Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Katalizator


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze tak sobie przegladam serwisowke i stweirdizlem ze w mojej almie sa chyba dwa katyalizatory! niewiem czy dobrze to rozumuje ale jedne jest zaraz za kolektorem wydechowym , a drugi gdzies w polowie samochodu, potem jest srodkowy tlumik a potem koncowy. dobrze rozumuje??? bo pod spodem napewno mam 3 puszki + plecione a kata widze tez przy kolektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan ma zazwyczja taką konfiguracje:

 

od plecionki lecąć: Katalizator>mały srodkowy tlumik przelotowy> koncowy tlumik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Nissan ma zazwyczja taką konfiguracje:

 

od plecionki lecąć: Katalizator>mały srodkowy tlumik przelotowy> koncowy tlumik

no to u mnie jest inaczej

kolektor - sonda -kat -sonda-plecionka-kat-srodkowy-koncowy

jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zeby wywalić kata to trzeba tąsonde co jest za katem umeiścić przed nim, proste...

 

Najlepiej sonde dać jak najbliżęj koelktora wydechowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzimienie :)

 

Sonda lambda kozysta z uziemienia na gwincie.

 

W sumie on jest nie potrzebny bo i tak silnik jest podlaczony do "-" z aku a nastepnie srobami idzie to do koelktora i w resztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pavoolon

to moj mechanik musial byc mocno "wczorajszy" bo sie dopatrzyl 2 sond ale tylko jednego katalizatora. jak znajde ten drugi to go zaraz wywale :lol: chyba ze ktos wczesniej juz o tym pomyslal i dlatego jest tylko jeden :-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie stawial na na drugi katalizator, ale na dwie sondy sie zgodze. Tak mają chyba wszystkie samochody, które mają normę spalin odpowiadającej Euro 4 ( o ile dobrze pamiętam). Widziałem coś takiego w Oplu Astrze 2004 i Renault Lagunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slayder10

panowie w almerce schemat jest nastepujacy(w 1,5) kolektor-sonda-kat-kat-druga sonda pierwsza sonda bada parametry silnika a druga jest od parametrow spalin wytniesz jakas i od razu tryb serwisowy:) znam to z autopsji jak u siebie wywalilem druga sonde i mialem fajna wycieczke z predkoscia 40km/h po warszawie do aso a przy okazji sporo fajnych miejsc widzialem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daltego jak się wywala katalizatory to trzeba tą drugą sonde przysunąć blizej koelkotra wydechowego - proste :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w almerce schemat jest nastepujacy(w 1,5) kolektor-sonda-kat-kat-druga sonda pierwsza sonda bada parametry silnika a druga jest od parametrow spalin wytniesz jakas i od razu tryb serwisowy:) znam to z autopsji jak u siebie wywalilem druga sonde i mialem fajna wycieczke z predkoscia 40km/h po warszawie do aso a przy okazji sporo fajnych miejsc widzialem:)

 

 

sorki ale nie zogdze sie. pierwsza bada spaliny jak to sonda Lambda i na tej podstwie ECu dobiera czasy wtryskow itp, druga sonda do wymogi srodowiskowe czyli bada skald spalin za katami. i jak co to tez modyfikuje dawki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda to sonda chodzi ona tylko mierzy zawartość CO w splainach.

O innych Sondach nie slyszałem.

 

Ciesze się ze mam tylko jedną u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiTeRsKi

A sonda lamba to przypadkiem nie mierzy ilosc tlenu w spalinach przez co okresla czy miesznka nie jest uboga lub bogata ? Tak mi sie zawsze wydawalo ale ja lajkonik :lol: mogiem sie mylic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sonda lamba to przypadkiem nie mierzy ilosc tlenu w spalinach przez co okresla czy miesznka nie jest uboga lub bogata ? Tak mi sie zawsze wydawalo ale ja lajkonik :lol: mogiem sie mylic :)

no mierzy, i wlasnie miedzy innymi na podstawie jej wskazan ECU podaje odpowiednie mapy wtrysku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 sensor tak sie na to potocznie mowi więc jak nazwa wskazuje jest to meirnik tlenu...

 

Oj coś mi się dizsaj słabo mysli :wink:

 

Już żyje moją turbozabawką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slayder10

nie ma mozliwosci wywalenia kata w almerce chyba ze zalozy sie emulator sondy ztym ze wtedy jak ci sie cos niedobrego z silnikiem dzieje komputer tego nie wylapie i .......... koszty moga byc duze! ja jestem wlasnie w trakcie zabawy z wydechem u siebie i po wielu rozmowach wyszlo na to ze bedzie kolektor 4-2-1 sonda- kat-kat-sonda co by bezpiecznie bylo dla i co by ecu nie wariowal a katy beda o wiekszym przeplywie.i tyle pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki z SR pisali cośo katach o duzym przlywei ale ejst to droga zabawa minium 300zł sztuka.

 

Coś mi sie to nei podoba dwa katy, nie moze być jeden i tak jak sie to robi przed nim sonda i za nim sąda.

 

Ja bym pokabinował z elektroniką i wogle wywalił sony, jakiegoś SMT6 wsadził i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slayder10
coobciu pisz troche wyrazniej bo nie wiem o co ci chodzi cos ci sie literki myla:))) dwa katy musza byc bo odpowiadaja za spaliny jak bedzie jeden druga sonda bedzie zle odczyty dawac i serwis sie wlacza naprawde temat poznalem bardzo doglebnie i musza byc te dwa katy i sondy co mi sie kompletnie nie podoba:(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko i wyłącznie o dogrzewanie tej ostatniej sondy L.

 

Katalizatory mozna wywalićw cholere oba, ale musiż tą koncową sondę która ma "zimno" umieścić blizej silnika albo zastosować sonde z grzałka ( z bialymi kablami) - tak mi sięwydaje, wiecm ze w silnikach SR20De wywalisz sonde to się nic nie dzieje - nie załancza się tryb servisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...