Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Hamulec ręczny-problem


Gość wader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dżodżo

Nawet jak masz ciut mniej niz polowe to kontrolka potrafi migac.Dolej plynu hamulcowego do poziomu MAX i sprawdz czy wtedy tez miga kontrolka.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adasko240

ja też mysle ze należy najpierw sprawdzić płyn hamulcowy, ale potem należy sprawdzić stan klocków czy oby sie nie kończą i stąd tak niski poziom płynu, a nie daj oże jakiś wyciek. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaZeLoT

Miałem dokładnie połowę w zbiorniczku wyrównawczym, a kontrolka świeciła mi się na stałe. Przejrzałem klocki, zanim postanowiłem dolać. Klocki były w niezłym stanie, więc dolałem.

 

W poprzednim moim aucie w miarę zużywania klocków poziom się obniżał i kontrolka służyła jak wskaźnik zużycia klocków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał L

Mi też ostatnio cały czas świeciła się kontrolka ręcznego, myślałem że jakieś czujniki i w ogóle...Słuchając rad kolegów z forum dolałem płynu hamulcowego i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo kontrolke hamulce recznego uruchamia tylko wlacznik w zbiorniczku plynu hamulcowego i wlacznik przy dzwigni hamulca recznego. Posrednio moze sie wlaczac kontrolka jedynie podczas zuzywania sie klockow kiedy ubywa plynu w zbiorniczku tak jak to wspomnial kolega KaZeLoT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał L

Czujniki są ale nie elektroniczne a mechaniczne. Taka wygięta blaszka przy jednym z pary klocków.Gdy okładzina się już zużyje do odpowiedniego poziomu ta blaszka zaczyna ocierać o tarcze i sobie piszczy to znak że trzeba wymienić. Nie uruchamia ona żadnej kontrolki. O elektronicznych nie słyszałem.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie, mam podobny problem ale nie do końca. U mnie w Almerce N16 zaczęła się palić kontrolka hamulca po odebraniu samochodu z myjni i po myciu tam silnika. Pali się ona teraz cały czas, ale jak zaciągam hamulec ręczny to pali sie jaśniejszym światłem. Płynu hamulcowego troszke dolałem ale nic to nie dało. Jak zdejmę kostkę z kablami przy zbiorniczku to palenie się jej całkowicie nie znika ale pali się jeszcze słabiej tak że widać to tylko w nocy. Poproszę o pomoc co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie skutki mycia silnika. Kiedyś podczas mycia podwozia zachłanny myjkowy prysnął trochę w komorę sinika. Po tej akcji zaczęły głupieć mi światła, paliły się wszystkie naraz, albo wszystkie gasły itp hece. Pomogło oczywiście porospinanie kabli i wysuszenie wszystkiego. Chyba ze 3 dni go wietrzyłem. Od tej pory uważam na takie sprawy, żeby nie mieć podobnych problemów. Tobie też radzę przewietrzyć, wysuszyć całą komore silnika. Pozdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie plynu hamulcowego jest na full a i tak czasami kontrolka mryga.

Czujniki są ale nie elektroniczne a mechaniczne. Taka wygięta blaszka przy jednym z pary klocków.Gdy okładzina się już zużyje do odpowiedniego poziomu ta blaszka zaczyna ocierać o tarcze i sobie piszczy to znak że trzeba wymienić

Czy to piszczenie jest tylko podczas hamowania czy cały czas słychać owe piszczenie. U mnie klocki z przodu są raczej OK, ale tył chyba nadaje się do wymiany, bo podczas hamowania z tyłu coś piszczy. Czy to ta blaszka daje znać o sobie? Czy to może być przyczyną świecenie się kontrolki? Zauważyłem też, że nawet delikatne dotknięcie (uniesienie w górę) dźwigni kamulca ręcznego powoduje zapalenie się kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że nawet delikatne dotknięcie (uniesienie w górę) dźwigni kamulca ręcznego powoduje zapalenie się kontrolki.

 

A jak ręczny reaguje ? Jeżeli ciężko zaciągnąć dalej ni na 6 ząbek to możesz popuścić na regulacji w tunelu środkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

no to ja mam ten sam problem lecz wszystkie z podanych rzeczy są ok (poziom płynu max, czujniki ok łącza na kostkach sprawdzałem też są git) kontrolka gaśnie raz góra dwa razy w tygodniu i potrafi nie zaświecać się nawet przez cały okrągły dzień no ale jak już coś jej odwali to się świeci i świeci :D może przyjdzie wam jeszcze jakiś pomysł do głowy co może być :( bryka hamuje ale kto wie jak długo .......... :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez pytanie odnośnie kontrolki hamulca. w moim N13 tuz po zapaleniu silnika swieci sie przez jakis czas kontrolka hamulca i w tym czasie pedal hamulca po kilku naciśnięciach twardnieje tak jak przy wyłączanym silniku. Na szzcescie trwa to max pół minuty i kontrolka gasnie i pedal mięknie. Czy jest to coś poważnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez pytanie odnośnie kontrolki hamulca. w moim N13 tuz po zapaleniu silnika swieci sie przez jakis czas kontrolka hamulca i w tym czasie pedal hamulca po kilku naciśnięciach twardnieje tak jak przy wyłączanym silniku. Na szzcescie trwa to max pół minuty i kontrolka gasnie i pedal mięknie. Czy jest to coś poważnego??

Sprawdź stan płynu hamulcowego, może czas go wymienić; wygląda to na zapowietrzanie się układu hamulcowego...

Hamulce to bardzo poważna rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mialem ten sam problem tzn mrugajaca lub swiecaca kontrolka. plyn ok wszystko ok wiec wzialem sie za rozbieranie. Rozebralem plastiki miedzy fotelami i naprawilem:) tzn jest tam taka blaszka z krancowka. blaszka lubi sie odgiac i wtedy sobie mruga po dziurach lub swieci. Przy okazji jak macie slaby reczny to mozecie sobie podciagnac linke bo regulacja tez jest przy dzwigni recznego :) a jesli to nie pomoze i swieci nadal tzn ze kabelek jest gdzies przerwany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...