuje jakieś 18-stki... nie widziałem jeszcze u nas takiej almery a za granicą latają takie i dają rade... )

 

a zdjęcia ic-ka postaram się jutro go obfotografować jak tylko moge i wrzuce coś :)

 

a co do najmocniejszej almy 2,2di to właśnie... ile ma najmocniejsza wam znana almera z tym serduchem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech mega, strasznie mi sie podoba.a jak z dzwiekiem?

moc tez wyszla bardzo ladnie, spory moment.dobrze ze felgi beda zmieniane bo tym przydaly by sie dystansy :)

prijekt wyszedl swietnie.trzymam kcikuki za te wtryski, licze ze moc 150km zostanie osiagnieta :)

wielkie gratki.

i jeszcze jedno: przydlaby Ci sie blow off :D

 

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 07:58 ]

a czemu tlumiczke nie po skosie?tak po japonsku by bylo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne BBS z Primery STW. ;) Gdzie takie znalazłeś luzem? Nie ukrywam że przydałby mi się drugi taki set 17'

 

a co do opon... lepiej bedzie się prowadzić na 215/40/17 niż na 205/45/17 mam takie na zimkę

i uważam że są za wąskie do felg 7,5 - potrafią spaść jak dobrze dasz w pizde na ciasnym rondzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fele na allegro trafiłem rok temu... i też mi się bardzo spodobały więc je łyknąłem... :) co do opon to nie wiem jak jest na 215 ale narazie na te nie nażekam... pewnie zmiany nie będzie bo po tym sezonie nowy felunek wkroczy na salony... w związku z czym w okolicach zmiany opon spowrotem na zimowe te fele razem z kompletem letnich gumek uniroyal rainsport będą do łyknięcia :)

 

tłumik po skosie wogóle by nie pasował do tego zderzaka... jak by on miał niby iść :P którędy :P ? a co do blowa to z tego co słyszałem to nie montuje się tego w dieselach wogóle więc nie bardzo chyba...

 

za to robote za blowa robi turbinka która na wysokich obrotach pięknie świszcze i gwiżdże że aż się chce muze ściszać... :diabel:

 

a wydech sobie delikatnie mruczy... nie wiem jak go słychać z tyłu w czasie jazdy ale na postoju daje miły dla ucha delikatny basik... właściwie silnik i turbina robią więcej hałasu niż wydech i jest okey... tak właśnie chciałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do najmocniejszej almy 2,2di to właśnie... ile ma najmocniejsza wam znana almera z tym serduchem ?

Albin doszedł do 136KM i 346Nm na doładowaniu 1.2Bar + IC, tyle że jego wykres narastał troszkę później, a potem szedł ostrzej w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do najmocniejszej almy 2,2di to właśnie... ile ma najmocniejsza wam znana almera z tym serduchem ?

Albin doszedł do 136KM i 346Nm na doładowaniu 1.2Bar + IC, tyle że jego wykres narastał troszkę później, a potem szedł ostrzej w górę.

chyba sie kolega delikatnie pomylil ;)

Wykres

BIGWTR%20BATORY?type=i&key=j2GqDlF806&ft=f

no i delikatniejszy program na zime :D

Wykres2

wykres?type=i&key=yLMazJT4tU&ft=f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrzuta.pl/obraz/yLMazJT4tU/wykres

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/j2GqDlF806/bigwtr_batory

 

poprawki troche dodałem bo to wyżej nie robi...

 

 

czyli powera 140 w maxie miał z tego co widze? Ja u siebie musze powalczyć z wtryskami i chiał bym powalczyć z mocą ponad 150km... zobaczymy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki, jeszcze dzis rano linki chodzily. BTW z niutkami w sumie tez wyszlo slabiej u ciebie :( Obawiam sie ze bez dodatkowego paliwa bedzie ciezko ponad to co mowisz ale powodzenia - kombinuj z pompa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak z niutkami wyszło słabiej w sumie troche z inicjatywy tunera a troche z mojej... bo stwierdziliśmy że nie ma co tego momentu tak windować skoro potem i tak spierdziela w dół masakrycznie... lepiej powalczyć z takim setupem by moment utrzymywał się jak najdłużej w przedziale koło 350Nm... narazie koników udało mi się o prawie 4 więcej wykrzesać a jak uda się wtryski nowe wsadzić to będę ciągnął dalej... tylko czy się uda... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladalem archiwum i znalazlem jeszcze cos takiego...

LUKAS.jpg

w sumie z tego co przegladalem Luke mial tylko wytluczony kat, podniesione cisnienie doladowania i program. Po Twoich grubych modach mozna by bylo sie spodziewac ciut wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem we wtryskach i pompie, to nie TDi :/

Turbo już pompuje pewnie tyle co trzeba, tylko ciągle brakuje paliwa :/

 

 

A swoją drogą podświetlenie zegarów masz genialne :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem we wtryskach i pompie, to nie TDi

Turbo już pompuje pewnie tyle co trzeba, tylko ciągle brakuje paliwa

 

dokoładnie! poprostu brak paliwa mnie zabija... turbo ma potemcjał 180/200km , ic spokojnie 170km, wydech wolny więc niczego nie blokuje... brakuje tylko paliwa :(

 

Teres foty wkońcu porobiłem... ( przepraszam że tak długło... ;( ) dziś wyśle je jak znajde kolejną wolną chwile w pracy a jak nie to pod wieczór... :)

 

wlasnie gigi a jak zrobiles te czarne zegary?jakis patent swoj masz?

 

patent jest :) tylko myśle ze jak masz seryjne podświetlenie to będzie to kiepawo wyglądać... ja mam u siebie pod zegarami mam wszędzie diody więc to jasno świeciło i mogłem to przyciemnić... czerń uzyskana poprostu dzięki folii do szyb czarnej :) znajomy pracuje w firmie od oklejania szyb i poczęstował mnie ścinkami czarnej folii, nakleiłem ją i tak to właśnie wygląda :)...

 

A swoją drogą podświetlenie zegarów masz genialne

 

dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjcie077sn6.th.jpg

 

narazie tylko g-autostradowe osiągi... na foto jest 220... właśnie wróciłem z test-driva :)

 

a ma ktoś g-techa z wrocławia ? Z chęcią bym sprawdził jakie są te czasy... I wogóle zobaczył jak takie coś wygląda... :)

 

ze stoperowych czasów wychodziło raz 7,5 raz 7,2 raz 7,7... ale co stoper to stoper... mało wiarygodne...

 

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2008 23:58 ]

witam!

 

dawno mnie tu nie było.... ale to nie znaczy że projekt almera stanął w miejscu :)

 

teraz przyszła pora na audio i tak oto powstała pierwsz konkretna część zabudowy audio czyli boczki z miejscem na glosniki... poniżej małe fotostory :)

 

od samego początku

1.wycięte dystanse z mdf-u

2.ustawienie odpowiednich kątów dystansów

3.obklejenie ich rajstopą :)

4.obłożenie dystansów włóknem szklanym oraz żywicą z utwardzaczem

5.wyrobienie odpowiedniego kształtu drzwi

6.obklejenie ich rajstopą

7.obłożenie rajstopy i części drzwi włóknem szklanym oraz zywicą z utwardzaczem

8.nałożenie szpachli ( pierwsza warstwa szpachla z włóknem szklanym, druga warstwa zwykła szpachla)

9.oddanie boczków do lakiernika

10.podziwianie efektu :)

 

wiem że fotki słabe ale niestety tylko takie posiadam :( jak odzyskam auto z warsztatu od zawieszenia to wtedy polecą lepsze foty

10946901zb6.th.jpg

 

29508186ls8.th.jpg

 

80182220zh1.th.jpg

 

38349879gk1.th.jpg

 

40162978cy9.th.jpg

 

93506256uh4.th.jpg

 

10kz7.th.jpg

 

11mu4.th.jpg

 

13fs7.th.jpg

 

14ox4.th.jpg

 

16tv7.th.jpg

 

17xt6.th.jpg

 

18bk5.th.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość gigi6660

i znów kolejna porcja fotek... tym razem z bar-a gdzie almerka dostosowuje się do nowego trendu - jump stylu :)

 

jutro zawias trafia na przód również a w piątek odbiór :) jak wszystko dobrze pójdzie...

 

dsc00615py1.th.jpg

 

dsc00617nm0.th.jpg

 

dsc00620ht2.th.jpg

 

dsc00623xn4.th.jpg

 

dsc00624ev1.th.jpg

 

a tu filmik jak się buja... narazie to taka wersja demo bo kręcone komórką ale zawsze się można pochwalić :)

 

http://rapidshare.com/files/120124911/MOV00616.3GP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szeroko poszedłeś niczego tu nie brakuje, no może poza lepszą górą w silniku... PS. Zegary super wyszły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...