Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] 2.0 Odpaliła z opóźnieniem?


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano moje autko trochę mnie zaskoczyło. Wsiadłem, przekręciłem kluczyk, usłyszałem cichutkie bzyczenie i nic ponadto. Trwało to jakąś sekundę, może nie całą, nagle rozrusznik zakręcił i auto odpaliło ( przez cały czas nie odpuściłem kluczyka ). Czego to mogło być przyczyną? Coś przymarzło? Nie wiem czym to tłumaczyć, boję się że jutro czy pojutrze wogóle nie zakręci...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wietrzę rozrusznik... Miałem to samo - sporadycznie, nigdy na ciepłym silniku, z czasem coraz częściej. Dałem to przezwojenia i jest gut.

 

Jeśli mi się to powtórzy chyba będę musiał posłuchać Twojej rady. Czy takie przezwojenie to można zlecić pierwszemu z brzegu elektrykowi, czy lepiej mieć kogoś dobrego? Ile taki zabieg Cię kosztował?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja z tym żyłem jakieś półtora roku - rzecz zdarzała się niezwykle rzadko. Nasiliła się zimą. Za cholerę nie przypomnę sobie ile za to zapłaciłem... coś koło 100 - 150 PLN chiba. Na wszelki słuczaj zleć to komuś kto "kuma czaczę" - aczkolweik nie mam pojęcia jaki jest stopień trudności operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja z tym żyłem jakieś półtora roku - rzecz zdarzała się niezwykle rzadko. Nasiliła się zimą. Za cholerę nie przypomnę sobie ile za to zapłaciłem... coś koło 100 - 150 PLN chiba. Na wszelki słuczaj zleć to komuś kto "kuma czaczę" - aczkolweik nie mam pojęcia jaki jest stopień trudności operacji.

 

No to nic, pożyjemy, zobaczymy. Może to wypadek przy pracy? A co do kumania czaczy to pytam, bo w tym mieście cholernie trudno o kogoś zaufanego... Jedyny dobry serwis przestał istnieć... I zastanawiam się czy z czymś takim warto w razie czego jechać gdzieś dalej ;) Tak czy siak Bóg zapłać za cenne wskazówki ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Przezwojenie to ciezka sprawa.Zadko kto robi takie rzeczy.Jak juz bedziesz to robil to lepiej daj to do dobrego fachowca.Zle przezwojenie moze powodowac inne uszkodzenia w elektryce.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezwojenie to ciezka sprawa.Zadko kto robi takie rzeczy.Jak juz bedziesz to robil to lepiej daj to do dobrego fachowca.Zle przezwojenie moze powodowac inne uszkodzenia w elektryce.

 

Nie ma to jak podnieść kogoś na duchu... No nic, dzięki za wskazówki.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak podnieść kogoś na duchu... No nic, dzięki za wskazówki.

Nie przejmuj sie. Moja tez potrafi tak zrobic. Wcale sie tym nie przjmuje. Jest to bardzo sporadyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dziś miałem powtórkę z rozrywki... Tyle że cisza potrwała jakieś 2 sekundy... Widać ma się ku końcowi... Jak znajdę kogoś kto mi przezwoi rozrusznik muszę pomyśleć od razu o nowych szczotkach, bo trochę charczy po odpaleniu... Ech...

 

Na razie jednak optymizmu nie tracę :)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zdarzały się takie objawy. Postanowiłem rozebrać rozrusznik i sprawdzić. I nic nie znalazłem. Wszystko było w porządku: szczotki, tulejki, bendix, automat. Po wyczyszczeniu złożone po staremu i zobaczymy co będzie dalej. Może to jeszcze za wcześnie na rozrusznik (93 tys. przebiegu)? Tak czy siak będę obserwował co dalej.

P.S. Podejrzewam, że przyczyną mogłyby być zaśniedziałe klemy, bo od 3 lat odkąd wstawiłem nowy akumulator nie było czyszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano moje autko trochę mnie zaskoczyło. Wsiadłem, przekręciłem kluczyk, usłyszałem cichutkie bzyczenie i nic ponadto. Trwało to jakąś sekundę, może nie całą, nagle rozrusznik zakręcił i auto odpaliło ( przez cały czas nie odpuściłem kluczyka ). Czego to mogło być przyczyną? Coś przymarzło? Nie wiem czym to tłumaczyć, boję się że jutro czy pojutrze wogóle nie zakręci...

 

pzd

 

A może ci bendix siada spróbój go najpierw wyczyścić a potem wymień takie same objawy miałem w poldku z 1999 r. i to bylo przyczyną.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora za podłączenie się, ale mam coś podobnego

 

Może nie brzęczenie, ile:

Przekręcam kluczyk, rozrusznik rusza i nagle się zatrzymuje, wtedy odruchowo puszczam kluczyk wietrząc jakiś podstęp i bojąc się że coś spalę. Przekręcam jeszcze raz, i albo podobnie, albo od razu nie kręci tylko buczy i jakby ruszył ale też już odpuszczam, potem jeszcze raz kluczk - zakręci odpali i jest OK.

 

 

co to może być?

 

pozdro

pj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja bym sprawdził w rozruszniku automat /a zwłaszcza przewody przykręcone do niego może zaśniedziały i i kiepsko przewodzą / może są nadpalone styki w automacie i stąd ta cisza przez chwilkę . To wszysko wygląda na spadek prądu.

 

: :wink: pozdawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Szwałkiewicz

Witam. Jeżeli po przekręceniu kluczyka w stacyjce rozrusznik nie dziala od razu tylko słychać cichutkie brzęczenie, to stawiałbym na automat rozrusznika. Albo elektromagnes nie ściąga zwory ( bo ją coś blokuje- różne syfy mogą się tam zebrać przez lata- chociaż powinien być hermetyczny) albo styki automatu są zaśniedziałe i prąd ma duży opór, wreszcie zaśniedziałe klemy akumulatora dają za duży opór. Na Twoim miejscu zacząłbym od oczyszczenia klem akumulatora, można też obesrwować rozrusznik ( jeden włącza, drugi słucha pod maską- tylko wyrzuć na luz :)) ). Jeżeli umiesz i masz możliwości to rozbierz i oczyść automat rozrusznika.

Przezwojenie to ostateczność- po spaleniu rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...